R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602958 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jubileuszowo do Biedruska

 

Zdzisław Obiegała zaprasza
na XV Rodzinny Rajd Rowerowy


Zdzisław Obiegała dojeżdża, na XIX-wiecznym bicyklu, do Biedruska na metę VIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Biedrusko, 18 czerwca 2006.

Zdzisław Obiegała, jeden z najbardziej rozpoznawalnych ludzi świata bicykli Poznania, zaprasza w najbliższą niedzielę (23 czerwca) na jubileuszowy - już XV Rodzinny Rajd Rowerowy. Jego uczestnicy pokonają trasę kilkunastu kilometrów - z Poznania do Biedruska.

Zdzisław Obiegała - to były kolarz, dwanaście lat kariery i sukcesów, Klubu Sportowego Stomil Poznań i Floty Gdynia (czas służby wojskowej w latach 1977-1978), trzy razy startował w Tour de Pologne. Były to lata 1977, 1978 i 1979.

W 1979 roku Tour de Pologne kończył się w Lesznie, gdzie triumfował Henryk Charucki. Zdzisław Obiegała zajął wówczas ósme miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej, zaś jego ekipa - reprezentacja chemików (Stomil Dębica i Stomil Poznań) - triumfowała drużynowo.

Pan Zdzisław Obiegała od wielu, wielu lat prowadzi sklep rowerowy "Bicykl" na poznańskim osiedlu Jana III Sobieskiego. Służy swą wiedzą na temat rowerów tysiącom poznaniaków - i tym bardziej blisko sportowego wyczynu, jak i zwykłym zjadaczom chleba.

Od 1998 roku wspólnie z Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową organizuje rodzinne rajdy rowerowe. Ten w najbliższą niedzielę odbędzie się już po raz piętnasty, a zatem będzie jubileuszowy.

Zbiórka w niedzielę (23 czerwca) o godzinie 10.00 przy sklepie rowerowym Bicykl, skąd pasjonaci pedałowania pojadą w stronę Suchego Lasu, dalej Złotnik, by ostatecznie dotrzeć do Biedruska. Tutaj przy restauracji "Kuźnia" usytuowana będzie meta, gdzie na rajdowiczów czekać będą posiłek oraz rozmaite konkursy.

Niedzielny rajd organizują wspólnie Towarzystwo Krzewienia Rodzinnej Turystyki Rowerowej „BICYKL ” oraz Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL