R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41698480 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Noworocznie na rowerach

 

Za miesiąc spotykamy się nad Rusałką


Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak prowadzi rowerowy peleton wokół jeziora Rusałka. Poznań, 1 stycznia 2015.
Fot. Piotr Kurek

Dokładnie za miesiąc, 1 stycznia 2016, fani rowerów z Poznania i okolic zbierają się noworocznie nad jeziorem Rusałka. Będzie to już szesnaste spotkanie w pierwszy dzień nowego roku w tym właśnie miejscu. Początek o godzinie 13.

Formuła tych noworocznych mityngów sprowadza się do tego, by w pierwszy dzień kolejnego roku zademonstrować, bez względu na warunki pogodowe, swą formę rowerową, spotkać się ze znajomymi i złożyć sobie wzajemnie życzenia oraz wspólnie objechać poznańskie jezioro Rusałka. To także znakomita okazja, by zapoznać się kalendarzem imprez rowerowych i kolarskich w Wielkopolsce.


Andrzej Kaleniewicz (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego) kończy objazd jeziora Rusałka z synem Michałem w przyczepce.
Fot. Piotr Kurek

Przez minionych piętnaście lat pogoda zawsze sprzyjała rowerzystom. Nigdy nie było zimniej niż minus 4 stopnie Celsjusza, nigdy też przeszkodą nie był kopny śnieg.

W pierwszych spotkaniach nad Rusałką uczestniczyło około trzydzieści osób. Z każdym rokiem przybywało rowerzystów. 1 stycznia 2015 zjechało się ich prawie trzystu - i to z całej Wielkopolski: tego dnia barwny peleton prowadził prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.


Elita wielkopolskiego MTB z prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem.

Fot. Piotr Kurek

W poprzednich spotkaniach uczestniczyli, między innymi: Katarzyna Pawłowska i Paweł Cieślik - reprezentanci Polski, całe kolarskie teamy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team, Duda-Cars Rybczyński Team, Stomil Poznań), fani rowerów z Wrześni, Kościana, Obornik, Kiekrza i Suchego Lasu.


Początek objazdu jeziora Rusałka. 1 stycznia 2015.
Fot. Piotr Kurek

Od kilku lat sponsorem głównym imprezy jest Browar Fortuna z Miłosławia, którego prezes Krzysztof Panek jest fanem ruchu - biega, jeździ na rowerze (startował w maratonie MTB nad jeziorem Garda). Nie bez znaczenia jest wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Poznaniu oraz firm związanych z rowerami: Euro Bike (Piotr Pawlak), BCM Nowatex (Piotr Miśkiewicz), Markowe Rowery (Ryszard Horłoza), także Wojciecha Gogolewskiego - głównego organizatora maratonów MTB w Wielkopolsce.

Spotykamy się 1 stycznia 2016 o godzinie 13 nad Rusałką. Objeżdżamy jezioro na rowerach, składamy sobie życzenia noworoczne oraz bierzemy udział w konkursie wiedzy o kolarstwie z dobrymi nagrodami.


Halina i Jerzy Woźniakowie oraz Jacek Jaśkowiak.
Fot. Piotr Kurek

Jako główny organizator tego przedsięwzięcia (od początku wspiera mnie rodzina Haliny i Jerzego Woźniaków - najlepsza smażalna ryb w Poznaniu), serdecznie zapraszam 1 stycznia 2016 nad Rusałkę. Będzie się działo!

                                                                          Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL