R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 35446351 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2020-10-23
Dariusz Łukasiewicz

 

Gniezno czeka na kolarzy górskich
Z Dariuszem Łukasiewiczem, prezesem Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego, rozmawia Piotr Kurek


Dariusz Łukasiewicz, prezes Gnieźnienskiego Klubu Kolarstwa Górskiego i zarazem czynny maratończyk MTB: w roku ubiegłym wystartował we wszystkich edycjach cyklu Skandia Maraton Lang Team i je ukończył. Prezes zaprasza w najbliższą niedzielę amatorów kolarstwa górskiego do Gniezna.

– W najbliższą niedzielę, 1 kwietnia, w Gnieźnie odbędą się zawody XC inaugurujące cykl Fortuna Thule Cup 2012. Organizują je działacze Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego z panem na czele. Czy wszystko zostało już przygotowane, zapięte na przysłowiowy ostatni guzik?

– W zasadzie tak. Trasa jest przygotowana. Długość jednej rundy liczy 2800 metrów, suma przewyższeń na jedynym okrążeniu wynosi 78 metrów. Zawodnicy, tak myślę, odczuję jej trudy. Zawodnicy elity będą ją pokonywać osiem razy, mastersi - siedem. Te dwie kategorie wystartują oddzielnie i będą to dwa ostatnie wyścigi. Przed nimi rywalizować będą kobiety, juniorki, młodziczki, juniorzy młodsi, młodzicy, żaczki i żacy. Tak planujemy dzisiaj, ale gdyby warunki pogodowe miały się dramatycznie zmienić (śnieg z deszczem lub grad), to wówczas mogłoby dojść do korekty planu zawodów. Mam nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać zawodnikom i nam - organizatorom. Zapraszam do Gniezna, na ulicę Zabłockiego - obok boiska hokeja na trawie, gdzie od godziny 11 do popołudnia ścigać się będą najlepsi kolarze górscy Wielkopolski. Równie serdecznie zapraszam zawodników z innych rejonów Polski.

– Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego istnieje od 2008 roku. Jego działalność pod pana kierownictwem cechuje rozmach, dynamizm. W roku 2011 w Gnieźnie i jego okolicy odbyły się zawody XC, maraton MTB i zawody szosowe. Jakie propozycje dla amatorów rowerów i kolarstwa szykujecie w tym roku panowie?

- Staramy się organizować imprezy na dobrym poziomie. Przed rokiem również w Gnieźnie odbyła się inauguracja sezonu kolarstwa górskiego w Wielkopolsce, w maju w maratonie MTB ścigało się ponad 300 osób. Udane były także zawody szosowe w Jankowie Dolnym. W tym roku kalendarz głównych imprez wyznaczają daty: 1 kwietnia - Fortuna Thule Cup 2012 w Gnieźnie, 6 maja - "Błękitna Pętla" (szosowe wyścigi kolarskie) w Jankowie Dolnym oraz 20 maja maraton MTB w Gnieźnie. Ta ostatnia impreza zostanie rozegrana na dwóch dystansach - 34 km i 68 km, miejsce startu i meta w tym samym miejscu, gdzie odbędą się niedzielne zawody XC. We wrześniu zaś po raz dwunasty na Dębówcu odbędzie się rajd turystyczny oraz wyścigi MTB.

– Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego organizuje zawody, zaś jego szefowie są aktywnymi zawodnikami. W imprezach w Wielkopolsce, w Skandia Maraton Lang Team, czy wreszcie w Tour de Pologne Amatorów. Pan jest najlepszym tego wzorem.

– Organizujemy zawody i startujemy w tych, które przeprowadzają inni. Ja w roku ubiegłym uczestniczyłem we wszystkich siedmiu edycjach Skandia Maraton Lang Team (od Chodzieży po Kwidzyn). W klasyfikacji generalnej kategorii M4 na dystansie Mini zająłem dziewiąte miejsce. Na uwagę zasługuje wynik Janusza Karpińskiego (rocznik 1950), który w kategorii M6 na Mini zajął trzecie miejsce za znanymi zawodnikami z Poznania - Kazimierzem Gogolewskim i Andrzejem Kaczmarkiem. Ekipa Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego startowała we wszystkich edycjach maratonów Czesława Langa i Skandii - najliczniej w Chodzieży, w Nałęczowie i w Kwidzynie. Dawid Marosz i Radosław Jaskulski startowali w Tour de Pologne Amatorów 2011 w Bukowinie Tatarzańskiej. Kochamy jazdę na rowerach, lubimy się ścigać. Organizujemy zawody w Gnieźnie, potrafimy się ładnie pokazać w Polsce. I to w najważniejszych imprezach kolarskich dla amatorów.

1 kwietnia, Puchar Wielkopolski - Fortuna Thule Cup 2012

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" Wągrowiec, Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego
Gdzie: Gniezno, tereny przyległe do boiska hokeja na trawie - ul. Zabłockiego, nad jeziorem Winiary
Start: godzina 10.30 - pierwszy wyścig (dzieci). Zapisy w biurze zawodów od godziny 9. Dystanse - od 300 metrów do 22 kilometrów. Zawody XC dla wszystkich kategorii wiekowych.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl, www.gkkg.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL