R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40504419 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Gwiazdy CSC na polskich drogach

 

 

 

W bardzo silnym składzie, ze swymi gwiazdami, wystąpi w 64. Tour de Pologne duńska ekipa CSC. Zespół prowadzący w klasyfikacji Pro Tour start w TdP potraktował prestiżowo, a w jego barwach wystąpią między innymi bracia Frank i Andy Schleck z Luksemburga, Szwajcar Fabien Cancellara, Niemiec Jens Voigt oraz Amerykanin Bobby Julich.

Bracia Schleck to kolarze, którzy określani są jako najzdolniejsi w światowym peletonie. 22-letni Andy zajął w tym roku drugie miejsce w Giro d'Italia, Frank ma na koncie wygrane etapy w Tour de France, Szwajcarii, przed rokiem zwyciężył w Amstel Gold Race i uchodzi za wybitnego specjalistę w wyścigach klasycznych i krótkich etapówkach.

Cancellara to aktualny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas, zwycięzca prologu i etapu, a także kilkudniowy lider tegorocznego Tour de France oraz triumfator "Piekła Północy", czyli wyścigu Paryż - Roubaix przed rokiem.

Voigt już dwa razy stawał na podium Tour de Pologne (drugi w 2001 i 1999), wygrał także etap w Karpaczu (2001). Kilka dni temu po raz drugi w karierze zwyciężył w wyścigu Dookoła Niemiec. Julich w 1998 roku był trzecim kolarzem Tour de France, w karierze wygrywał też Paryż - Nicea i Eneco Tour (2005). Ekipę CSC Team uzupełniają dobry sprinter Matti Breschel, Allan Johansen oraz Kasper Klostegaard (wszyscy z Danii).

W francuskiej drużynie Bouygues Telecom najbardziej znanym kolarzem jest Francuz Thomas Voeckler. Trzy lata temu był rewelacją Tour de France, broniąc długo żółtej koszulki lidera przed samym Lance'm Armstrongiem. W poprzednim Tour de Pologne zachował się jak dżentelmen holując do mety w Karpaczu jadącego ze złamaną ręką Bartosza Huzarskiego. Voeckler sporo wygrywa, na koncie ma 16 zwycięstw. W barwach francuskiej grupy pojadą ponadto: Olivier Bonnaire, Pierre Drancourt, Arnaud Labbe, Yoann Le Boulanger, Laurent Lefevre, Mathieu Sprick, Johan Tschopp.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL