R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468747 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Mariusz Gil wygrał wyścig elity w Turku

 

 

Niedziela 8 czerwca była bardzo oczekiwana przez entuzjastów kolarstwa górskiego w Wielkopolsce - startujących w Lidze Masters Thule 2008. Po dwóch tygodniach przerwy, które minęły od poprzedniej edycji WLM w Chodzieży, najlepsi specjaliści MTB naszego regionu pojawili się w Turku, na zaproszenie Dariusza Mikołajewskiego - prezesa Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów. Rywalizację elity wygrał pewnie Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich. W najliczniej obsadzonym wyścigu, kategoria masters, triumfował Paweł Bober z Poznania. Obaj oni po swe zwycięstwa jechali w koszulkach Corratec Team.

Warto było przyjechać do tego 35-tysięcznego miasta, poznać fragment lasu wokół wzniesienia Grebera, startować i ścigać się na rundach o długości około 4000 metrów. Takie pokonywały zawodniczki i zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych - z wyjątkiem dzieci do lat dziesięciu i żaków.


Ojciec i syn - Piotr Zellner (505) ścigał się z mastersami, 9-letni Hubert Zellner był trzeci w wyścigu najmłodszych dzieci.

Wśród młodziczek triumfowała Łucja Pietrzak z Koźminianki Koźminek. Zawodniczka ta, trenowana przez Marka Cieślaka, bardzo dobrze wypadła w tym roku w zawodach XC organizowanych przez Czesława Langa: w Szczawnie Zdroju była czwarta, w Bielawie zajęła trzecie miejsce. W niedzielę zawodniczka z Koźminka, rocznik 1995, potwierdziła swoje kolarskie możliwości - wygrywając zdecydowanie rywalizację młodziczek. Druga była jej koleżanka klubowa - Joanna Dębowa, trzecia - Aleksandra Wawrzyn z Antonina.


Trener Koźminianki Koźminek Marek Cieślak oraz jego zawodnicy i zawodniczki.

 

Młodzicy jechali trzy rundy i od początku wyścigu wiadomo było, że o pierwsze miejsce będzie walczyć Marcin Rutkowski z Chełmna (nr startowy 124), który w tym roku kilka razy startował w zawodach XC Czesława Langa. Po nieobecność kontuzjowanego Piotra Tomczaka z Wrześni, Rutkowski dość łatwo wygrał - w czasie 37 minut 28 sekund. Drugie miejsce zajął Rafał Stanisławski z Koźminka, trzecie Filip Kupczyk z Piły.


Mastersi za chwilę wystartują. Paweł Bober jechał z numerem 503.

 

Najliczniejszym zawsze obsadzownym wyścigiem jest rywalizacja mastersów. Tak, jak w poprzednich edycjach - na Cytadeli, w Puszczykowie, w Złotowie i w Chodzieży - startowali oni wspólnie, bez podziału na kategorie. Sędziowie ustawili ich szóstkami, pierwszą stanowili ci najlepsi - między innymi Paweł Bober, Rafał Łukawski i Zdzisław Baran. W Turku zabrakło na starcie Zbigniewa Górskiego, który w tym roku już dwa razy wygrał rywalizację mastersów - w Złotowie i w Chodzieży.


Pamiątkowa fotografia Corratec Teamu, dla którego zawody w Turku były bardzo udane.

Tym razem mastersi (49 startujących) mieli do pokonania pięć rund o długości 4000 metrów każda. Od początku na czele jechała dwójka zawodników - Paweł Bober i Rafał Łukawski, za nimi w niedalekiej odległości Zdzisław Baran. I taka kolejność została zachowana do końca rywalizacji mastersów.


Organizatorzy zawodów w Turku zadbali o piękne puchary.
Fot. Carina Chłopkowiak

Paweł Bober wygrał w tym roku trzy razy wyścig mastersów w ramach Wierlkopolskiej Ligi Masters Thule 2008. Tak było 6 kwietnia na poznańskiej Cytadeli, 13 kwietnia w Puszczykowie i 8 czerwca w Turku.


Paweł Bober na podbiegu.
Fot. Carina Chłopkowiak

Mastersi wyniki - bez podziału na kategorie

1. Paweł Bober, Poznań - 0:56:25 h
2. Rafał Łukawski, Poznań - 0:57:11
3. Zdzisław Baran, Śmiardowo Krajeńskie -0:57:27
4. Rafał Chmiel, Strzelce Krajeńskie - 0:59:02
5. Wojciech Jurasz, Poznań - 0:59:31
6. Krzysztof Chłopkowiak, Poznań - 1:00:11
7. Tomasz Kaczmarek, Wieleń - 1:01:08
8. Piotr Zellner, Poznań - 1:02:43
9. Janusz Przybysz, Koło - 1:04:03
10. Tomasz Piątek, Warszawa - 1:04:28

Masters I (30-39 lat)

1. Paweł Bober
2. Rafał Łukawski
3. Rafał Chmiel
4. Piotr Zellner
5. Tomasz Piątek
6. Maciej Kubicz
 

 

Masters II (40-49 lat)

 

1. Wojciech Jurasz
2. Krzysztof Chłopkowiak
3. Tomasz Kaczmarek
4. Janusz Przybysz
5. Piotr Schondelmeyer
6. Leszek Jopek

 

 

Masters III (50-59 lat)

1. Zdzisław Baran
2. Kazimierz Kowalski
3. Jan Zoziliński
4. Krzysztof Torzyński
5. Grzegorz Napierała
6. Jacek Wichłacz

 


 

Wyścig elity, sześć rund po 4000 metrów, wygrał w imponującym stylu Mariusz Gil - Strzelce Krajeńskie. Reprezentant Polski na tegoroczne mistrzostwa świata w kolarskich przełajach, impreza odbyła sie w styczniu we włoskim Treviso, przyjechał do Turku z przyrzeczeniem, by wygrać z Radosławem Lonką z Wrześni. Obaj ci zawodnicy walczyli zacięcie przed dwoma tygodniami w Chodzieży i tam wygrał Lonka.


Mariusz Gil, autor tej strony i Dariusz Mikołajewski - prezes Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów.
Fot. Carina Chłopkowiak

W Turku wygrał Mariusz Gil, rocznik 1983, wygrał pewnie. Radek Lonka był drugi, trzecie miejsce wywalczył Bartosz Brzeziński - akademicki mistrz Wielkopolski 2008 w kolarstwie górskim.

 

Elita wyniki

1. Mariusz Gil, Strzelce Krajeńskie - 1:04:17 h
2. Radosław Lonka, Września - 1:07:26
3. Bartosz Brzeziński, Poznań - 1:07:51
4. Paweł Król, Warszawa - 1:08:27
5. Marcin Nowak, Poznań - 1:09:41
6. Grzegorz Tomczak, Września -- 1:10:05


Czołówka wyścigu elity: Mariusz Gil (002), Bartosz Brzeziński (405) i Radosław Lonka (401).
Fot. Carina Chłopkowiak
 

Najlepszym juniorem w Turku (było ich tylko pięciu) był Sebastian Swat z Przeźmierowa przed Danielem Rutkowskim i Januszem Brzeszkiewiczem. Startowało natomiast aż dziewięć juniorek: 1. Katarzyna Janicka, 2. Sabina Napieralska, 3. Agata Ignaszak, 4. Katarzyna Dębowa, 5. Joanna Teofilak, 6. Natalia Zubrzycka.


Organizatorzy imprezy oraz sześciu najlepszych zawodników elity.

Natomiast juniorzy młodsi (3x4000 metrów) toczyli zaciętą rywalizację o zwycięstwo. Wygrał Oskar Pluciński z Konina przed Maciejem Jeziorskim z Warszawy i Danielem Janasikiem z Puszczykowa.

Wyścig pań wygrała Katarzyna Pawłowska przed Patrycją Petroczko. Na start w kategorii kobiety masters zdecydowały się dwie panie. Wygrała Małgorzata Zellner z Poznania, która w tym roku reprezentuje Kons Bet Fan Sport z Zielonej Góry. Kinga Zozulińska była jedyna i najlepsza w kategorii pań masters II (rocznik 1968 i starsze).

Rywalizację żaków wygrał Dawid Wieczorkiewicz z Piły. To już jego piąty tegoroczny sukces w ramach WLM Thule 2008. Wyścig superamatorów wygrał Zbigniew Centkowski. Wśród dzieci do lat dziesięciu triumfował Dawid Łączkiewicz z Koźminka.

Puchary, dyplomy i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali: wicestarosta powiatu turkowskiego Krzysztof Kolenda, prezes Turkowskiego Towarzystwa Cyklistów Dariusz Mikołajewski, wiceprezes TTC Tadeusz Oblizajek.

Zawody obserwowali także burmistrz Turku Zdzisław Czapla i jego zastępca Mirosław Mękarski.

 

Były też losowane nagrody, ponad trzydzieści - w miłej atmosferze, w piknikowej scenerii. Turek zadebiutował udanie przed rokiem w roli organizatora Wielkopolskiej Ligi Masters i w minioną niedzielę potwierdził, że potrafi przeprowadzić duże imprezy, w czym przede wszystkim duża zasługa Dariusza Mikołajewskiego i skupionych wokół niego pasjonatów kolarstwa.

 

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL