Jestes 41032406 gosciem na naszej stronie
Triathlonowy sukces Roberta Banacha

Bieg, jazda na łyżwach i jazda na rowerze

Agnieszka Gulczyńska i Robert Banach wygrali rywalizację na dystansie Grand Fondo podczas pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team. Chodzież, 25 kwietnia 2010.

Nietypowym startem rozpoczęli sezon 2011 zawodnicy Mróz Active Jet. Robert i Bartosz Banach wzięli udział w 22. Triathlonie Zimowym na warszawskich Stegnach. Starszy z braci - Robert sięgnął po zwycięstwo, natomiast Bartosz był trzeci.

Zimowy triathlon składał się z trzech konkurencji: biegu, jazdy na łyżwach i jazdy na rowerze. 2100 metrów biegu najszybciej pokonał Bartosz Banach i to on jako pierwszy wyruszył na lodowisko. Tuż za nim uplasował się Michał Podlaski, a Robert Banach był czwarty. Cała trójka od lat trenuje kolarstwo.

Dystans 2400 metrów na łyżwach był dla prowadzących ciężką przeprawą. Fenomenalnie na lodowisku spisał się natomiast Piotr Andrzejewski, który odrobił stratę z biegu i jako pierwszy wyruszył do trzeciej części rywalizacji.

Na drugim miejscu jazdę na rowerze rozpoczął Robert Banach, który szybko objął prowadzenie i pewnie podążał na pierwszym miejscu do mety. Dystans 12,6 kilometra nie był zbyt długi, ale wystarczył w zupełności, aby rozbić stawkę.

Na mecie Robert Banach uzyskał ponad pół minuty przewagi nad Podlaskim, który w sprinterskim pojedynku okazał się lepszy od Bartosza Banacha, któremu tym samym nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku.