R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 20749066 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2017-10-19
Sobotnia czasówka na poligonie Biedrusko

 

Michał Czuchrowski uzyskał najlepszy czas
na dystansie 13,5 km: 19 minut 16 sekund

Poligon w Biedrusku pod Poznaniem był w sobotę 23 maja 2009 roku terenem zmagań nie tylko kolarskich mastersów, czyli panów po trzydziestym roku życia. Mieli oni, bez względu na kategorie wiekowe, do pokonania dystans 13,5 km w indywidualnej jeździe na czas.

Kolarze startowali ze Złotnik (ul. Łagiewnicka) w stronę kościółka w Chojnicy, gdzie skręcali w lewo w kierunku strzelnicy, by tam dokonać nawrotu i wrócić na metę w Złotnikach. Pierwszy zawodnik ruszył na trasę o godzinie 16.30. Był nim Tadeusz Kubiak, wicprezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, rocznik 1945. Za nim, po minucie, ruszył Bogdan Bartkowiak - były prezes PTC.


Zawodnicy startowali od godziny 16.30 co minutę. Było ich sześćdziesięciu czterech.

Organizatorzy imprezy, działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów z jego wiceprezesem Tadeuszem Kubiakiem na czele, spodziewali się udziału około siedemdziesięciu zawodników w indywidualnej jeździe na czas przez poligon w Biedrusku (dobrej jakości asfaltowa droga). Było ich 64.


Marian Faryniarz z Poznania już przed startem czuł, że osiągnie dobry wynik.

Ośmiu zawodników uzyskało czas poniżej 20 minut, najszybciej dystans 13,5 km przejechał Michał Czuchrowski - w 19 minut 16 sekund.

Kategoria V (70 lat i więcej) - wyniki

1. Józef Misiak - 23.28 min.
2. Wojciech Krzyżanowski - 23.29
3. Eugeniusz Błaszczyk - 23.53
4. Jan Janczewski - 25.31
5. Rajmund Nowak - 27.09
6. Tadeusz Ferkaluk - 27.32

Kategoria IV (60 lat i więcej) - wyniki


Najlepszych sześciu zawodników kategorii IV (Ksawery Leszczyński z prawej) i prezes PTC Romuald Szaj (pierwszy z lewej).

1. Ksawery Leszczyński - 20.18 min.
2. Marian Faryniarz - 20.21
3. Edmund Grabowski - 20.34
4. Ryszard Chudykowski - 20.44
5. Stanisław Grabowski - 20.51
6. Edward Lasccioli - 21.14

Kategoria III (50 lat i więcej)- wyniki

1. Piotr Ratajczyk - 19.49 min.
2. Wiesław Rychter - 20.02
3. Henryk Praski - 20.32
4. Jan Kozłowski - 21.18
5. Waldemar Twardziszewski - 21.19
6. Grzegorz Madej - 21.52

Kategoria II (40 lat i więcej) - wyniki

1. Piotr Welke - 20.32 min.
2. Zbigniew Grosz - 20.34
3. Arkadiusz Pawłowski - 21.08
4. Jarosław Kołomański - 21.21
5. Robert Adamski - 21.26
6. Paweł Przybyszewski - 21.32

Kategoria I (30 lat i więcej) - wyniki

1. Michał Czuchrowski - 19.16 min.
2. Krzysztof Nowak - 19.22
3. Filip Naskręt - 19.31
4. Paweł Szaduro - 19.45
5. Adam Borowski - 20.18
6. Rober Maciąg - 20.20

Kategoria 0 (19-29 lat)- wyniki


Artur Kozal (z prawej) wygrał rywalizację w kategorii O.

1. Artur Kozal - 19.26 min.
2. Robert Żmudzin - 19.29
3. Jakub Łamek - 19.43
4. Bartosz Wujczak - 20.00
5. Mateusz Jankowski - 20.11
6. Robert Kiszka - 20.22

Amatorzy do lat 45- wyniki

1. Tadeusz Biżewski - 20.18 min.
2. Wojciech Chomicki - 20.57
3. Mateusz Dudek - 20.58
4. Krzysztof Grzeszkowiak - 22.36
5. Daniel Lis - 25.00
6. Mikołaj Zyk - 25.07

Amatorzy powyżej 45. roku życia- wyniki

1. Henryk Kmieciak - 27.50 min.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL