Jestes 41033599 gosciem na naszej stronie
Marcin Karbowy z Poznania
zwycięzcą cyklu Estella Cup 2008

W minioną sobotę w Tarnowie Podgórnym odbył się finał Estella Cup 2008, cyklu trzech zawodów na rowerach górskich dla nastolatków – w wieku do 14 lat. W klasyfikacji generalnej wygrał Marcin Karbowy przed Pawłem Michalskim i Zachariaszem Małeckim.

Przed rokiem taki cykl odbył się po raz pierwszy. I był on niezwykle udany - pod każdym względem. Organizatorzy - sieć restauracji Estella, fima FERMA KRESEK oraz UKS-y z Tarnowa Podgórnego, Lusowa, Przeźmierowa i Poznania ("Borant") - postanowili w 2008 roku powtórzyć to sportowe przedsięwzięcie dla najmłodszych amatorów ruchu na świeżym powietrzu i kolarstwa.

Ostatnie przygotowania do startu w wyścigu najmłodszych.

Pierwsza tegoroczna impreza odbyła się 18 maja w Lusowie, następna - 7 czerwca w Naramowicach. W minioną sobotę (14 czerwca) w Tarnowie Podgórnym, w tutejszym parku i jego okolicach, rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych prawie czterdzieści zawodniczek i zawodników.

Wystartowały dzieci do lat dziesięciu.

Wyścig dzieci wygrał Maksymilian Rońda ze Szkoły Podstawowej w Lusowie przed swymi kolegami - Bartoszem Gabryelskim i Krzysztofem Rajczakiem.

6. Igor Nowakowski - Szkoła Podstawowa Lusowo

W Tarnowie Podgórnym rowerową rywalizację najmłodszych obserwowali ich rodzice.

Rywalizację żaków wygrał Paweł Michalski ze Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym przed Zachariaszem Małeckim i Kacprem Geltzem.

Paweł Michalski wygrał wyścig żaków.

Młodzicy (13-14 lat) mieli do przejechania sześć rund o dlugości 750 metrów każda. Od początku wyścigu na prowadzenie wyszedł Marcin Karbowy (SP nr 60), na przedostatniej rundzie wyprzedził go Dawid Brygier, ale ostatecznie triumfował reprezentant Szkoły Podstawowej nr 60 w Poznaniu. Drugi był Dawid Brygier, trzecie miejsce zajął - Damian Walony - SP nr 60.

Młodzicy - wyniki

1. Marcin Karbowy - Szkoła Podstawowa nr 60 Poznań
2. Dawid Brygier - Gimnazjum nr 68 Poznań, KS "Stomil"
3. Damian Walony - Szkoła Podstawowa nr 60 Poznań
4. Patryk Sawicki - Szkoła Podstawowa Lusowo
5. Tomasz Augustyniak - Szkoła Podstawowa Tarnowo Podgórne
6. Jakub Nowakowski - Szkoła Podstawowa Tarnowo Podgórne

W klasyfikacji generalnej, po zawodach w Lusowie, Naramowicach i Tarnowie Podgórnym, pierwsze miejsce zajął Marcin Karbowy przed Pawełem Michalskim i Zachariaszem Małeckim.

Pamiątkowa fotografia młodych kolarzy i organizatorów imprezy.

W drugą edycję Estella Cup 2008 wiele serca, społecznego wysiłku i pieniędzy włożyli: Janusz Nowak ("Estella"), Marcin Olejniczak (FERMA KRESEK), Paweł Machyna (UKS "Błyskawica" Tarnowo Podgórne, Robert Sudoł ("Borant" Poznań), Grzegorz Kotlarczyk ("Orkan" Przeźmierowo) i Borys Monastyrski (UKS Lusowo).

We wszystkich trzech edycjach sekretariatem zawodów kierowała Barbara Machyna.