R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482194 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
22 kolarzy w szerokiej kadrze
na 65. Tour de Pologne

 

22 kolarzy powołał w czwartek (27 marca) Piotr Wadecki do szerokiej kadry na 65. Tour de Pologne. Spośród nich wybrana zostanie ósemka, która wystartuje we wrześniowym wyścigu.

Reprezentacja Polski może wystąpić w Tour de Pologne dzięki nowym przepisom cyklu Pro Tour, które umożliwiają krajowi organizującemu wyścig wystawić narodowy zespół. Żadna polska grupa zawodowa nie spełnia warunków umożliwiających start w imprezie Pro Tour.

Szeroka kadra na Tour de Pologne:

Dariusz Baranowski, Łukasz Bodnar, Bartosz Huzarski, Błażej Janiaczyk, Tomasz Kiendyś, Mateusz Komar, Tomasz Lisowicz, Piotr Mazur, Jacek Morajko, Przemysław Niemiec, Marek Rutkiewicz, Krzysztof Szczawiński, Mateusz Taciak, Adam Wadecki, Mariusz Witecki, Piotr Zaradny, Piotr Zieliński, Mateusz Mróz, Marek Wesoły, Jarosław Rębiewski, Robert Radosz, Jarosław Dąbrowski.


W szerokiej kadrze na 65. Tour de Pologne jest pięciu kolarzy z grupy Mróz-Action-Uniqa: Bartosz Huzarski, Błażej Janiaczyk, Mariusz Witecki, Robert Radosz i Marek Rutkiewicz. Na zdjęciu cała ekipa podczas marcowego zgrupowania pod Barceloną.

Jak poinformował w piątek Wielkopolskie Rowerowanie Piotr Wadecki, w jego kręgu zainteresowań znajduje się także pięciu innych zawodników (Sylwester Szmyd, Maciej Bodnar, Tomasz Marczyński, Hubert Kryś i Michał Gołaś), ale oni prawdopodobnie wystartują w naszym narodowym tourze w szeregach swoich ekip.

Rywalizacja o 8 miejsc w drużynie narodowej trwać będzie aż do 14 września, do momentu rozpoczęcia 65. Tour de Pologne. W maju skład szerokiej kadry zostanie pomniejszony o 2-4 zawodników, a po szosowych mistrzostwach Polski w Złotoryji (29 czerwca) kadra na tegoroczny TdP liczyć będzie 14-15 szosowców.

- Do Warszawy, na start jubileuszowego Tour de Pologne, przyjadę z dziesięcioma zawodnikami. W ostatniej chwili podam nazwiska ośmiu reprezentantów naszego kraju, którzy pojadą w biało-czerwonych strojach - podkreślił Piotr Wadecki.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL