R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888573 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kolarze jechali z Wrześni do Świdnicy

 

Fabian Cancellara zbierał dziś oklaski

- Cancellara, Cancellara, Cancellara! - takie okrzyki można było w czwartek usłyszeć przed godziną 9.45 na wrzesińskim Rynku, gdy kolarze, jadący w 64. Tour de Pologne, podpisywali listę startową. Kiedy redaktor Włodzimierz Rezner poinformował przez mikrofon licznie zgromadzoną publiczność, że za chwilę Fabian Cancellara z duńskiej ekipy CSC złoży swój autograf na dokumencie uprawniającym go do startu, zawodnicy światowej elity kolarskiej zaczęli skandować nazwisko Szwajcara, mistrza jazdy na czas i pokonywania ostrych zakrętów.


Rynek we Wrześni przed godziną 8.

W tych słowach - Cancellara, Cancelllara, Cancellara! - czuło się sympatię wyrażaną wobec kolegi (rocznik 1981) przez kolarzy, w liczbie prawie 170, którzy dziś o godzinie 9.45 ruszyli na trasę 5 etapu tegorocznego TdP - najdłuższego, bo liczącego prawie 260 kilometrów - do Świdnicy.


Tysiące ludzi wyprawiało w czwartek we Wrześni kolarzy w ich drogę do Świdnicy.

Pierwsi kibice na wrzesińskim Rynku pojawili się przed godziną ósmą i z każdą minutą ich przybywało. Nie zabrakło uczniów miejscowych szkół, zameldowali się także w strojach kolarskich pasjonaci rowerów z Wrześni - Małgorzata Gołębiowska, Wojciech Ratajczak, Wojciech Przybylski, Tomasz Miara, Krzysztof Maciejewski, Agata Ignaszak, Przemysław Filipek i inni.


Burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny w otoczeniu miejscowych pasjonatów kolarstwa.


Małgorzata Gołębiowska i autor strony Wielkopolskie Rowerowanie Piotr Kurek we Wrześni przed startem kolarzy do piątego etapu 64. Tour de Pologne.

Przed godziną 9 nad Wrześnią pojawiło się słońce i zrobił się ładny dzień. Mieszkańcy miasta ciasno opasali barierki wokół miejsca, gdzie kolarze zaczęli się zbierać i składać swe podpisy na liście startowej. Z dalszej odległości i z bliska mistrzów szosy, jak choćby Włocha, Danilo Napolitano, fotografowano na wszelkie możliwe sposoby. Zasłużył na to zainteresowanie mediów i kibiców środowym zwycięstwem w Poznaniu, nad Jeziorem Maltańskim.


Danilo Napolitano, zwycięzca etapu z Chojnic do Poznania - lider 64. Tour de Pologne, jedzie z numerem 126.

Tomasz Marczyński, 23-letni reprezentant włoskiej ekipy Ceramica Flamina i zarazem tegoroczny mistrz Polski, przedstawił przez mikrofon swe sportowe nadzieje, związane z TdP i mistrzostwami świata, które w końcu września odbędą się w Niemczech.


Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski, znakomici znawcy kolarstwa, we Wrześni.

Wszystkich zgromadzonych na Rynku - Czesława Langa, kolarzy, trenerów, dziennikarzy, obsługę TdP, mieszkańców Wrześni - bardzo serdecznie powitał burmistrz miasta Tomasz Kałużny.


Burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny wita Czesława Langa, kolarzy, szefów ekip, dziennikarzy i mieszkańców miasta.

Pojawił się bumistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki, który przywiózł Niemcowi Sebastianowi Langowi (nr startowy 4) z grupy Gerolsteiner nagrodę za zwycięstwo w środę na premii specjalnej w tym podpoznańskim miasteczku. I wręczył ją w obecności Czesława Langa.


Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki i dwóch Langów.

O 9.45 kolarze ustawili się na Rynku i wkrótce ruszyli w trzykilometrowy objazd Wrześni, ulicami Sienkiewicza, Chopina, 3 Maja, Legii Wrzesińskiej, Słowackiego, Szkolną, Jana Pawła II, by znów powrócić na najważniejszy plac we Wrześni. I by ruszyć w drogę.


Ruszyli z Wrześni do Świdnicy, mając do pokonania całe 255 kilometrów.

Pozdrawiali ich tłumnie mieszkańcy 30-tysięcznej Wrześni, wyprawiając herosów światowego cyklizmu w ich długą drogę do Świdnicy. To całe 255,7 km - przez Środę Wielkopolską, Śrem, Gostyń, Żmigród...

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL