R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688800 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielkopolanie w Szczawnie Zdroju

 

Maja Włoszczowska i Marcin Karczyński w rolach głównych

W niedzielę w Szczawnie Zdroju odbyła się tegoroczna inauguracja cyklu imprez Bank BPH Grand Prix MTB, organizowanych przez Czesława Langa. W zawodach wystartowało 300 zawodniczek i zawodników z kilku krajów. W najważniejszych wyścigach, elity kobiet i mężczyzn, zwyciężyli Maja Włoszczowska i Marcin Karczyński (oboje z grupy HALLS).

Dla wielkopolskich entuzjastów kolarstwa MTB mamy dobrą wiadomość. Karolina Giezek z Jarocina, mistrzyni Polski w kategorii juniorka młodsza sprzed dwóch lat i sprzed roku, na trudnej trasie w Szczawnie Zdroju zajęła drugie miejsce wśród juniorek. Reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Jaroma Trójka Jarocin przegrała tylko z Anną Kowalczyk (UKS Jelcz Laskowice). Trzecie miejsce w tej rywalizacji zajęła Weronika Rybarczyk z Poznania - koleżanka klubowa Karoliny.


Karolina Giezek jedzie przez Słoneczną Polanę.

– Karolina Giezek (rocznik 1991) uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie i ma dużo nauki, ale potrafi pogodzić uprawianie sportu ze szkołą - tak w najkrótszych słowach objaśnia sukces córki ojciec Leszek Giezek. I dodaje: - Uwielbia wychowanie fizyczne, także języki - polski i francuski. Jej trenerem jest Szymon Gruchalski.

Dwa tytuły mistrzyni Polski w latch 2006 i 2007, także tytuł wicemistrzyni Polski w górskich szosowych mistrzostwach Polski w roku ubiegłym - to jej największe dotychczasowe sukcesy.

Drugie miejsce Karoliny Giezek w Szczawnie Zdroju sprawiło, że trener narodowej reprezentacji kolarzy górskich Andrzej Piątek powołał ją do kadry na mistrzostwa Europy, które za niespełna dwa tygodnie odbędą się w niemieckim St. Wendel.

Inną Wielkopolanką powołaną do kadry jest już bardziej znana Aleksandra Dawidowicz (U23) z Koźminka, który jeździ w barwach zawodowej grupy HALLS. Zajęła ona w wyścigu elity kobiet czwarte miejsce - za Mają Włoszczowską, Anną Szafraniec i Magdą Sadłecką.

Wyścig elity mężczyzn to były dwie małe rundy rozjazdowe oraz siedem dużych - w sumie 36,8 km. Wygrał go Marcin Karczyński (HALLS) w czasie jednej godziny 53 minut 37 sekund. Zwycięzca jechał po sukces na rowerze marki Scott.

 

 

Drugi na mecie był Czech Filip Eberl, też na rowerze marki Scott, będąc o 40 sekund później na mecie od :Polaka. Trzeci był Grek Perkilis Ilias, czwarty - Jewgienij Pieczenin z Rosji. Piątym na mecie i drugim Polakiem był Piotr Brzózka. Za nim znów plasowali się zawodnicy zagraniczni: 6. Ondrej Zeleny (Czechy), 7. Lukas Hanus (Słowacja), 8. Martin Skopek (Słowacja), 9. Andras Parti (Węgry). 10. Aleksander Fiedotow (Rosja) z klubu kolarskiego o bardzo ładnej nazwie CC Likers Karo Film Moskwa.

Wymieniam te nazwiska nie bez przyczyny, gdyż na kolejnych miejscach znów plasowali się obcokrajowcy: 11. Lukas Sablik (Czechy), 12. Sebastian Szraucner (Niemcy), 13. Robert Pietrzak (Polska), 14. Albert Fokt (Polska, Kalisz, klub o nazwie Albert Styrman.com.pl). Adrian Brzózka, dziewięć lat młodszy od Fokta, był piętnasty i przegrał z kaliszaninem o całych siedemnaście sekund. Paweł Wiendlocha (DHL-Author), znakomity maratończyk MTB, był szesnasty.

Gdyby zatem zestawić kolejność polskich specjalistów MTB w Szczawnie Zdroju, to pierwszych sześć miejsc wygląda następująco: 1. Marcin Karczyński, 2. Piotr Brzózka, 3. Robert Pietrzak, 4. Albert Fokt, 5. Adrian Brzózka, 6. Paweł Wiendlocha.


Albert Fokt, rocznik 1978, czeka na lepszego od siebie w Wielkopolsce.

Ten trochę przydługi wywód ma uzasadnić tezę, że zawody MTB Czesława Langa poważnie międzynarodowieją, i że w tej sytuacji czternaste miejsce, czwarte wśród Polaków, Alberta Fokta to sukces. Duży sukces. I potwierdzenie, że kaliszanin jest nadal najlepszym Wielkopolaninem, kategoria elita, w zawodach Czesława Langa.

Grzegorz Tomczak, pierwszy rok startów w elicie - rocznik 1989, był 35. w klasyfikacji open, w kategorii młodzieżowców - jedenasty a wśród Polaków szósty.

Szósty był także na mecie w kategorii junior Borys Góral z Piły, duży talent kolarski. Szóste miejsce także wywalczył Oskar Pluciński z Konina w kategorii junior młodszy.

Karolina Giezek, Weronika Rybarczyk, Aleksandra Dawidowicz, Albert Fokt, Borys Góral, Oskar Pluciński - te zawodniczki i ci zawodnicy z naszego regionu dobrze zaprezentowali się w niedzielę w zawodach o nazwie Bank BPH Grand Prix MTB.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL