R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873169 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dominacja Politechniki Poznańskiej na akademickich mistrzostwach MTB

 

 

 

W sobotę 19 maja na poznańskiej Cydateli odbyły się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. Startowali nie tylko studenci, także nauczyciele akademiccy, jak również tegoroczni maturzyści. Ścigało się 14 pań i 65 mężczyzn.
 

Po piątku, który był lodowaty chłodny, sobota powitała kolarzy słońcem i przyjemnym ciepłem. W samo południe rozpoczęły rywalizację panie, które miały do pokonania trzy rundy o długości 3660 metrów każda. Trasa została ciekawie wyznaczona przez Bartosza Gogolewskiego, głównego organizatora, i wiodła wokół baru "Piknik", toru saneczkowego, jak również amfiteatru. Ten ostatni fragment, szczególnie zjazd, wymagał od startujących dużej koncentracji.


Panie na podjeździe.

Wyścig pań wygrała Magdalena Zeman z Wągrowca, startująca w barwach Politechniki Poznańskiej. Drugie miejsce zajęła Marta Gogolewska, też z Wągrowca (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa), trzecie - Katarzyna Andrzejewska (UAM).

Wyniki - kobiety

 

1. Magdalena Zeman - Politechnika Poznańska
2. Marta Gogolewska - WSNHiD
3. Katarzyna Andrzejewska - UAM
4. Kamila Klamecka - UAM
5. Joanna Ratajczak - Politechnika Poznańska
6. Anna Ogarzyńska - AWF


Sześć najlepszych kobiet. Pierwsza z prawej - zwyciężczyzni wyścigu Magdalena Zeman.

 

Kilka minut po godzinie 13 ruszyli mężczyzni. Było ich 65 na starcie i mieli oni do pokonania sześć rund. Od początku ton walce nadawali Wojciech Rakowski i Krzysztof Maciejewski, za nimi z niewielką stratą czasu jechał Przemysław Filipek. Ostatecznie ten wyścig, kategoria open, wygrał Krzysztof Maciejewski.


Pierwsze kilkaset metrów wyścigu mężczyzn.

Ten zawodnik od dwóch lat notuje na swym koncie wiele sukcesów w zawodach MTB. Urodził się 4 kwietnia 1988 roku. Mieszka we Wrześni, gdzie uczęszczał do miejscowego Liceum Ogólnokształcąego nr 2. Lubi matematykę i geografię, w tym roku zdaje maturę. I nie wie jeszcze tak do końca, jakie studia dla siebie wybierze. Reprezentuje poznański Corratec Team i jest jego przyszłościową wizytówką.


Krzysztof Maciejewski, 19 lat, na mecie zameldował się jako pierwszy.

Na Cytadeli jechał odprężony, po maturalnych napięciach, obserwowany przez Ryszarda Pawlaka - kiedyś trenera kolarstwa, obecnie wyłącznego przedstawiciela firmy Shimano na Polskę.

Drugie miejsce w wyścigu mężczyzn zajął Wojciech Rakowski, doktor nauk biologicznych na UAM. Sympatyczny pan Wojtek kocha kolarstwo, startuje od ponad dziesięciu lat w zawodach MTB i nadal, urodził się 8 marca 1973, zachowuje wysoką formę sportową.

Jakby nie liczyć, różnica wieku między zwycięzcą a nauczycielem akademickim wynosi ponad 15 lat.

Trzeci był Przemysław Filipek z Wrześni, tegoroczny maturzysta, który najprawdopodobniej wybierze studia na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

 

 

Wyniki - mężczyzni

 

1. Wojciech Rakowski - UAM
2. Dawid Kompiel - Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji
3. Grzegorz Kocik - Akademia Rolnicza
4. Paweł Ławiak - Politechnika Poznańska
5. Tomasz Czarnecki - UAM
6. Adam Wenzel - Politechnika Poznańska


Sześciu najlepszych mężczyzn, piewszy z prawej dr Wojciech Rakowski z UAM.

 

Na Cytadeli nie zabrakło pechowców. Aleksander Dorożała zerwał łańcuch w swym rowerze, natomiast Mateusz Tochowicz (student II roku Akademii Ekonomicznej w Poznaniu) na czwartym okrążeniu odniósł, na szczęście niegroźną, kontuzję prawej nogi, po zablokowaniu się przerzutek.

Słoneczna pogoda, miła atmosfera, dość liczny udział zawodników, dużo losowanych nagród, sprawne sędziowanie, jak również niezawodna praca Aldony Marciniak (punkt pomocy medycznej i sekretariat), oraz dobre przygotowanie i prowadzenie imprezy przez Bartosza Gogolewskiego z Politechniki Poznańskiej, otóż to wszystko sprawiło, że sobotnie zawody akademików na Cytadeli trzeba uznać za bardzo udane.


Ryszard Pawlak, Karolina Dopierała i Bartosz Gogolewski podczas sobotnich zawodów MTB.

I jeszcze jedno, na 79 startujących ponad trzydziestu stanowili reprezentanci Politechniki Poznańskiej.

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL