R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 20732068 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2017-10-19
Maja Włoszczowska i Marek Galiński
ozłoceni przed wyjazdem do Pekinu

 

 

W niedzielnych mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim po tytuły sięgnęli faworyci - olimpijczycy Marek Galiński (JBG2 - APC Presmet) oraz Maja Włoszczowska (Halls MTB Professional Team), którzy już niebawem wyruszają do Pekinu.

Marek Galiński na czwartej pętli przejął od Dariusza Batka (Halls) prowadzenie i nie oddał do mety, powiększając przewagę nad rywalami. W rywalizacji seniorek Maja Włoszczowska o ponad minutę wyprzedziła swa koleżankę z kadry Aleksandrę Dawidowicz (Halls). Obie wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.


Marek Galiński obronił w Kielcach tytuł mistrza Polski.

Dobrze pojechał 19-latek Piotr Brzózka (przed rokiem mistrz kraju juniorów). Przez dużą cześć trasy jechał w czołówce wyścigu seniorów, a pod koniec wyprzedził Dariusza Batka (rezerwowego ekipy olimpijskiej) i został wicemistrzem Polski. Wśród juniorek świetnie pojechała Paula Gorycka, piąta zawodniczka niedawnych mistrzostw świata we Włoszech, która wygrała wyścig z dużą przewaga.

 

 


Karolina Giezek z Jarocina zajęła trzecie miejsce w Kielcach i zdobyła tytuł drugiej wicemistrzyni Polski.

Karolina Giezek, zajmując trzecie miejsce w wyścigu juniorek, okazała się być najlepszą Wielkopolanką, najlepszym Wielkopolaninem w Kielcach był Oskar Pluciński z Konina - czwarte miejsce w rywalizacji juniorów młodszych.

 

Juniorki (4x4 km)- wyniki

1. Paula Gorycka (ULKS Sprint Valvex Jordanów) - 56.04 min.
2. Anna Kowalczyk (UKS Jelcz Laskowice) - 1:02.31

1. Aleksandra Dawidowicz(Halls MTB Professional Team) - 1:20.14 h
2. Karolina Kozela (Ghost Karolla Racine Team) - 1:29.13
3. Marlena Pyrgies (Start Peugeot Lublin) - 1:29.43
4. Katarzyna Solus (LUKS Dobra Jarecki team) - 1:30.37
5. Magdalena Pyrgies (Start Peugeot Lublin) - 1:34.59
6. Kinga Mudyń (MLKS Baszta Bytów) - strata 1 okrążenia
...
13. Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Corratec Kórnik) - jedno okrążenie

Kobiety open (6x4 km)- wyniki

1. Maja Włoszczowska (Halls MTB Professional Team) - 1:19.01 h
2. Aleksandra Dawidowicz(Halls MTB Professional Team) 1:20.14
3. Anna Szafraniec (Halls MTB Professional Team) 1:21.06
4. Magdalena Sadłecka (Halls MTB Professional Team) 1:22.27
5. Karolina Kozela (Ghost Karolla Racing Team) 1:29.13
6. Marlena Pyrgies (Start Peugeot Lublin) 1:29.43
...
20. Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Corratec Kórnik) - jedno okrążenie

Juniorzy młodsi (4x4 km) - wyniki

1. Bartłomiej Wawak (ULKS Victoria Kozy) - 0:55:13 h
2. Rafał Szuszko (UKS Wygoda Białystok) - 0:56:50
3. Łukasz Góra (UKS Sokół Kęty) - 0:58:22
...
4. Oskar Pluciński (UKS Jedynka Limaro Corratec Kórnik) - 0:58:42

Juniorzy (6x4 km) - wyniki
1. Marek Konwa (Vitesse Bergamot Bike World PL) - 1:12.01 h
2. Łukasz Milewski (UKS Wygoda Białystok) - 1:14.48
3. Łukasz Osiecki (RMF FM Mountain DEW Kraków) - 1:15.54

Mężczyzni do 23 lat (9x4 km) - wyniki

1. Piotr Brzózka (JBG2-APC Presmet) - 1:44.55 h
2. Dariusz Batek (Halls MTB Professional Team) - 1:48.17
3. Maciej Dombrowski (MTB Silesia Rybnik) - 1:50.00
4. Adrian Brzózka (JBG2-APC Presmet) 1:50.44
5. Adrian Rzeszutko (RMF FM Mountain DEW Kraków) 1:53.29
6. Robert Pietrzak (UKS Wygoda Białystok)
...
13. Grzegorz Tomczak (Techpak Września) - jedno okrążenie
16. Jerzy Stręk (niestowarzyszony) - jedno okrążenie

Mężczyzni open (9x4 km) - wyniki

1. Marek Galiński (JBG2-APC Presmet) - 1:41:54 h
2. Piotr Brzózka (JBG2-APC Presmet) - 1:44.55
3. Dariusz Batek (Halls MTB Professional Team) - 1:48.17
4. Jacek Trzop (KR Adventure Asepta Kenda Łódź - 1:49:21
5. Maciej Dombrowski (MTB Silesia Rybnik) - 1:50:00
6. Adrian Brzózka (JBG2-APC Presmet) - 1:50:44
...
19. Albert Fokt (Team Styrmann.com.pl) - jedno okrążenie
26. Grzegorz Tomaczak (Techpak Września) - jedno okrążenie
29. Jerzy Stręk (niestowarzyszony) - jedno okrążenie

 

 

 

3. Karolina Giezek (UKS Trójka Jaroma Jarocin) - 1:03.28
...
5. Weronika Rybarczyk (UKS Trójka Jarocin) - 1:04:36

Kobiety do 23 lat (6x4 km) - wyniki

 

Wyścig juniorów wygrał wielce utalentowany Marek Konwa z Zielonej Góry. W tej kategorii wystartowało 72 zawodników - także Wielkopolanie. Najlepszy junior z naszego regionu Borys Góral (UKS Sportowiec Piła) nie ukończył wyścigu.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL