R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41035654 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Wielkopolscy lekarze mistrzami Polski na szosie

 

Są lekarzami różnych specjalności. Jedni ortopedami, inni stomatologami, jeszcze inni kardiologami i ginekologami. Mieszkają w różnych częściach naszego kraju, ale raz w roku spotykają się na mistrzostwach Polski. Łączy ich rower, szosa i chęć ścigania się w korporacyjnym gronie.

Już piąty rok z rzędu spotkali się w Bychawie, by w piątek 18 maja rywalizować w indywidualnej jeździe na czas, w sobotę 19 maja zaś - w wyścigu ze startu wspólnego. Zapragnęło się walki o cenione w środowisku medycznym puchary i medale aż ponad 70 zawodniczkom i zawodnikom.

Indywidualne jazda na czas, na dystansie 10 kilometrów, była popisem jednego kolarza. Przygotowywał się do niej dużo wcześniej, w końcu kwietnia wygrał on taką jazdę po szosie na terenie poligonu w Biedrusku. Wojciech Jurasz, bo o nim mowa, w podpoznańskich Złotnikach pokonał 63 rywali, w tym wielu wspaniałych kolarzy mastersów, jak choćby Cezarego Pyzikowskiego z Lublina czy Wojciecha Kwietnia z Opola.

Podbudowany tym sukcesem Wojciech Jurasz, rocznik 1996, wykonujący obowiązki ortopedy i traumatologa w poznańskim szpitalu przy ulicy 28 Czerwca 1956, w Bychawie także był nie pokonania. Każdy element jazdy - start, pochylenie się nad kierownicą, nawrót - był starannie wykonany. I z dużą siłą i z determinacją.

10 kilometrów w 13 minut 10 sekund. Dawni mistrzowie przegrali z nim, stopery zaś zanotowały średnią prędkość - 45,57 km na godzinę. Paweł Szaduro (rocznik 1975) z Gdyni, farmaceuta, był na mecie o 21 sekund później. Trzeci był Robert Krawczyk (1964) z Lublina, też farmaceuta, ze stratą 27 sekund do Wojciecha Jurasza.

Równie dobrze pojechał Tomasz Kaczmarek (rocznik 1961), stomatolog z Wielenia nad Notecią, który w klasyfikacji open zajął 10 miejsce - strata 1 minuta 15 sekund do kolegi z Poznania, ale pierwsze w swej kategorii wiekowej (46-55 lat). W czasówce wystartowało 59 mężczyzn.

Wśród pań mistrzynią korporacji lekarskiej w indywidualnej jeździe na czas została Katarzyna Klimala (1978), stomatolog z Częstochowy, w czasie 16 minut 50 sekund. Druga była Agnieszka Bolesta (1979), internistka z Warszawy, trzecia - Katarzyna Jurkiewicz (1980), neurolog z Dąbrowy Górniczej.

Następnego dnia lekarze (57 na starcie) rywalizowali w jeździe ze startu wspólnego. Do pokonania było 91,5 km w przypadku mężczyzn. Wygrał wyścig open Grzegorz Tomasiak (1973), farmaceuta z Lublina, w czasie 2 godzin i 21 minut. Na dziewiątym miejscu był Wojciech Jurasz, na dziesiątym Tomasz Kaczmarek. W swej kategorii wiekowej (36-45 lat) Wojciech Jurasz zdobył tytuł wicemistrza Polski, zaś Tomasz Kaczmarek został mistrzem Polski w przedziale wieku 46-55 lat. W tej też kategorii Dariusz Szkudlarczyk (1960), ortopeda z Poznania, zajął czwarte miejsce.

Wśród pań, które wystartowały wspólnie ze wszystkimi kategoriami mężczyzn, jakby mniej zaskoczeń. Katarzyna Klimala okazała się bezkonkurencyjna (uprzednio wygrywając czasówkę) i zameldowała się na mecie przed coraz szybciej jeżdżącą Agnieszką Bolestą i debiutantką w tej imprezie Katarzyną Jurkiewicz.

 

 

 

 

Wielkopolskie Rowerowanie gratuluje wielkopolskim lekarzom- kolarzom tytułów mistrzów Polski, przypominając równocześnie, że Tomasz Kaczmarek jest głównym organizatorem maratonu MTB po Puszczy Drawskiej. Jego termin - 29 września 2007. Start i meta na Stadionie Miejskim w Wieleniu.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL