R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825647 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Cezary Kaczmarek zaprasza do Kargowej

 

W niedzielę maraton MTB z udziałem Marka Konwy


Urszula i Cezary Kaczmarkowie w Centrum Logistycznym w Powodowie. Od 1997 roku prowadzą z rozmachem i dynamizmem firmę rodzinną, trzeci rok z rzędu organizują maratony MTB.

Cezary Kaczmarek wie dokładnie, co będzie robił w najbliższą niedzielę, czyli 17 czerwca 2012 roku. U siebie, w Kargowej, gdzie się urodził 40 lat temu, wystartuje w maratonie MTB, któremu dał swe nazwisko i dołożył jeszcze tytuł firmy, której jest dynamicznym szefem, jej założycielem i pełnym sukcesów biznesmenem.

– Kargowa. To moje miejsce na ziemi, któremu jestem wierny - mówi człowiek interesu i zarazem amator sportu. – Mamy lasy, nie brakuje jezior, okolica jest prześliczna. Wychodzę z domu i już mam bardzo bliski kontakt z naturą. Moja okolica po prostu idealnie nadaje się do tego, by zorganizować tutaj maraton MTB.

Taki pierwszy w Kargowej odbył się pięć lat temu. Jego inicjatorami byli dwaj miejscowi nauczyciele. Krzysztof Dziuba jest wuefistą, Kazimierz Czepelawy uczy fizyki. W roku 2007 wystartowało około dwudziestu osób. W następnych latach tych osób było już więcej. W najbliższą niedzielę, tak sobie myślę, będzie ich zapewne ponad pół tysiąca.


Marek Konwa podczas zawodów XC w Zielonej Górze, które w tym roku zorganizował. Zielona Góra, 3 maja 2012.

– Marek Konwa wystartuje w Kargowej - mówił mi dziś (14 czerwca) o poranku Cezary Kaczmarek. Kolarz z Wilkanowa spod Zielonej Góry jest najbardziej obiecującą postacią polskiego kolarstwa górskiego. W roku ubiegłym w Szwajcarii w pięknym stylu wywalczył tytuł wicemistrza świata w kategorii U-23, w minioną sobotę zajął czwarte na Mistrzostwach Europy MTB w Moskwie - w tejże grupie wiekowej. Wiadomo także, że 12 sierpnia będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w wyścigu cross country, i że tego dnia pasjonaci MTB nad Wisłą i Odrą będą zaciskać kciuki, by 22-latek z Lubuskiego dzielnie walczył z mocarzami światowego kolarstwa górskiego. Marek Konwa jest twarzą, patronem cyklu Kaczmarek Electric MTB.


Cezary Kaczmarek (1040) na trasie maratonu MTB.

Cezary Kaczmarek, mieszkaniec Kargowej od urodzenia, też wystartuje w znanej sobie okolicy. – Jeżdżę zawsze dystans Mega. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę.

Urodził się w Kargowej 8 lutego 1972 roku. Tutaj w miejscowej Szkole Podstawowej zaczął uprawiać sport, dość nietypową konkurencję, jaką są biegi na orientację. Szybko biegał i dobrze czytał mapy. Czynił tak przez wiele lat - aż do ukończenia szkoły średniej. Reprezentował klub z rodzinnego miasta i startował w wielu miejsach Polski, także w NRD i Czechosłowacji. Pucharów i pamiątek z tych lat sportowej rywalizacji nie brakuje.

Skończył Technikum Elektrotechniczne w Zielonej Górze, następnie Politechnikę Zielonogórską - informatykę na Wydziale Elektrycznym. Na ostatnim roku studiów swą wiedzę użyczał jednemu z polskich banków.


Mieszkaniec Kargowej (3056) jedzie w koszulce kolarskiej z napisem Kargowa.

Rok 1997 był bardzo ważny dla Cezarego Kaczmarka i to z kilku powodów. Ukończył studia, założył firmę rodzinną w Kargowej i wziął w grudniu ślub cywilny z panią Urszulą.

– Ulica Dworcowa w Kargowej. Miałem trzydzieści metrów kwadratowych do swej dyspozycji i przekształciłem je w sklep z częściami elektrycznymi: puszkami, kablami, korkami. To był początek mojej biznesowej działalności - nie bez dumy i pewnej nutki rozrzewnienia wspomina przedsiębiorca i amator sportu.

Kaczmarek Electric S.A. - to dziś sieć ogólnopolskich hurtowni elektrotechnicznych z siedzibą w Wolsztynie (województwo wielkopolskie). Jest to firma rodzinna założona i prowadzona przez Urszulę i Cezarego Kaczmarków. Obecnie posiada 40 punktów na terenie całego kraju i zatrudnia 130 osób. Jest laureatem wielu prestiżowych rankingów finansowych i gospodarczych.


Cezary Kaczmarek (trzeci z lewej, z synem Karolem na ręku) w roli zawodnika i organizatora cyklu Kaczmarek Electric MTB.

– Krok po kroku budowałem z żoną firmę. Miałem stale plany, jak ją rozwijać. I jak stopniowo stawać się poważnym graczem na gospodarczej mapie kraju, partnerem dla wielu firm. Dziś biura handlowe, sklepy i hurtownie Kaczmarek Electric S.A. znajdują się w całej Polsce. Zaczynałem od Wielkopolski i Lubuskiego, dziś zielono-grafitowe logo firmy można zobaczyć na Dolnym i Górnym Śląsku, w Krakowie, Nowym Sączu, Białymstoku, Lublinie, Gdańsku, Toruniu i Grudziądzu, także we wschodniej cześci kraju.

Kaczmarek Electric S.A. współpracuje z pięcioma tysiącami zakładów i przedsiębiorstw. W Centrum Logistycznym firmy w Powodowie pod Wolsztynem (funkcjonuje na 2 zmiany) na powierzchni 2000 metrów znajduje się 10 tysięcy produktów z branży elektrotechnicznej i automatyki przemysłowej. Towar znajdujący się w tym magazynie dostarczany jest w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. Oferta firmy jest jednak znacznie szersza niż to, co bezpośrednio można zamówić w Powodowie. Katalog dostępnych produktów obejmuje aż 500 tysięcy pozycji.


W Wielkopolsce nie brakuje podjazdów. Na pierwszym planie Cezary Kaczmarek.

– Praca, praca, praca. Dużo napięć i stresu. Przytyłem mocno kilka lat temu - mówi Cezary Kaczmarek. – Dużo jeżdżę autem po Polsce, wychodzi tego rocznie około 50-60 tysięcy kilometrów, ale muszę być wszędzie tam, gdzie wymaga tego interes firmy. W tym roku mocno wkroczyliśmy na Śląsk, gdzie przejęliśmy kilka hurtowni elektrotechnicznych - podkreśla 40-latek z Kargowej. – W Chorzowie, jak w Powodowie, będzie drugie Centrum Logistyczne.

Samochód Volvo jest szybki i bezpieczny, ale kilka lat temu, gdy nadwaga stała się zbyt męcząca, Cezary Kaczmarek wziął się za rower. Skorzystał z rad przyjaciół i znajomych, przesiadł się z roweru turystycznego na górski. Było to przed czterema laty. Trzy sezony jeździł na 26-calowym w pełni amortyzowanym Giancie, od roku ma do dyspozycji 29-calowego Treka.

– Przejeżdżam rocznie około 3-5 tysięcy kilometrów. Połowę tego pokonuję na rowerze górskim, połowę na szosowej Meridzie. Kiedy pragnę ciszy i spokoju - jadę w stronę jezior i Babimostu, na szosie - w stronę Świebodzina i Nowego Tomyśla.

W 2010 roku postanowił zaangażować się w organizację maratonów MTB. – Nie czynię tego dla komercji, bo jako sponsor do maratonów dokładam, a nie zarabiam. Ale sprawia mi satysfakcję, że prowadzenie biznesu pozwala mi na zaangażowanie się w działania, które są pożyteczne i sprawiają dużo radości wielu osobom. Oczywiście, przy tej okazji firma wizerunkowo też zyskuje, nabiera wyrazu, a jej obraz się wzmacnia. Bardzo się cieszę, że mamy kategorię branża elektrotechniczna - chciałbym swoją pasją zarazić jak najwięcej kolegów z mojego zawodowego środowiska, spotkać się z nimi nie tylko podczas biznesowych kontaktów, ale też na trasie któregoś z maratonów. To buduje zupełnie inne relacje.


W najbliższą niedzielę, 17 czerwca, wszystkie drogi prowadzą do Kargowej.

– W niedzielę wystartuję, jak zawsze, na dystansie Mega. Żona Urszula jeździ tylko turystycznie, natomiast pięcioletni syn Karol spróbuje swych sił z innymi dziećmi. W pierwszym roku cyklu Kaczmarek Electric MTB opuściłem tylko jedną edycję, w 2011 - też jedną. Ta w Kargowej jest trzecią w tym roku; byłem w Boszkowie, nie startowałem w Sulechowie - wylicza fan kolarstwa, który korzysta z rad Jakuba Kurcza, tego samego, który układa plany treningowe Marka Konwy.

8 lutego 2012 roku Cezary Kaczmarek skończył 40 lat. Zaczynał w 1997 roku od skromnego sklepu w Kargowej, by dziś tworzyć wielką firmę, która ciągle się rozwija. – Mam pomysły, mam doświadczenie, mam zgraną ekipę ludzi i solidnych partnerów. Od trzech lat powoli wchodzę w świat kolarstwa górskiego. Przed pięciu laty pomagałem nauczycielom z Kargowej, by mogli przeprowadzić pierwszy maraton MTB. Teraz nasz cykl, jak firma, ma się rozwijać. Są dobre nagrody, organizacyjnie uczymy się od najlepszych.


Piotr Kurek i Cezary Kaczmarek. Zielona Góra, 3 maja 2012.

W niedzielę Cezary Kaczmarek i jego syn Karol siądą na rowery w Kargowej. Tak samo uczyni to Marek Konwa. Nie zabraknie burmistrza Kargowej Sebastiana Ciemnoczołowskiego. W poprzednich latach i edycjach startowali znani polscy kolarze górscy: Magdalena Hałajczak z Poznania, Andrzej Kaiser z Bytowa, Krzysztof Krzywy z Gdańska, Aleksander Dorożała z Rokietnicy, także liczna ekipa Corratec Teamu z jego szefem Piotrem Pawlakiem na czele.

Mówiąc w wielkim skrócie, 17 czerwca w Kargowej zapowiada się wielka impreza sportowo-rekreacyjna. Cezary Kaczmarek, Sebastian Ciemnoczołowski i Marek Konwa zapraszają na wielkie święto wielkopolsko-lubuskiej społeczności MTB. Będzie się działo!

Ja też tam będę. Jako zawodnik i jako dziennikarz.

                                                                   Piotr Kurek


GP Kaczmarek Electric MTB

Organizator: Lubuski Klub Turystyczny “Agroś” Kargowa, Kaczmarek Electric - Hurtownie Elektrotechniczne, Urząd Miasta Kargowa, Kargowa Team
Gdzie: Kargowa - ul. Szkolna 1
Start: godzina 11.00. Zapisy w biurze zawodów od godziny 8 - 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mini - 30 km, Mega - 60 km.
Więcej informacji: http://www.mtb.kaczmarekelectric.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL