R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688183 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maja Włoszczowska MTB Race
9 maja w Jeleniej Górze

 

Srebrna medalistka Igrzysk w Pekinie zaprasza do Jeleniej Góry! Maja Włoszczowska patronuje imprezie cross country dla profesjonalistów i amatorów. Nasza najlepsza zawodniczka jest autorką trasy zlokalizowanej na Wzgórzu Paulinum. Obok Mai swój start zapowiedzieli czołowi polscy i czescy kolarze. Spodziewana jest także obecność gwiazd Pucharu Świata. Pula nagród w zawodach to około 10 000euro!

Największe gwiazdy światowego MTB: Gunn-Rita Dahle, Thomas Frischknecht czy Bart Brentjens wspierają swoim nazwiskiem kolarskie imprezy, których celem jest nie tylko rywalizacja, ale i promocja MTB. Pomysł organizacji wyścigu Mai pojawił się w zeszłym roku. Olimpijskie srebro stało się dodatkową motywacją dla przeniesienia idei w czyn i tak powstała impreza Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race


18 kwietnia w Szczawnie Zdroju Maja Włoszczowska wygrała z Anną Szafraniec podczas pierwszej edycji zawodów XC organizowanych przez Czesława Langa. Jak będzie 9 maja w Jeleniej Górze - zobaczymy.

Wraz z miastem Jelenia Góra i organizatorem imprez MTB firmą G&G Promotion Maja Włoszczowska zaprasza do udziału w swoich zawodach.

Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race posiada 2. kategorię Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Impreza rozegrana zostanie 09.05.2009 na terenie parku wokół Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. Zalesione wzgórze pełne krętych, wąskich ścieżek, malownicze skałki i parkowe alejki będą areną jednego z najciekawszych wydarzeń kolarskich w kraju. Swój udział, oprócz oczywiście samej inicjatorki imprezy zapowiedziała cała czołówka polskiego i czeskiego MTB a także gwiazdy Pucharu Świata.

Już teraz możemy poinformować, że w Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race weźmie udział Kanadyjka Catherine Pendrell (Luna), druga zawodniczka Pucharu Świata 2008, do niedawna numer jeden światowego rankingu. Na starcie pojawi się również Mary McConeloug, mistrzyni USA oraz prawdopodobnie Niemka Ivonne Kraft a także Słowaczka Janka Stevkova.

Wśród mężczyzn możemy się spodziewać niezwykle silnych Czechów na czele z Filipem Eberlem, zwycięzcą Pucharu Czech. Oczekiwany jest także start, między innymi, Jiriego Friedla i Jaroslava Kulhavego. Organizatorzy oczekują jeszcze na potwierdzenie startu gwiazdy światowego MTB, mistrza olimpijskiego z Sydney (2000), Miguela Martineza.

Polscy kibice będą mogli dopingować Maję Włoszcowską, Magdę Sadłecką i Olę Dawidowicz z grupy CCC Polsat Polkowice, Annę Szafraniec, Marka Galińskiego, Adriana i Piotra Brzózków z grupy JBG2 czy Dariusza Batka z klubu MTB Silesia.

O właściwą mobilizację zawodników dbają sponsorzy imprezy: miasto Jelenia Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, BGŻ, Coca-Cola i Scott, którzy fundują jedne z najcenniejszych nagród w zawodach MTB w Europie Środkowej. Na zwycięzców w kategoriach elity kobiet i mężczyzn czeka po 1000 Euro, a łączna pula to około. 10 000 Euro.

Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race to nie tylko sportowa rywalizacja. To także święto sportu i szersze działanie na rzecz promocji kolarstwa górskiego. Dlatego do udziału, oprócz gwiazd MTB zapraszani są młodsi zawodnicy z kategorii junior, junior młodszy i młodzik, zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Organizatorzy nie zapominają także o mastersach, dla których będzie to jedna z nielicznych okazji w sezonie, by ścigać się na wysokiej klasy imprezie. Dodatkowo podczas przedpołudniowej sesji możliwość startu dostaną także amatorzy.
 

Więcej informacji na stronie zawodów:www.majarace.com
Lokalizacja imprezy: http://tiny.pl/zd51
 

PROGRAM IMPREZY W JELENIEJ GÓRZE

8 maja 2009 (piątek)

16:00 – 19:00, rejestracja zawodników do wyścigu (miasteczko sportowe, okolice startu/mety)
16:00 – 18:00, oficjalny trening na trasie Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race

9 maja 2009  (sobota)

Wyścigi w kategorii amator - młodzik, młodziczka, junior, junior młodszy, elita mężczyzn, masters
Wyścigi w kategorii licencja: juniorka, elita kobiet, junior, elita mężczyzn


PROGRAM ZAWODÓW W JELENIEJ GÓRZE 

Młodzik 8:30 - 9:30
Młodziczka 8:30 - 9:15
Juniorka Młodsza 8:30 - 9:30

Amator Elita 9:45 – 11:30
Masters open (M1, M2, M3) 9:45 – 11:30

Junior, 11:45 – 13:15
Amator junior 11:47 – 13:15
Junior Młodszy 11:49 – 13:15

Elita (kobiety) 13:30 – 15:15
Juniorka 13:30 – 15:15

Elita (mężczyźni) 15:30 – 17:30
Młodzieżowiec 15:30 – 17:30

Dekoracja 18:00
Oficjalne zakończenie Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race 2009

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL