R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878510 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Osiemnasty raz nad Rusałką

 

Noworoczne spotkanie rowerzystów


Wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski na czele peletonu rowerzystów nad jeziorem Rusałka. 1 stycznia 2017.
Fot. Piotr Kurek

1 stycznia 2018 nad poznańskim jeziorem Rusałka odbędzie się noworoczne spotkanie rowerzystów. O godzinie trzynastej już po raz osiemnasty, jak co roku - od 2001, w tym miejscu zbiorą się fani cyklizmu: kolarze szosowi, pasjonaci MTB, uczestnicy rajdów turystycznych i posiadacze najzwyklejszych bicykli.

Łza się w oku kręci, gdy pomyślę sobie, że za nami - nie tylko rowerzystami z Poznania - jest już siedemnaście spotkań nad Rusałką. W miejscu prawie kultowym dla fanów dwóch kółek w Grodzie Przemysła. Tam gdzie przez cały rok z sercem i serdecznością swych klientów podejmuje Halina Woźniak i jej rodzina. Uśmiechem, dobrym jedzeniem i napojami najwyższej jakości.


Piotr Pawlak (z lewej) i Krzysztof Chłopkowiak.
Fot. Piotr Kurek

Formuła spotkania 1 stycznia 2018 będzie ciut odmienna od tych z ostatnich lat. Sponsorem głównym imprezy był i pozostaje Browar Fortuna z Miłosławia. Ufunduje wartościowe zestawy okolicznościowe (pokal plus kilka butelek markowych piw w każdym), z których część będzie losowana wśród uczestników noworocznego mityngu.

Jako główny organizator, doszedłem do wniosku, że imprezę 1 stycznia 2018 nad Rusałką trzeba bardziej uspołecznić: dać szansę ludziom, którzy tego dnia przyjeżdżają tu na rowerach, by także zadbali o nagrody (gadżety) losowane wśród wszystkich. Niech każdy (nie ma przymusu) przywiezie jakiś drobiazg: może być czekolada, bidon, kask. Pokażmy w ten sposób 1 stycznia 2018 jako społeczność rowerowa Poznania i Wielkopolski, że na osiemnaste spotkanie (piękny jubileusz) potrafimy przyjechać także z czymś od siebie, a nie tylko odjeżdżać z tym, co przygotował organizator.


1 stycznia 2017 nad Rusałką.
Fot. Piotr Kurek

Liczę na rowerową społeczność! Co przywieziecie Moi Drodzy - to wszystko zostanie rozlosowane. Czym większa będzie Wasza hojność - tym więcej ludzi wróci zadowolonych do domu.

Spotykamy się 1 stycznia 2018 o godzinie 13.00 nad Rusałką. To za miesiąc i jeden dzień. Liczę, że pogoda nam dopisze, że objedziemy poznańskie jezioro w ładnym stylu, że nie zabraknie władz miasta, że nagród do losowania będzie na miarę zamożności naszej społeczności, i że będzie wesoło i radośnie.


Ekipa Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link 1 stycznia 2017 nad Rusałką.
Fot. Piotr Kurek

Kolarską gwiazdą noworocznego spotkania 2018 będzie Paweł Cieślik, zawodnik grupy CCC Sprandi Polkowice, który wielokrotnie w minionych latach uczestniczył w tych wydarzeniach. Znakomity kolarz od 3 do 20 grudnia 2017 trenować będzie na Majorce, zaś 1 stycznia 2018 z przyjemnością pojawi się nad Rusałką.

Zatem do zobaczenia 1 stycznia 2018!

                                       Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL