R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 18486346 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2017-06-23
Dzieci na rowerach zawładnęły
w niedzielę Kórnikiem

 

W minioną niedzielę w podpoznańskim Kórniku odbył się wielki festyn rowerowy dla dzieci (już po raz 22.) oraz ogólnopolski wyścig MTB dziewcząt i chłopców (XII edycja) o puchar burmistrza tegoż miasta.

Była to ładna impreza rekreacyjno-sportowa, w której wystartowało 129 zawodniczek i zawodników. Przedział wieku rozciągał się od 1 roku do 15 lat. Najmłodszym uczestnikiem był Oskar Ratajczak z Dziećmierowa, który 6 maja br. skończył ... pierwszy rok życia.


Dekoracja najmłodszych dzieci do lat czterech.

Gościem honorowym zawodów był trener kadry narodowej w kolarskich przełajach Jan Antkowiak

Dzieci do lat 4 - wyniki

1. Sławek Kasprzak – Jarocin
1. Martyna Kryszak – Kalisz
3. Julia Kapusta – Dachowa
4. Ignacy Niemier – Kórnik
5. Oskar Ratajczak – Dziećmierowo

Dzieci do lat 6 - wyniki

1. Maciej Przekwas – Biadki
2. Jakub Biernat – Mościenica
3. Jakub Bartkowiak – Jarocin
4. Szymon Majsner – Kamionki
5. Zosia Wartecka – Kórnik
6. Antosia Floraszek - Kórnik

Dzieci do lat 8 - wyniki

1. Miłosz Kasprzak – Jarocin
2. Michał Przekwas – Biadki
3. Tymoteusz Gabski – Kórnik
4. Bartosz Zgarda – Kórnik
5. Jan Pośpieszny – Jarocin
6. Filip Młynarczyk - Kórnik

Dzieci do lat 10 - wyniki

1. Jakub Karwik - UKS Biadki
2. Iwona Przekwas - UKS Biadki
3. Nikola Wojtysiak – UKS Biadki
4. Paweł Szkaradowski - Victoria Jarocin
5. Miłosz Michalak - Victoria Jarocin
6. Joanna Golec – Victoria Jarocin

Kategoria żak (11-12 lat), dziewczęta - wyniki

1. Daria Stanisławska – Koźminianka Koźminek
2. Julita Jagodzińska – Victoria Jarocin
3. Natalia Radzicka – UKS Jedynka Limaro Kórnik
4. Eryka Jarecka – AS Biadki
5. Anna Płatek - Real 64-sto Leszno
6. Joanna Michalak – Victoria Jarocin

Kategoria żak (11-12 lat), chłopcy - wyniki

1. Dawid Łączkiewicz - Koxminianka Kozminek
2. Adrian Rembiszewski - Kozminianka Kozminek
3. Jakub Szydłowski – Koźminianka Kozminek
4. Tomasz Olbricht – Victoria Jarocin
5. Maksymilian Ronda – UKS Lusowo
6. Maciej Grehl – Trójka Jarocin

Kategoria młodziczka (13-14 lat) - wyniki

1. Wiktoria Żegleń – UKS Jedynka Kórnik
2. Alicja Ratajczak – UKS Jedynka Kórnik
3. Magdalena Mazurkiewicz – Trójka Jarocin
4. Diana Wiza – UKS Jedynka Kórnik
5. Sofia Woelke – Trójka Jarocin

Kategoria młodzik (13-14 lat) - wyniki

1. Szymon Rozmiarek - UKS Jedynka Kórnik
2. Tobiasz Tutłalik – Real 64-sto Leszno
3. Patryk Rajkowski - UKS Jedynka Kórnik
4. Dawid Błaszczyk – UKS Biadki
5. Patryk Wewiór – UKS Biadki
6. Adam Radzicki - UKS Jedynka Kórnik
7. Patryk Szczepaniak - UKS Jedynka Kórnik


Dekoracja trzech najlepszych mlodziczek powiatu poznańskiego. Alicja Ratajczak (od lewej) - 2. miejsce, Wiktoria Żegleń - 1. miejsce, Diana Wiza - 3. miejsce.

Organizatorami festynu rowerowego dla dzieci oraz wyścigów MTB dla dziewcząt i chłopców byli: Urząd Gminy w Kórniku, Wielkopolski Związek Kolarski, Starostwo Powiatowe w Poznaniu oraz UKS Jedynka Limaro w Kórniku z niezastąpionym Robertem Taciakiem na czele.

Sponsorami udanej imprezy w Kórniku byli: Urząd Gminy Kórnik, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Wielkopolski Związek Kolarski, firmy Limaro z Mosiny, BCM Nowatex z Puszczykowa, otoMoto.pl, Auto Handel – Robert Kolasa, Rowery – Antkowiak, R&P Pawlak, Fundacja Zakłady Kórnickie oraz Hotel RODAN.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL