R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900154 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Rusałka rowerowo w pełni rodzinna

 

1 stycznia 2008 roku rowerzyści Poznania i okolic spotkali się nad jeziorem Rusałka. Po to, by złożyć sobie noworoczne życzenia, by objechać wspólnie to jezioro, by wreszcie uczestniczyć w losowaniu nagród - ufundowanych przez firmę BCM Nowatex z Puszczykowa i sklep rowerowy COLEX.


Maria Matuszek (z lewej) i Grażyna Głowacka poprowadziły liczny peleton cyklistów wokół Rusałki.
Fot. Janusz Romaniszyn

1 stycznia 2008 roku nad ranem padał śnieg, nie za bardzo jednak. Temperatura oscylowała wokół zera, słońce nie pojawiło się tego dnia wcale. Ale warunki pogodowe w najmniejszym stopniu nie przeszkodziły tym, którzy jeżdżą na rowerach przez cały rok - by po raz kolejny spotkać się w tym niezwykłym miejscu, jakim jest Rusałka.


Pamiątkowe foto z wtorkowego spotkania nad Rusałką.
Fot. Janusz Romaniszyn

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, tym razem był nieobecny, ale przekazał, za pośrednictwem Grażyny Głowackiej, telefonicznie życzenia wszystkim pasjonatom cyklizmu w naszym regionie.


Dziennikarka TVP i szef firmy Nowatex Piotr Miśkiewicz.

1 stycznia 2008 zjawili się nad Rusałką znani przed laty kolarze szosowi, dziś mastersi: Artur Spławski i Zdzisław Obiegała. Trener Kazimierz Marchewka, związany z kolarstwem od kilku dziesięcioleci, był także obecny.

Przyjechali prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj, jego zastępcy: Marek Kluj i Tadeusz Kubiak.


Dr Michał Januszczyk (z lewej), fizyk - UAM, od lat uczestniczy w noworocznych spotkaniach cyklistów.

Nie sposób wyliczyć wszystkich, którzy dotarli nad Rusałkę z Suchego Lasu, Kiekrza, Lubonia, Szamotuł, Skórzewa, Puszczykowa, Mosiny i Grodu Przemysła. Było tych osób ponad 250, w tym wielu pasjonatów MTB (jak rodziny Zozulińskich - Jan, Kinga i Tomasz, Zubrzyckich - Marek i Natalia), czy też uczestników rajdów i wypraw rowerowych (Kaczmarków - 2,5-letni Kuba, Agata i Krzysztof, Matuszkowie - Maria i Tadeusz, Głowaccy - Grażyna i Ryszard).


Ojciec i córka - Marek i Natalia Zubrzyccy (Corratec Team) wspólnie biorą udział w imprezach rowerowych.

Rowerzyści składali sobie życzenia, by później wspólnie objechać Rusałkę. Trasa była lekko przysypana śniegiem, pedałowało się zatem zupełnie dobrze, by na finiszu objazdu otrzymać kartkę... Czystą, na której trzeba było wpisać nazwisko.


6-letni Mateusz wylosował siodełko rowerowe marki Velo dla Tadeusza Matuszka.

Losowanie nagród trwało dość długo, choćby z tego powodu, że szef firmy BCM Nowatex z Puszczykowa Piotr Miśkiewicz przyjechał nad Rusałkę z kilkudziesięcioma nagrodami. Były one losowane - skarpety, ocieplacze, koszulki kolarskie. Lista szczęśliwców 1 stycznia 2008 była długa: znaleźli się na niej członkowie rodziny Kaczmarków (2,5-letni syn Kuba i jego rodzice), małżeństwo Zakrzewskich, rodzina Zozulińskich (mama Kinga i syn Tomasz). Ostatnią nagrodę dla Jerzego Migasa, cenną koszulkę kolarską, wylosował Michał Krawczyk z "Głosu Wielkopolskiego".


Ryszard Głowacki (z prawej) należał do grona tych, którym dopisało szczęście w losowaniu. Z lewej Piotr Miśkiewicz, szef firmy BCM Nowatex.


Rowerowy taniec nad Rusałką przejdzie do historii.

Pani Halina Woźniak, dobry duch rowerzystów, częstowała ich we wtorek chlebem, smalcem i ogórkami. Było dobre nagłośnienie, sporo żwawej muzyki i także... tańce. Na zakończenie.

Powitanie nowego roku 2008 wypadło nadspodziewanie dobrze, jak zauważył Wiesław Siedziński - biznesmen i zarazem czterokrotny uczestnik maratonu MTB nad jeziorem Garda.


Miłe spotkanie na rowerowym szlaku - 1 stycznia 2008 w okolicach Golęcina.

Jako organizatorowi tej imprezy wypada podkreślić, że tradycja spotykania się rowerzystów nad Rusałką krzepnie, że przybywa nowych jej zwolenników, że duch tej noworocznej wymiany myśli i życzeń staje się coraz bardziej rodzinny.


Barbara Gracz i Zdzisław Szreder 1 stycznia 2008 nad Rusałką.

Dziś nad Rusałką dominowali ci, którzy ścigają się w szosowych wyścigach mastersów i uczestniczą w rajdach turystycznych, brakowało trochę kolarzy MTB.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL