R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40478454 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
W niedzielę nie tylko mastersi
ścigają się w pięknym Złotowie

 

 

W niedzielę 11 maja w Złotowie odbędą się zawody kolarzy górskich w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters MTB. Tak jak zawsze, rywalizować będą o puchary i dyplomy zawodnicy wszystkich kategorii - od najmłodszych dzieci po mastersów.

Wyścigi zostaną rozegrane na terenach leśnych nad Jeziorem Miejskim i rzeką Głomią. Start i meta znajdować się będzie obok amfiteatru przy ulicy Partyzantów. Kolarze rywalizować będą na rundach o długości około 3 kilometrów. Najwięcej, bo aż osiem, pokonają zawodnicy elity. Mastersi wszystkich kategorii startują o godzinie 13.15 i pojadą siedem okrążeń.

Imprezę rozpocznie wyścig najmłodszych dzieci, zakończy rywalizacja kolarzy elity i juniorów. Organizatorzy zapraszają na start także superamatorów, którym przyjdzie się zmierzyć z dystansem 3 km. Biuro zawodów rozpoczyna pracę o godzinie 8.30.

 

 

 

Minutowy program zawodów

 

Dzieci - 10.30, mała runda
Żak - 11.00, 2 rundy
Młodzik -11.00, 3 rundy
Junior młodszy -11.50, 4 rundy
Superamator -11.50, 1 runda
Kobiety -11.50, 4 rundy
Kobiety masters - 11.50, 3 rundy
Masters I,II,III – 13.15, 7 rund
Elita, junior - 14.00, 8/7 rund

 

Zwycięzcy otrzymają puchary. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca od drugiego do szóstego - statuetki. Ponadto za miejsca I-VI dyplomy. Dzieci i żacy ortzymają medale i dyplomy.

 

Impreza rozgrywana jest w ramach cyklu Wielkopolskiej Ligi Masters Gogol MTB. Głównym organizatorem zawodów w Złotowie jest Wiesław Fidurski, wielki fan rowerów i zarazem prezes miejscowego Ludowego Klubu Sportowego "Drogowiec" , telefon 600/289-255.

Organizatorami imprezy są: Ludowy Klub Sportowy "Drogowiec" Złotów, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Złotowie oraz ognisko TKKF Pałuki Wągrowiec z jego prezesem Wojciechem Gogolewskim na czele.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w tym roku odbyły się już dwa razy zawody w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters Gogol MTB - 6 kwietnia na poznańskiej Cytadeli i 13 kwietnia w Puszczykowie. Impreza w Złotowie jest trzecią z kolei, dwa tygodnie później najlepszych kolarzy górskich Wielkopolski powita Chodzież.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL