R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41330050 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
TdP: Piotr Wadecki wybrał
reprezentacyjną ósemkę

 

Selekcjoner kolarskiej reprezentacji Polski Piotr Wadecki oficjalnie zaprezentował w czwartek w Warszawie skład zespołu, który wystąpi w rozpoczynającym się w niedzielę 65. Tour de Pologne.

Kapitanem zespołu będzie trzykrotny triumfator TdP - Dariusz Baranowski. Obok niego w reprezentacji kraju pojadą: Łukasz Bodnar, Krzysztof Jeżowski, Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak, Marek Rutkiewicz, Adam Wadecki i Marcin Sapa.


Czesław Lang (w środku), Piotr Wadecki (z prawej) i ośmiu reprezentantów Polski na 65. TdP.

- Startowałem w największych wyścigach, kilkakrotnie brałem udział w Tour de Pologne, ale najtrudniejszym chyba "etapem" w mojej karierze był moment wyboru reprezentacyjnej ósemki - przyznał Piotr Wadecki. - W grupie kandydatów do startu byli przecież moi koledzy, z którymi ścigałem się jeszcze nie tak dawno".

Wadecki podkreślił, że starał się tak zestawić zespół, aby znaleźli się w nim kolarze będący obecnie w najlepszej dyspozycji, mogący zrealizować założoną taktykę.


11 września 2008, warszawski "Novotel", jeszcze przed prezentacją reprezentacji Polski. Czesław Lang, Marcin Sapa - tegoroczny mistrz Polski w kolarstwie szosowym, Dariusz Baranowski - trzykrotny zwycięzca TdP i zarazem kapitan białoczerwonych na 65. Tour de Pologne.

- Kapitanem będzie Darek Baranowski, najbardziej doświadczony z grona reprezentantów i on, wraz z Markiem Rutkiewiczem, będą nominalnymi liderami, mający walczyć o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej - wyjaśnił. - Krzysztof Jeżowski i Adam Wadecki to sprinterzy, którzy na początkowych etapach będą próbowali sięgnąć po zwycięstwo etapowe. Zadaniem pozostałej czwórki, w której jest między innymi tegoroczny mistrz Polski Marcin Sapa, będzie rozprowadzanie sprinterów na finiszach i zabieranie się we wszystkich ucieczkach".Dyrektor sportowy reprezentacji dodał jednak, że to plan czysto teoretyczny, który może być zmieniany w zależności od sytuacji w wyścigu. - Jeśli będzie na przykład udana ucieczka i któryś z naszych kolarzy znajdzie się w czołówce klasyfikacji, oczywiście będziemy jechali na niego - powiedział Piotr Wadecki.

 
Piotr Wadecki wybrał ośmiu kolarzy na 65. Tour de Pologne.

Udział reprezentacji narodowej w wyścigu cyklu Pro Tour jest swego rodzaju ewenementem, bowiem regulamin przewiduje, że występują w nich wyłącznie zespoły mające licencje Pro Tour. Dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang nie ukrywa, że uzyskanie zgody na start drużyny narodowej kosztowało go sporo starań i "dyplomatycznych" zabiegów w gronie dyrektoriatu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

- Zależało mi na tym bardzo, bo choć do jubileuszowego wyścigu zgłosiła się istna plejada gwiazd światowego peletonu, to nic tak nie cieszy polskich kibiców i telewidzów jak udane występy zawodników w biało-czerwonych strojach - powiedział Lang podczas prezentacji polskiej ekipy.

65. kolarski Tour de Pologne rozpoczyna się w niedzielę, 14 września jazdą drużynową na czas w Warszawie. Na starcie stanie 18 zagranicznych ekip zawodowych i reprezentacja Polski, która jako ostatnia ruszy na trasę niedzielnej czasówki. Wyścig zakończy się w sobotę, 20 września w Krakowie. Trasa, podzielona na siedem etapów, ma łącznie 1258,6 kilometrów.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL