R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40172570 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-09-05
Grand Prix MTB czas zacząć!

 

Inauguracja sezonu 2008 w Szczawnie Zdroju

W niedzielę 4 maja w Szczawnie Zdroju odbedą się pierwsze w tym sezonie zawody Bank BPH Grand Prix MTB. Tym samym rozpoczyna się rywalizacja o miejsca w ekipie na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Weekend w kochającym kolarstwo Szczawnie zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla sympatyków rowerów. W sobotę Skandia MTB Maraton oraz wieczorny 4XCross z udziałem gwiazd światowej ekstremy z wielokrotnym mistrzem świata Brianem Lopesem na czele.

W niedzielę inauguracja Grand Prix. Trasa GP w dużej części przebiega przez Park Zdrojowy i jest wytyczona w terenie, na którym z jednego miejsca można kilkakrotnie widzieć kolarzy rywalizujących na trudnych technicznie odcinkach. Runda bardzo ciężka, interwałowa. Z dużą liczbą stromych podjazdów i zjazdów. Lekki odpoczynek na odcinku przebiegającym przez deptak, gdzie usytuowana jest linia mety.

Na starcie zobaczymy czołowe polskie zawodniczki, gdyż trener Andrzej Piątek zrezygnował ze startu kadry narodowej w zawodach Pucharu Świata w Madrycie. Oto jak ten fakt tłumaczy Maja Włoszczowska: "Ze względu na słabszy występ koleżanek (Magdy Sadłeckiej, Anny Szafraniec i Aleksandry Dawidowicz) oraz moje przeziębienie nie lecimy na zawody Pucharu Świata do Madrytu. Mam nadzieję, że dla kibiców to dobra wiadomość, gdyż dzięki temu pojawimy się w najbliższą niedzielę na Bank BPH Grand Prix MTB w Szczawnie-Zdróju."

W gronie mężczyzn zabraknie kontuzjowanego Dariusza Batka (Halls Team). Kibice obejrzą w akcji zawodników JBG2 Presmet - Marka Galińskiego i braci Adriana i Piotra Brzózków. W niezłej formie jest Marcin Karczyński (Halls).

Więcej o niedzielnych zawodach Grand Prix MTB w Szczawnie Zdroju na stronie http://www.bankbphmtb.pl/

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL