Jestes 41034602 gosciem na naszej stronie
Włoch Andre Guardini
zaskakuje siebie i rywali

Dziś w Tour de Langkawi dominowali sprinterzy

Włoch Andrea Guardini (Farnese Vini - Neri Sotttoli) wygrał po finiszu z peletonu szósty etap odbywającego się w Malezji wyścigu kolarskiego Tour de Langkawi. Na szóstej pozycji linię mety minął Niemiec Andre Schulze z CCC Polsat Polkowice.

Po dwóch górskich etapach w piątek do rywalizacji o zwycięstwo na kresce wrócili sprinterzy. Po raz trzeci w tegorocznym TdL najlepszy okazał się 21-letni Andrea Guardini, który wyprzedził reprezentanta gospodarzy, Anuara Manana (Terengganu ProAsia) i swojego kolegę z ekipy, Japończyka Takashiego Miyazawę. Na szóstym miejscu finiszował niemiecki kolarz CCC Polsat Polkowice Andre Schulze.

W peletonie etap ukończyli również Błażej Janiaczyk, Łukasz Bodnar i Jose Mendes. 21 sekund stracił Rafał Ratajczyk, a 41 - Bartłomiej Matysiak.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał 42-letni Kolumbijczyk Libardo Nino (Le Tua Cycling Team), który o dwie sekundy wyprzedza Wenezuelczyk Yonathana Monsalve i o 19 Emanuele Sellę (obaj Androni Giocattoli).

Spośród kolarzy CCC Polsat Polkowice najwyżej po sześciu z dziesięciu etapów jest Jose Mendes, który zajmuje 12. miejsce (strata 1.44 min.). Łukasz Bodnar jest 67. (27.30), Błażej Janiaczyk - 83. (35.06), Bartłomiej Matysiak - 87. (35.45), Rafał Ratajczyk - 107. (43.55), a Andre Schulze - 116. (48.45).

Jutro kolarze będą musieli pokonać 149,5 kilometrów na trasie Banting - Tampin. Wyścig zakończy się 1 lutego 2011 w Kuala Lumpur - stolicy Malezji.