R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41207609 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Cytadela w najbliższą sobotę
należy do HALLSÓW?

 

W najbliższą sobotę, 25 października, na poznańskiej Cytadeli odbędą się akademickie mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. W roli faworytów wystąpią zawodnicy jedynej grupy zawodowej MTB w naszym kraju HALLS - Aleksandra Dawidowicz i Kornel Osicki.

Aleksandra Dawidowicz w tym roku reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i w niezwykle silnie obsadzonym wyścigu zajęła dziesiąte miejsce. W tym roku na mistrzostwach świata w kolarstwie górskim we Włoszech (Val di Sole), krótko przez olimpiadą w Chinach, zdobyła brązowy medal w kategorii U23.Aleksandra Dawidowicz jest studentką PWSZ z Kalisza i na Cytadeli wystartuje jako reprezentantka tej uczelni. Kibicować jej będzie, a być może wystartuje, koleżanka klubowa - Magda Sadłecka.

Jeśli chodzi o mężczyzn, głównym pretendentem do pierwszego miejsca jest student UAM Kornel Osicki - także reprezentant grupy HALLS. 19-latek z Żywca, podopieczny trenera Andrzeja Piątka, rozpoczął studia na poznańskim uniwersytecie (Wydział Turystyki i Rekreacji) i w sobotę zamierza pojechać po punkty dla tej uczelni.

Warto przyjść w sobotę na poznańską Cytadelę i obserwować konfrontację elity polskiego kolarstwa MTB (Aleksandra Dawidowicz i Kornel Osicki) z wielkopolskimi studentkami i studentami.

Panie startują o godzinie 12, o trzynastej ruszą na trasę mężczyzni. Studentki będą miały do pokonania dystans 10-15 km, studenci - od 20 do 25 km. Zbiórka o godzinie 11 na Cytadeli, obok toru saneczkowego - kiedyś bar "Piknik" - teraz bar "Ostoja".

Szczegóły imprezy na stronie http://www.mtb.put.poznan.pl/

TEKST NAPISANY: 22 października 2008

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL