R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 17772894 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2017-04-26
Ścigali się w Pobiedziskach
pod okiem Dżamolidina Abdużaparowa

 

 

 

 

 

W niedzielę 27 kwietnia odbyły się w Pobiedziskach już po raz siedemnasty ogólnopolskie wyścigi kolarskie mastersów o puchar burmistrza tego miasta Michała Podsady. Ścigało się 146 zawodników. Najlepiej pokazali się i zwyciężyli w swych kategoriach: III - Cezary Pyzikowski (Lublin), IV - Radosław Myszkowski (Aleksandrów Łódzki). Starterem honorowym był znany przed laty kolarz Dżamolidin Abdużaparow.

Uzbek, jeden z najlepszych sprinterów zawodowego peletonu pierwszej połowy lat 90., zwycięzca wielu etapów wielu etapów w Wyścigu Pokoju, w Tour de France, także w Vuelta a Espana, przyjechał do Pobiedzisk na zaproszenie Mariana Paździora - jednego z wielkopolskich ludzi kolarstwa.

Słynny Dżamolidin 29 lutego 2008 ukończył 44 lata, nadal aktywnie jeździ na rowerze, i z uśmiechem przez kilka godzin uczestniczył w pięknej imprezie kolarskiej. Jak powiedział polskim kolegom z szosy, w roku ubiegłym pokonał 12 tysięcy km na rowerze, w przyszłym planuje dużą wyprawę przez kilka krajów - łącznie 26 tysięcy. Wszystko po to, by 2012 roku zrealizować marzenie życia - objechać świat na rowerze.

Młodszej generacji czytelników Wielkopolskiego Rowerowania przypominam, że waleczny Dżamolidin Abdużaparow świętował swe pierwsze sukcesy jako amator w reprezentacji Związku Radzieckiego. W Wyścigu Pokoju wygrał sześć etapów. Po rozpadzie ZSRR przeszedł na zawodowstwo. Dwukrotnie udało mu się wygrać prestiżowy, ostatni etap w Wielkiej Pętli, z metą na paryskiej Avenue des Champs-Élysées (1993, 1995). Jeździł, między innymi, w grupach: Alfa Lum, Carrera, Lampre, Polti, Novell i Lotto.

 

 

 

Kategoria I (30-39 lat), dystans 81 km, przeciętna prędkość 39,1 km/h

1. 118 POL19700512 Jaremko Jacek Wrocław - 2:03,50 h
2. 100 POL19730422 Garczarek Arkadiusz Garchem - Team
3. 107 POL19731227 Korc Artur TK Masters Giżycko
4. 104 POL19781104 Maj Kamil LKK Lublin
5. 110 POL19740330 Andrzejewski Piotr Komorniki - 2:04,06
6. 124 POL19730913 Jóźwiak Cezary Płock - 2:04,57
7. 114 POL19690621 Drzewiecki Jacek CTC Częstochowa
8. 115 POL19770920 Stupała Rafał CTC Częstochowa
9. 105 POL19780830 Borowski Adam Inowrocław
10. 101 POL19711111 Jurga Stanisław Garchem - Team
11. 119 POL19730630 Pytlak Janusz Polkowice
12. 121 POL19750829 Nowak Krzysztof PTC Poznań
13. 120 POL19720822 Pikorski Jacek CTC Częstochowa
14. 125 POL19761013 Nowak Bartłomiej PTC Poznań
15. 116 POL19700619 Kozłowski Andrzej Warszawa
16. 122 POL19730312 Umiński Jacek Płock
17. 108 POL19710922 Wegner Przemysław Mio Cross Team Poznań - 2:05,25
18. 109 POL19710911 Drożdżewski Paweł Bydgoszcz - 2:17,29

117 POL19730101 Malcher Adam UKS Peleton Nowa Sól DNF
123 POL19741007 Rekosz Piotr Płock DNF

 

 

Kategoria II (40-49 lat), dystans 81 km, przeciętna prędkość 39,5 km/h

 

1. 219 POL19620106 Zimoń Grzegorz Łódź - 2:03,23 h
2. 220 POL19611202 Leduchowski Dariusz Łódź
3. 209 POL19610413 Bladowski Roman KS Lechia Gdańsk
4. 214 POL19660428 Pawłowski Piotr Sobótka
5. 205 POL19600402 Spławski Artur KS Corratec Poznań - 2:04,00
6. 216 POL19680115 Kołomański Jarosław WKS Flota Gdynia - 2:04,27
7. 203 POL19621002 Makowski Leszek Łódź
8. 208 POL19650117 Grajewski Jerzy TK Masters Giżycko
9. 215 POL19600113 Kurkiewicz Bogdan Huragan Żagań
10. 217 POL19600820 Makowski Damian Ruda Śląska - 2:07,43
11. 222 POL19630312 Przybyszewski Paweł Płock - 2:12,29
12. 201 POL19610701 Grosz Zbigniew TTC Turek
13. 218 POL19681029 Foremski Sławomir TTC Toruń
14. 207 POL19650422 Gawarecki Jerzy TK Masters Giżycko

200 POL19680804 Różnowski Dariusz Inowrocław DNF
204 POL19681211 Nosek Piotr Garchem - Team DNF
221 POL19661221 Zdrojewski Kazimierz Wałcz DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria III (50-59 lat), dystans 66 km, przeciętna prędkość 39,3 km/h

 

1. 303 POL19540108 Pyzikowski Cezary LKK Lublin 1:40,42 h
2. 310 POL19500117 Korcala Kazimierz KKCiM Smok Kraków
3. 300 POL1950206 Pawliczak Adam Łódź
4. 334 POL19551122 Jakuć Leszek KS Scout Częstochowa
5. 329 POL19561103 Jagieła Jerzy Łódź - 1:40,45
6. 305 POL19530624 Kwiatkowski Jan KS Włókniarz Łódź - 1:40,48
7. 319 POL19560516 Brzozowski Zbigniew KTC Koło - 1:41,30
8. 302 POL19550117 Małek Jan ZZKol Szczecin - 1:42,00
9. 317 POL19490121 Szczęsny Zbigniew Sobótka
10. 318 POL19550401 Plaszczyk Edward Zielona Góra
11. 327 POL19510930 Gieracz Marek CTC Częstochowa
12. 316 POL19520709 Kowalczyk Edward MTC Mogilno
13. 306 POL19570415 Florczak Andrzej Kabel - Technik Polska
14. 309 POL19530720 Jagielski Henryk Prudnik
15. 321 POL19570304 Cop Stanisław TTC Toruń
16. 322 POL19530620 Junak Zbigniew ZZKol Szczecin
17. 328 POL19500219 Orlicki Eugeniusz DHL Author Panorama Warszawa
18. 304 POL19541227 Rychter Wiesław Buchalter
19. 330 POL19490908 Faryniarz Marian PTC Poznań
20. 325 POL19550822 Dolski Tadeusz TTC Toruń
21. 323 POL1901226 Bylicki Jerzy Ksawerów
22. 331 POL19541202 Malke Bogusław DHL Author Panorama Warszawa - 1:45,07
23. 320 POL19550421 Lenkowski Krzysztof Wrocław - 1:45,40
24. 301 POL19540416 Kozłowski Jan Turek - 1:48,24
25. 332 POL19560229 Nowacki Waldemar Poznań
26. 326 POL19530205 Czuk Marek Toruń
27. 333 POL19550412 Warach Sławomir Bełchatów - 1:54,41
28. 308 POL19510323 Czerwiński Wiktor KLKS Lider Sztum - 1:59,51
29. 307 POL19521231 Drobnica Andrzej TK Masters Giżycko - 2:00,12
 

324 POL19580503 Dembiński Henryk Ziemia Lubawska Lubawa DNF
335 POL19581112 Wnuk Andrzej Poznań DNF

Kategoria IV (60-69 lat), dystans 51 km, przeciętna prędkość 38,2 km/h

 

1. 401 POL19430327 Myszkowski Radosław MKS Aleksandrów Łódzki - 1:23,45 h
2. 405 POL19470821 Bielski Zbigniew KS Lechia Gdańsk
3. 406 POL19470821 Niespodziany Zbigniew KS Lechia Gdańsk
4. 403 POL19470920 Tramś Grzegorz DHL Author Panorama Warszawa
5. 412 POL19480909 Żmijewski Andrzej KS Lechia Gdańsk
6. 407 POL19430119 Grabowski Edmund KS Lechia Gdańsk
7. 402 POL19430210 Andziński Adam Konstantynów
8. 424 POL19430621 Szymański Wielisław Wrocław - 1:25,40
9. 414 POL19440827 Palicki Jerzy PTC Poznań
10. 410 POL19470825 Grabowski Stanisław MKS Jurand Ciechanów
11. 417 POL19480712 Chudykowski Ryszard TTC Toruń
12. 415 POL19481108 Wieczorek Roman BKK Rant Bartoszyce
13. 419 POL19440622 Kazimierczak Jan PTC Poznań
14. 413 POL19460310 Pożarlik Józef KTC Koszalin
15. 416 POL19391101 Błaszczyk Eugeniusz KTC Koszalin
16. 423 POL19410204 Chudobski Tadeusz DTC Wrocław
17. 425 POL19470208 Chudzyński Jerzy LZS Szubin
18. 400 POL19410416 Paterka Stanisław KKS Moto Mróz Rzymówka
19. 411 POL19480114 Słonina Eugeniusz KLKS Lider Sztum
20. 422 POL19480119 Głowacki Wiesław MTC Mogilno
21. 421 POL19480726 Dehmel Aleksander DHL Author Panorama Warszawa - 1:26,03
22. 420 POL19390405 Grabowski Stanisław Serock - 1:31,35
23. 426 POL19410807 Dittrich Lesław LZS Szubin - 1:38,30
24. 404 POL19390419 Bryja Wojciech MGLKS Kwisa Lubań - 1:38,52
25. 418 POL19401214 Popiołek Jerzy CCT Toruń - 1:39,59

408 POL19450918 Włodarczyk Mirosław MKS Lewart AGS Lubartów DNF

Kategoria V (70 lat i więcej), dystans 51 km, przeciętna prędkość 34,0 km/h

1. 504 POL19370723 Pośpiech Tadeusz WTC Warszaw - 1:30,00 h
2. 506 POL19360213 Krzyżanowski Wojciech Gdańsk
3. 503 POL19361013 Ludwiczak Jan TC Chrobry Głogów
4. 505 POL19380102 Gołębiowski Sławomir WTC Warszawa - 1:35,33
5. 500 POL19350806 Zybała Zbyszko PTC Poznań - 1:43,27
6. 501 POL19350801 Nowak Rajmund PTC Poznań - 1:46,19
7. 508 POL19320409 Ławniczak Jerzy PTC Poznań - 2:03,04
8. 509 POL19330422 Leszczyński Bogdan KTC Koszalin - 2:09,24

507 POL19360101 Janczewski Jan Lubin DNF

Kategoria 0 (18-29 lat), dystans 81 km, przeciętna prędkość 39,1 km/h

 

1. 13 19790928 Matusiak Sylwester Fizjotech Warszawa - 2:03,50 h
2. 1 19821015 Kozal Artur Corratec Team Poznań
3. 14 19851025 Jaśkiewicz Marcin MTC Mogilno
4. 4 19830216 Wichłacz Maciej MTC Mogilno
5. 10 19830514 Kiszka Robert Razem Poznań - 2:04,57
6. 9 19800306 Gładysiak Władysław Corratec Team Poznań
7. 15 19881215 Milanowski Mateusz Poznań - 2:12,57

 

 

3 19851221 Malke Jakub Poznań DNF
16 19800605 Garczarek Mikołaj Garchem Granowo DNF

 

Kobiety, dystans 21 km, przeciętna prędkość 36,1 km/h

 

1. 73 1980 Szczurek Katarzyna KKCiM Smok Kraków - 0:35,20 h
2. 70 1987 Mędak Kamila WSEiT Biedrusko - 0:42,45

Młodzik, dystans 21 km, przeciętna prędkość 35,8 km/h

 

1. 44 1994 Dunalski Mateusz KLKS Lider Sztum - 0:35,57 h
2. 45 1994 Krajewski Mateusz KLKS Lider Sztum - 0:39,45

Kategoria VIP, dystans 21 km, przeciętna prędkość 34,5 km/h

 

1. 76 1957 Kluj Marek Poznań - 0:36,46 h
2. 77 1956 Kmieciak Henryk Poznań -0:40,50
3. 65 1953 Kmieciak Wiesław Poznań - 0:43,02
4. 71 1950 Jankowski Ryszard Poznań - 0:44,30

Dzień wcześniej odbyły się ogólnopolskie wyścigi kolarskie w Kobylnicy. Relacja i wyniki na stronie Kalendarz imprez/Szosowe wyścigi kolarskie/ 112 szosowców ścigało się wokół Kobylnicy

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL