R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482295 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Jelenia Góra ponownie stolicą MTB

 

 W piątek - sprinty, w niedzielę wyścigi XC

 

28 i 30 czerwca Jelenia Góra zmieni się w stolicę polskiego i światowego kolarstwa MTB. Pierwsza trójka Pucharu Świata, pierwsza trójka Mistrzostw Europy, cztery zwyciężczynie zawodów Pucharu Świata i sześć byłych mistrzyń świata - taką obsadę będą miały kobiece zawody Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Wyścig po raz trzeci z rzędu zorganizuje Lang Team. W środę (26 czerwca) odbyła się uroczysta konferencja, zapowiadająca imprezę.

Na konferencji pojawiły się dwie medalistki ostatnich mistrzostw Europy w szwajcarskim Bernie: Maja Włoszczowska (brąz) i Eva Lechner (srebro) a także Szwajcarka - Nathalie Schneitter (zwyciężczyni Pucharu Świata w Champéry w 2010 roku). Nie zabrakło organizatora imprezy - Czesława Langa i prezydenta Jeleniej Góry - Marcina Zawiły.

- Ogromnie się cieszę, że Maja Włoszczowska jest z nami, że w tym roku - inaczej niż w ubiegłym - jest uczestniczką i organizatorką imprezy, a nie tylko obserwatorem i komentatorem TV, chociaż i w tej roli odnalazła się świetnie. Cieszę się, że jest skutecznym, sportowym ambasadorem Jeleniej Góry i tym razem na starcie stanie m.in. trójka medalistek ostatnich Mistrzostw Europy (obok Włoszczowskiej i Lechner także Tanja Žakelj, Słowenia, nr 1 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB). Przyjechały właśnie dlatego, że swoje najlepsze koleżanki zaprosiła Maja. Możemy się wszyscy cieszyć, że będziemy ją oglądać u nas, to znaczy, "u niej", bo przecież występuje u siebie, w swoim mieście i kibice zrobią wszystko, żeby ich aplauz ją niósł - powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

- Kiedy zapraszałam swoje koleżanki, to nie przypuszczałam, że będą jeździć aż tak dobrze i że czeka mnie aż taka konkurencja podczas tegorocznych zawodów w Jeleniej Górze - żartowała podczas konferencji Maja Włoszczowska.

Emocji nie zabraknie także w rywalizacji panów. Wśród mężczyzn o zwycięstwo będą walczyć m.in.: Szwajcar, Fabian Giger, aktualnie nr 6 światowego rankingu UCI i Holender - Michiel van der Heijden - mistrz świata juniorów, drugi w ubiegłym roku na mistrzostwach świata U23. Nie zabraknie też naszego najlepszego zawodnika elity - Marka Konwy, jeżdżącego w teamie mistrza olimpijskiego Barta Brentjensa.

Główne zawody w formacie olimpijskim XCO, poprzedzi w piątek wieczorne ściganie, w niezwykle emocjonującej formule XCE (eliminator – zawody sprinterskie). Na jeleniogórskim rynku zostaną przeprowadzone sprinty, po niebywale widowiskowej trasie, z przejazdem przez ratusz miasta.

- Sprinty to bardzo widowiskowa konkurencja, ciekawa dla kibiców. Warto dodać, że to nowość w MTB, a my staramy się być otwarci na wszelkie nowości, uatrakcyjniające zawody - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Wszystkich kibiców kolarstwa zapraszamy 28 czerwca do Jeleniej Góry na plac Ratuszowy, start godz. 17.30. W niedzielę 30 czerwca rywalizacja kolarzy górskich przeniesie się w okolice Pałacu Paulinum. W tym roku zawodników na trasie będzie wspierać firma TAURON Polska Energia - główny sponsor zawodów, oraz oficjalny sponsor 70. Tour de Pologne UCI World Tour.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL