R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601561 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W środę w Górkowie koło Głogowa
rywalizują juniorki młodsze i juniorzy młodsi

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w MTB!


Która z nich pójdzie śladami Mai Włoszczowskiej?
Fot. MTB Obiszów Team

Jutro, 16 lipca, w Górkowie koło Głogowa odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie górskim. O tytuły mistrzów Polski powalczy 60 najlepszych zawodniczek i zawodników w kraju wyłonionych w drodze eliminacji. Imprezę organizuje MTB Obiszów Team.

W tym roku Województwo Dolnośląskie ma zaszczyt gościć na swoim terenie Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Te najważniejsze w kraju zawody w kategorii junior młodszy rozgrywane są w 35 dyscyplinach sportowych w 25 dolnośląskich miastach. MTB Obiszów Team odpowiedzialny jest za organizację zawodów w kolarstwie MTB.

Już jutro, 16 lipca, na torze motocrossowym Górkowo koło Głogowa nie zabraknie sportowych emocji. O tytuły mistrzów Polski powalczy w sumie 60 najlepszych zawodników w kraju wyłonionych w drodze eliminacji. Olimpiada rozpocznie się o godz. 12. Jako pierwsza na trasę ruszy 20-osobowa grupa juniorek młodszych – godz. 12.30. Po nich rywalizację rozpocznie 40 juniorów młodszych – godz. 13.30.

– Jak przystało na imprezę o randze mistrzostw Polski, dla zawodników i zawodniczek przygotowaliśmy trudną, selektywną trasę. Wierzymy, że pogoda będzie sprzyjająca. Jeśli nie będzie padało to czeka nas naprawdę piękne widowisko – mówi Artur Chodor, dyrektor wyścigu.

Na godz. 15.30 zaplanowano dekorację zwycięzców. Zawodnicy otrzymają medale, koszulki mistrzów Polski oraz nagrody rzeczowe. Organizatorzy zapraszają fanów MTB na tor motocrossowy Górkowo koło Głogowa.

Listy zakwalifikowanych zawodniczek i zawodników znajdują się na stronie Polskiego Związku Kolarskiego:
www.pzkol.pl/dzieci_i_mlodziez/lista_zakwalifikowanych_oraz_rezerwowi_na_oom-s5050.html
.
Więcej informacji znaleźć można na stronie olimpiadamlodziezy.pl/kolarstwo-mtb-2.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL