R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867360 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jutro ruszą na trudną trasę w Szczawnie Zdroju

 

Zawody w Szczawnie Zdroju rozpoczną w sobotę, 18 kwietnia, 14. już cykl wyścigów w kolarstwie górskim - Lang Team Grand Prix MTB. Organizatorzy oczekują, że na starcie każdej z czterech imprez cyklu, podobnie jak w ubiegłym roku,  stanie kilkuset zawodniczek i zawodników.

Szczawno Zdrój Jutro już dziesiąty rok z rzędu gości najlepszych kolarzy górskich z naszego kraju, jak również zawodników z innych krajów. Jutro przez cały dzień, od poranka po godziny popołudniowe, kibice będą mogli podziwiać specjalistów MTB na bodaj najtrudniejszej trasie w Polsce, która może już niebawem gościć uczestników Pucharu Świata.


Szczawno Zdrój jest przygotowane do rywalizacji kolarzy górskich. herrenuhren

Przyjechałem do Szczawna Zdroju w piątek 17 kwietnia kilka minut po godzinie 18 i pierwszą osobą jaką tu spotkałem była Aleksandra Dawidowicz, olimpijka z Pekinu (10. miejsce), pochodząca z Koźminka.

Na pytanie, jak będzie jutro, podopieczna trenera Andrzeja Piątka (kadra narodowa i zarazem CCC Polkowice) odpowiedziała krótko: – Pierwsze koty za płoty. Byłam z Mają Włoszczowską i Magdą Sadełcką w Republice Południowej Afryki, gdzie wystartowałam w dwóch wyścigach. W tym pierwszym zajęłam szóste miejsce i byłam najlepsza w kategorii U23.

Aleksandra Dawidowicz rozpoczynała przygodę z kolarstwem kilkanaście lat temu w Koźminiance Koźminek pod okiem Marka Cieślaka, który tym razem do Szczawna Zdroju przyjechał z trzema zawodniczkami (Łucja Pietrzak,  Joanna Dębowa, Marlena Wawrzyniak) i dwoma zawodnikami (Michał Tomczyński, Rafał Stanisławski).

Rolex Replica Watches


Michał Tomczyński, Łucja Pietrzak i Marek Cieślak na kilkanaście godzin przed pierwszymi zawodami XC Czesława Langa.

W Szczawnie Zdroju są także inni reprezentanci Wielkopolski: bracia Piotr i Grzegorz Tomczakowie, licznie zjawili się zawodnicy UKS Sportowiec Piła.

Szczawno Zdrój - zawody XC Czesława Langa odbędą się jutro w tym mieście po raz dziesiąty. Burmistrz miasta Tadeusz Wlaźlak, z którym miałem okazję dziś rozmawiać, marzy o tym, by w końcu na tej ładnej i zarazem trudnej trasie odbyły się w przyszłości zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim.

best clone watch


Czesław Lang, burmistrz Szczawna Zdroju Tadeusz Wlaźlak i autor Wielkopolskiego Rowerowania.

Czesław Lang, z którym miałem także dziś okazję dłużej porozmawiać, szykuje wiele niespodzianek dla milośników MTB, szczególnie tych, którzy wystartują we wszystkich siedmiu jego maratonach. O tym niebawem będzie można przeczytać na stronach Wielkopolskiego Rowerowania.

Program zawodów w Szczawnie Zdroju, godziny startu

młodzik - 9.30
młodziczka - 9.30
junior - 10.30
junior młodszy - 10.32
elita kobiety - 12.30
juniorka - 12.32
juniorka młodsza - 12.32
elita mężczyzn - 14.30
młodzieżowiec (do 23 lat) - 14.30
 

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL