R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40478633 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Dzieci ścigały się w Jarocinie i podpatrywały Macieja Paterskiego

 

 

W sobotę 13 października w Jarocinie odbyły się zawody kolarzy górskich. Wzięło w nich udział 121 zawodniczek i zawodników. Najwięcej, bo aż 41, wystartowało dzieci do lat dziesięciu. Bohaterami wyścigów byli: Karolina Giezek, Maciej Paterski i Artur Spławski.


Chłopcy do lat dziesięciu przed startem.

Dziś było słonecznie i zarazem zimno, ale w najmniejszym stopniu nie przeszkodziło to młodym ludziom uczestniczyć w październikowych zawodach kolarskich. Poza zawodnikami z Jarocina wystartowali amatorzy MTB z Woli Droszewskiej, Biadek, Kórnika, Koźminka, Środy Wielkopolskiej, Kalisza, Poznania, Puszczykowa. Ze Złotowa ze swoimi podopiecznymi przyjechał trener Mitkowski, Olga Wawrzyniak dotarła na ulicę Sudecką aż z Żar.


Czworo najmłodszych uczestników sobotniej imprezy.

Co tu dużo mówić, działacze jarocińskiego kolarstwa - pod wodzą prezesa Romualda Gruchalskiego - postanowili zorganizować wyścigi MTB i zarazem pokazać, pochwalić się, że ich wieloletni dorobek wychowaczo-trenerski procentuje. Także tym, że ich były zawodnik Maciej Paterski, obecnie w barwach KTK Kalisz, w tym roku zadebiutował w kolarskiej reprezentacji Polski. I w biało-czerwonym stroju uczestniczył w kilku dużych imprezach w Europie, w tym także we wrześniowych mistrzostwach świata w Niemczech.


Maciej Paterski i trzech najlepszych chłopców do lat dziesięciu.

Maciej Paterski w sobotę był czymś więcej niż zawodnikiem. Uczestniczył we wręczaniu nagród najmłodszym, pozował do zdjęć, chętnie mówił o swych planach na przyszłość, podkreślając na każdym kroku, ile trzeba wysiłku i trudu, by zwyciężać w zawodowym peletonie.


W okolicach ulicy Sudeckiej są idealne warunki do przeprowadzania zawodów MTB.

Maciej Paterski, rocznik 1986, też oczywiście wystartował w wyścigu elity. Spotkali się w nim trzej utytułowani zawodnicy naszego regionu: poza jarocinianiem z KTK jechali także Albert Fokt z Kalisza i Radosław Lonka z Wrześni. Przez połowę dystansu zgodnie jechała ta trójka, końcówka należała do pary Paterski-Fokt, która w przyjacielski sposób minęła linię mety.

 

Elita - wyniki

 

1. Maciej Paterski
2. Albert Fokt
3. Radosław Lonka
4. Szymon Kurkowiak
5. Krzysztof Konieczny


Zawodnicy elity na podium.

Wystartowało w tym wyścigu sześciu zawodników. Michał Borowski z Puszczykowa go nie ukończył, gdyż zerwał łańcuch w swym rowerze.


Albert Fokt przed Maciejem Paterskim w wyścigu elity.

 

W Jarocinie nie zabrakło mastersów, którzy jechali bez podziału na kategorie. Wyścig w imponującym stylu wygrał 47-letni Artur Spławski z Poznania, który na końcu sezonu demonstruje znakomitą formę. Przed tygodniem wygrał on zawody w Wągrowcu, kończące całoroczny cykl Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007.

 

Mastersi - wyniki

 

1. Artur Spławski
2. Tomasz Mende
3. Arkadiusz Garczarek
4. Tomasz Urbanowicz
5. Dariusz Owczynników
6. Jarosław Lindecki


Artur Spławski tydzień po tygodniu wygrywa wyścigi mastersów.

Wyścig pań wygrała Monika Cegła, najlepszym juniorem okazał się Grzegorz Tomczak.

 

Rywalizacja juniorek młodszych przebiegała pod dyktando Karoliny Giezek z Jarocina, tegorocznej mistrzyni Polski w kolarstwie MTB, wielce utalentowanej zawodniczki, która - podobnie - jak Maciej Paterski - jest jedną z najbardziej utytułowanych postaci UKS Jaroma "Trójka" Jarocin.


Karolina Giezek jedzie do kolejne zwycięstwo w tym roku.

 

 

Juniorki młodsze - wyniki

 

1. Karolina Giezek
2. Weronika Rybarczyk
3. Lidia Stefańska
4. Joana Owczynników

 

Juniorów młodszych wystartowało siedmiu. Wygrał Szymon Mikler z Jarocina.

 

Juniorzy młodsi - wyniki

 

1. Szymon Mikler
2. Krystian Kaczmarek
3. Arkadiusz Nowacki
4. Mateusz Kaczmarek
5. Krzysztof Turkiewicz
6. Michał Jedrzęjczak

 

Najlepszą młodziczką okazała się Olga Wawrzyniak z Żar, młodzikiem - Piotr Tomczak z Wrześni.


Niektórym zawodnikom mamy przed startem rozgrzewały dłonie.

Prezes Romuald Gruchalski i działacze UKS Jaroma "Trójka" mogą sobie gratulować. Ścigało się 37 żaków, 41 dzieci od siedmiu do dziesięciu lat i czworo najmłodszych. To była udana impreza z pucharami, medalami i dyplomami. Nie zabrakło nagród rzeczowych - także dla mastersów. Zawody odbyły się pod patronatem burmistrza Jarocina i starosty jarocińskiego, zaś ci najmłodsi podpatrywali Macieja Paterskiego i Karolinę Giezek.


Weronika Rybarczyk na trasie.

Nie od rzeczy będzie podkreślić, że grochówka z jarocińskiej "Dziupli" smakowała wyśmienicie, zaś sekretariat zawodów działał sprawnie dzięki pracy Aliny i Joanny Giezek, Danuty Kurkowiak i Donaty Maternowskiej.

Za rok kolejna edycja zawodów MTB w Jarocinie, znów przy ulicy Sudeckiej i być może z udziałem liczniejszej rzeszy pasjonatów kolarstwa górskiego.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL