R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41631597 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielkopolskie maratony MTB - Chodzież, Puszcza Zielonka, Poznań, Wieleń nad Notecią

 

W tym roku odbędzie się kilka maratonów MTB w Wielkopolsce.

Pierwszy z nich odbędzie się 29 kwietnia w Chodzieży. Jego organizatorem jest Czesław Lang, który w tym roku poszerza formułę swych imprez także o maratony kolarzy górskich. Ten wokół jezior Strzeleckiego, Karczewnik i wzniesienia Gontyniec będzie inaugurującym cykl tych imprez pod sztandarami firmy LANG TEAM. Będzie ludnie, kolorowo i sportowo.

Najstarszy z wielkopolskich maratonów - to Michałki, który 29 września 2007 roku odbędzie się już po raz czwarty w Wieleniu nad Notecią. Jego organizatorem jest Tomasz Kaczmarek, lekarz stomatolog i zarazem wielki pasjonat jazdy na rowerze. Z roku na rok uczestniczy tutaj coraz więcej zawodników i ta tendencja we wrześniu 2007 ulegnie wyraźnemu podkreśleniu.

Start i meta znajdować się będą na Stadionie Miejskim w Wieleniu, trasa zaś wiodła będzie najpiękniejszymi fragmentami Puszczy Drawskiej. Poprzednie trzy edycje maratonu Michałki odbyły się w latach 2004, 2005 i 2006. Wcześniej - w latach 2001-2003 - Tomasz Kaczmarek organizował zawody kolarzy górskich w Dębogórze, niedaleko Wielenia.

13 maja 2007, a zatem na ponad miesiąc przed wakacajmi, po raz drugi odbędzie się maraton po Puszczy Zielonce. Start i meta w Murowanej Goślinie, imprezę przygotowują władze tego miasta oraz firma G&G Promotion, Grzegorz Golonko.

Firma Macieja Grabka z Jeleniej Góry przed rokiem zorganizowała maraton 20 sierpnia, którego trasa wiodła z Poznania w stronę Wielkopolskiego Parku Narodowego i z powrotem. W tym roku też jest taki zaplanowany: pierwotnie miał się odbyć 19 sierpnia, ale data ostatecznie została ustalona na początek września, konkretnie 2.

Przed rokiem odbył się także maraton w Jankowie Dolnym, niedaleko Gniezna. Jego główny organizator Sławomir Graczyk i działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego zapewne będą chcieli po raz kolejny widzieć w Jankowie Dolnym nie tylko amatorów MTB z Wielkopolski.

Wielkopolskie maratony MTB

29 kwiecień - Chodzież / Czesław Lang

13 maj - Murowana Goślina / Grzegorz Golonko

2 wrzesień - Poznań / Maciej Grabek

29 wrzesień - Wieleń nad Notecią / Tomasz Kaczmarek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL