R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40946091 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Wojciech Halejak - czwarty

 

Pierwszy etap Langkawi International MTB Challenge w Malezji

 
Wojciech Halejak (w środku) zajął czwarte miejsce na pierwszym etapie Langkawi International MTB Challenge w Malezji. Z lewej Bartosz Banach, z prawej Piotr Kosmala.

Wojciech Halejak reprezentujący grupę Mróz ActiveJet zajął czwarte miejsce podczas pierwszego etapu Langkawi International MTB Challenge w Malezji. Maraton o długości 62 kilometrów wygrał zawodnik z RPA Burry Stander.

Pierwszy etap rozpoczynał się przy czystym niebie i prażącym słońcu. Od samego startu bardzo mocne tempo narzucili faworyci i już na pierwszych kilometrach odjechała czwórka: Burry Stander, Karl Platt, Thomas Dietsch i Johnny Cattaneo.

Za nimi ukształtowała się kilkuosobowa grupka, którą prowadził Bartosz Banach z Mróz ActiveJet, był tam też Robert Banach. Kilkanaście sekund za nimi kolejną grupę ciągnął Wojciech Halejak, który wyraźnie rozkręcał się z kilometra na kilometr.

Trasa maratonu prowadziła głównie przez dżunglę, ale nie brakowało też odcinków asfaltowych. Mocne tempo czołówki, nie było aż tak silne, aby odjechać na więcej niż 30 sekund, a to głównie za sprawą kolarzy Mróz ActiveJet, którzy nadawali tempo pogoni.

W połowie dystansu pech dopadł Roberta Banacha, który od początku wyścigu czuł się nie najlepiej. Problemy żołądkowe sprawiły, że nie był on w stanie kręcić w wysokim tempie. Rozkręcił się natomiast Halejak.

Na 45 kilometrze z 62, przewaga czwórki wynosiła zaledwie 20 sekund nad kolejną czteroosobową grupą, w której jechali Halejak i Bartosz Banach. Niestety kilka kilometrów dalej pech dopadł Bartosza, który stracił kontakt z grupą, gdyż musiał się zatrzymać i dokręcić poluzowane siodełko.

W zasięgu wzroku Halejaka pojawił się Cattaneo, który nie wytrzymał tempa czołówki. Kolarz Mróz ActiveJet szybko go dogonił i ta dwójka zaczęła zbliżać się do liderującego trio. Na ostatnich kilometrach Cattaneo i Halejak pomylili trasę przez co stracili kilka cennych minut.

Na mecie Stander poradził sobie w finiszowym pojedynku z Plattem. Kilkadziesiąt sekund stracił do nich Dietsch. Jako czwarty finiszował Wojciech Halejak, niestety wskutek pomylenia trasy, strata była już większa. Na ósmej pozycji zameldował się drugi z kolarzy Mróz ActiveJet - Bartosz Banach. Pomimo dużego osłabienia organizmu i niebywałego upału, etap ukończył także Robert Banach.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Dzięki ich ciężkiej pracy na trasie, czołówka cały czas była w zasięgu. To są kolarze światowego formatu i szkoda, że Wojtek pomylił trasę, a Bartosz miał problem ze sztycą i siodełkiem. Pokazaliśmy jednak, że jesteśmy w dobrej formie. Przed nami jeszcze cztery etapy, w których również chcemy pokazać się z jak najlepszej strony - powiedział dyrektor sportowy ekipy Piotr Kosmala.

- Bardzo szkoda pomylenia trasy. W końcówce wyścigu czułem się bardzo mocny. Przed samą metą było sporo odcinków asfaltowych, gdzie narzuciłem tempo, którego nie wytrzymało kilku kolarzy. Jestem pozytywnie zaskoczony z wyniku, ale niedosyt pozostał. Jak pokazał wyścig, same nazwiska nie jeżdżą i postaram się potwierdzić tę tezę w kolejnych dniach - dodał Wojciech Halejak.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL