R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831710 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 stycznia 2015 noworoczne
spotkanie rowerzystów

 

Piętnasty raz z rzędu nad Rusałką!

 
Tak było przed rokiem, 1 stycznia 2014. Na czele licznej kolumny rowerzystów Grażyna Głowacka i Paweł Cieślik.
Fot. Piotr Kurek

1 stycznia 2015 roku o godzinie 13.00 nad poznańskim jeziorem Rusałka rozpocznie się noworoczne spotkanie rowerzystów. Będzie to już piętnaste spotkanie w tym właśnie miejscu, obok lokalu gastronomicznego Haliny i Jerzego Woźniaków.

Jak co roku, zgodnie z tradycją, będzie składanie noworocznych życzeń, wspólny objazd na rowerach jeziora Rusałka, konkurs wiedzy o kolarstwie z nagrodami oraz przedstawienie wstępnego kalendarza imprez w Wielkopolsce (zawodów XC, maratonów MTB, wyścigów szosowych oraz rajdów turystycznych).

Gościem specjalnym noworocznego spotkania rowerzystów 2015 będzie Paweł Cieślik, wielce utalentowany kolarz. Pochodzący z Tarnowa Podgórnego szosowiec reprezentował barwy Polski w czterech ostatnich edycjach (68., 69., 70. i 71.) Tour de Pologne. Ma 28 lat, piętnaście lat uprawia kolarstwo. Jako junior i orlik przez pięć lat uczył się kolarstwa we Francji (lata 2004-2008), od 2009 roku do 2013 ścigał się w polskich grupach zawodowych. W sezonie 2014 jeździł w czeskiej grupie - Bauknecht Author.


Spotkanie noworoczne, 1 stycznia 2013.
Fot. Piotr Kurek

Na noworoczne spotkanie został zaproszony prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, który lubi ruch i jazdę rowerową.

Imprezę organizują: Pani Halina Woźniak z mężem Jerzym (najlepsze smażone ryby w Poznaniu), Browar Fortuna w Miłosławiu oraz Piotr Kurek - animator noworocznych spotkań rowerzystów, autor Wielkopolskiego Rowerowania. Pomocy i wsparcia udzieliły władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz szefowie firm Rehau - Michał Reck, BCM Nowatex - Piotr Miśkiewicz i Euro Bike Products - Piotr Pawlak, jak również firmy MARTOMMTB, PAMA, poznańskie sklepy markowerowery.pl (Ryszard Horłoza). W puli nagród znalazły się dwie koszulki kolarskie ufundowane przez firmę Czesława Langa - LANG TEAM. Także miesięcznik ludzi aktywnych "Rowertour" dołożył dwie koszulki kolarskie do strefy nagród. Jan Dymecki z Czaplinka wzbogacił ją o trzy słoiki miodu drahimskiego.

Prognozy pogody na pierwszy dzień 2015 roku są optymistyczne: temperatura ma oscylować wokół zera, ma świecić słońce i dzień będzie bezwietrzny.


To było deszczowe spotkanie noworoczne, 1 stycznia 2012. Na pierwszym planie Krzysztof Panek - prezes Browaru Fortuna z Miłosławia.
Fot. Piotr Kurek

Będzie to już dziewiętnaste takie spotkanie, pierwsze cztery odbyły się w Strzeszynku, od roku 2001 pasjonaci rowerów spotykają się nad Rusałką. Z kronikarskiego obowiązku informuję, że 1 stycznia 2010 roku brała udział w takim spotkaniu Katarzyna Pawłowska - jeszcze wówczas nie mistrzyni świata w kolarstwie torowym, zaś jeśli chodzi o rekord uczestnictwa to w czołówce plasują się rodziny Grażyny i Ryszarda Głowackich z Suchego Lasu, Marii i Tadeusza Matuszków z Kiekrza. Warto też poinformować, że trzy razy na swym rowerze w towarzystwie żony Urszuli Habrych przyjechał z Suchego Lasu nad Rusałkę Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego.

Jako pomysłodawca imprezy, serdecznie zapraszam pasjonatów rowerów i kolarzy na to spotkanie. Kiedy odbywały się te pierwsze - brało w nich udział od kilku do kilkunastu osób. W ostatnich latach nasze spotkania przypominają zimowy i zarazem barwny peleton, liczący ponad 200 osób, jak w Tour de Pologne.

Warto być 1 stycznia 2015 roku nad Rusałką, tym bardziej, że Browar Fortuna z Miłosławia (nagrodzony w ubiegłym roku pierwszymi nagrodami na prestiżowych targach tych, co warzą znakomite piwa - w Krasnymstawie i Monachium) przygotował miłe niespodzianki.

                                                       Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL