R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825633 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Powalczą o koszulki mistrzów Wielkopolski

 

Niedziela: tor motocrossowy w Obornikach


Tor motocrossowy w Obornikach. Startują zawodnicy elity oraz juniorzy w Pucharze Wielkopolski - Thule Cup 2011. Oborniki, 29 maja 2011.

W niedzielę 29 kwietnia odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. Tym razem jednak miejscem sportowej rywalizacji nie będzie Dziewicza Góra, a tor motocrossowy w Obornikach.

Miejsce to jest dobrze znane pasjonatom MTB, gdyż od 2009 roku odbywają się tutaj zawody XC. Te pierwsze, latem 2009, były niezwykle udane i w latach 2010 i 2011 kolarze górscy rywalizowali na jednym z najładniejszych torów motocrossowych w Polsce.

– Zmiana miejsca rozgrywania Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim wynika z tego oto faktu, że środowiska MTB w naszym regionie są bardzo aktywne i to w Obornikach zasłużyło, by zorganizować taką imprezę - wyjaśnia Wojciech Gogolewski, główny animator kolarstwa górskiego w krainie nad Wartą.

Zawodniczki i zawodnicy walczyć będą o trzynaście koszulek mistrzowskich. Otrzymają je startujący we wszystkich kategoriach wiekowych poza dwoma: żaczka i żak. Początek mistrzowskiej imprezy o godzinie 11.

xxx

Przemysław Gronostaj 7 października tego roku ukończy 44 lata. W najbliższą niedzielę były starosta obornicki (w latach 2006-2010) wystartuje w Mistrzostwach Wielkopolski w kolarstwie górskim, które odbędą się na torze motocrossowym... w Obornikach właśnie. Ścigać się będzie z zawodnikami w kategorii masters II (40-49 lat).

Jako młody chłopak w 1981 roku rozpoczął przygodę z kolarstwem w LKS Wielkopolska, gdzie największą gwiazdą tego klubu był Janusz Kowalski. Szosowy mistrz świata z 1974 roku z Montrealu.

Przemysław Gronostaj doskonale pamięta treningi, obozy i zgrupowania z Zenonem Jaskułą, który później wyrósł na kolarza wielkiego formatu. Młody Przemek Gronostaj w wieku 14 lat, w roku 1982, został mistrzem okręgu poznańskiego w kolarskich przełajach. Rozstał się klubem, treningami i szosową rywalizacją w roku 1987. Wcześnie, w wieku 19 lat.

Zawsze jeździł na rowerze, także gdy był starostą obornickim. Teraz na nowo rozpoczyna przygodę ze sportową rywalizacją. W minioną niedzielę ścigał się w Dolsku w maratonie MTB, w niedzielę będzie występował w podwójnej roli: zawodnika i gospodarza imprezy o wymiarze mistrzowskim dla wielkopolskich amatorów i pasjonatów kolarstwa górskiego.

Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim 2012

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec, Motoclub Oborniki
Gdzie: Oborniki - tor motocrossowy, ul. Łukowska
Start: godzina 10.30 - pierwszy wyścig (dzieci). Zapisy w biurze zawodów od godziny 9. Dystanse - od 300 metrów do 28 kilometrów. Zawody XC dla wszystkich kategorii wiekowych.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl, http://www.motokluboborniki.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL