R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41183451 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Czesław Lang zaprasza na Grand Prix MTB

 

Pierwsza edycja w najbliższą sobotę w Bielawie

Już w najbliższą sobotę, 15 maja, w Bielawie inauguracja 15. edycji cyklu wyścigów w kolarstwie górskim organizowanych przez Czesława Langa. W obecnym sezonie impreza pod patronatem Onet.pl będzie nosić nazwę Vacansoleil Grand Prix MTB.

Łysa Góra będzie 15 maja pierwszym tegorocznym miejscem kolarskich zmagań kolarzy górskich z całego kraju w tym cyklu. Nie zabraknie, jak w minionych latach, zawodników z zagranicy: Czechów, Rosjan, Niemców i przedstawicieli innych nacji.


Maja Włoszczowska i autor Wielkopolskiego Rowerowania. 18 kwietnia 2009 - Szczawno-Zdrój, pierwsza ubiegloroczna edycja Lang Team Grand Prix MTB.
Fot. Krzysztof Jakubowski

Wśród pań o zwycięstwo klasyfikacji generalnej powalczą zapewne najlepsze nasze zawodniczki: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec i Aleksandra Dawidowicz. Od kilkunastu lat najlepszym polskim specjalistą MTB jest Marek Galiński. Czterokrotny olimpijczyk (Atlanta, Sydney, Ateny i Pekin) będzie zapewne pragnął i w tym roku udowodnić, że nadal potrafi wygrywać i zwyciężać, choć Marek Konwa z Zielonej Góry (ma 20 lat) zechce w tym roku zrobić kolejny krok w swej sportowej karierze a i bracia Adrian i Piotr Brzózka (koledzy Marka Galińskiego z JBG2) też nie kryją swych aspiracji.

Mam nadzieję, że i Wielkopolanie będą stawali na podium w tych prestiżowych zawodach. Ubiegłoroczna mistrzyni Polski juniorek Weronika Rybarczyk od tego roku ściga się już w kategorii elita pań. Liczę na Łucję Pietrzak (UKS Corrtaec Koźmininaka Koźminek), która w tym roku rozpoczyna starty jako juniorka mlodsza, także jej kolega klubowy Rafał Stanisławski winien pokazać swój talent, jak i Michał Kowalczyk ze Swarzędza reprezentujący Taris Sevroll Puszczykowo.


Vacansoleil Grand Prix MTB

15 maja - Bielawa
29 maja - Nałęczów
12 czerwca - Olsztyn
11 września - Białystok
18 września - Szczawno-Zdrój

xxx

Przed kilkunastu laty Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy, zabrał się za organizację wyścigów w kolarstwie górskim. W tych imprezach, zawodach XC, postanowiła startować polska młodzież, zdobywać doświadczenie, które zaczęło procentować medalami mistrzostw Europy, świata, także srebrnym medalem Mai Włoszczowskiej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Maja Włoszczowska wychowała się na zawodach Grand Prix MTB organizowanych przez Czesława Langa. Jej sukcesy sprawiły, że na trasach pojawiły się kolejne obiecujące zawodniczki. Trzeba mieć nadzieję, że w tym roku od Bielawy do Szczawna-Zdroju, od maja do września, w najważniejszych zawodach XC w Polsce pojawią się nowe talenty kolarskie.

Grand Prix MTB jest specyficzną imprezą sportową. Czesław Lang zawsze podkreśla, że jego ideą jest organizowanie zawodów nie tylko dla elity, dla sportowców, którzy już mają szerokie obycie międzynarodowe, ale także dla młodzieży, która na profesjonalnie przygotowanej trasie może ścigać się w takich samych warunkach co najlepsi i jednocześnie podpatrywać mistrzów. Kto z nich nie chciałby pójść w ślady srebrnej Mai? A Grand Prix MTB taką szansę stwarza.

W tym roku sponsorem całego cyklu jest Vacansoleil, firma dobrze znana w kolarstwie i obecna już od kilku lat na Tour de Pologne. Należy się tylko cieszyć, że polskie kolarstwo i Czesław Lang zyskuje nowych przyjaciół.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL