R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873501 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
29 sierpnia wielki rajd rowerowy
z Trzemeszna do Wilczyna

 

Fundacja All For Planet zaprasza
do Powidzkiego Parku Krajobrazowego


29 sierpnia odbędzie się wielki rajd rowerowy z Trzemeszna do Wilczyna. Jego uczestnicy przejadą 36,5 kilometrów, podczas których będą mogli podziwiać piękne okolice Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Organizatorem imprezy jest Fundacja All For Planet, należąca do grupy Allegro.


Krystyna Skommer jest Kierownikiem ds. Projektów Ekologicznych w Fundacji All For Planet i wielkim fanem jazdy rowerowej. Przed kilkoma dniami kupiła nowy rower, jest nim markowy Specialized, i chciałaby na nim ruszyć na trasę sierpniowego rajdu z Trzemeszna do Wilczyna.

Obok niej pojedzie mąż - Jakub, także teściowie - Maria i Krzysztof Skommerowie, szwagierka Dagmara. Nie zabraknie pozostałych członków rodziny - Michała i Przemysława Stolarskich. Pracownicy grupy Allegro zapewne licznie zjawią się na sierpniowej zbiórce w Trzemesznie, dziś jednak można na pewno poinformować, że wśród nich będzie Agata Markisz-Kmita.

Na starcie rajdu nie zabraknie oczywiście członków Zarządu Fundacji, Michała Klara i Macieja Oppeln-Bronikowskiego, którzy najprawdopodobniej również przejadą cała trasę wspólnie z całą grupą rowerzystów.

Istota rajdu z Trzemeszna do Wilczyna, na tamtejszej plaży należącej do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie zlokalizowana meta, sprowadza się do tego, by pokazać piękno Powidzkiego Parku Krajobrazowego i skromną część z 217 kilometrów zmodernizowanej sieci szlaków rowerowych.

Na jego terenie znajduje się aż siedemnaście jezior polodowcowych, w większości czystych, gdzie nie brakuje ścieżek i tras rowerowych. Dotąd były jednak rozmaicie oznakowane, nie zawsze w zgodzie ze standardami, brakowało na nich również odpowiedniej infrastruktury. Od 29 sierpnia, dzięki wspólnemu działaniu Fundacji All For Planet, Związku Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, sytuacja ta ulegnie diametralnej poprawie.

Organizatorzy rajdu z Trzemeszna przewidują, że rozpocznie się on o godzinie 10.30. Start spod Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Piastowska 11. Mieszkańcy Poznania mogą wsiąść do pociągu ze swymi rowerami, odjeżdża on o 8.36 i pięćdziesiąt jeden minut później, o 9.27 zatrzymuje się w Trzemesznie.

Uczestnicy rajdu otrzymają na jego starcie koszulki, opaski odblaskowe oraz nowe mapy Powidzkiego Parku Krajobrazowego, uwzględniające zmodernizowaną sieć szlaków rowerowych. Będą mieli oni ponad trzy godziny czasu, by dojechać na metę do Wilczyna. Po drodze planowany jest jeden postój w połowie trasy rajdu przy "Grubym Dębie". W tym miejscu powstał jeden z pięciu, pomalowanych na pomarańczowo - kolor Allegro, zadaszonych miejsc postojowych, wyposażonych w stół, ławy, tablicę informacyjną, stojaki rowerowe i kosz na śmieci, w których strudzony rowerzysta będzie mógł odpocząć.

I jeszcze jedno: odtąd wszystkie ścieżki rowerowe w Powidzkim Parku Krajobrazowym będą jednolicie oznakowane - zgodnie ze standaryzacją PTTK.

Na mecie rajdu na rowerzystów czekać będzie ognisko, kiełbaski, grochówka, bigos, napoje, także orkiestra dęta muzycznie zagrzmi dla miłośników pedałowania. Pojawią się gospodarze sześciu gmin - Wilczyna, Powidza, Kleczewa, Orchowa, Ostrowite i Witkowa, które tworzą Związek Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Rajd z Trzemeszna do Wilczyna będzie jedną z dróg prowadzących na metę. Oddzielne, indywidualnie zorganizowane grupy, ruszą z Orchowa i Powidza, może także z Wrześni.

Rajd poprowadzą czlonkowie AKTR Cyklista z Pawłem Przybylakiem i Ewą Nowaczyk na czele. Doświadczona w organizacji rajdów rowerowych grupa Cyklisty będzie czuwać nad uczestnikami od startu do mety.

Organizatorzy, Fundacja All For Planet oraz Związek Gmin PPK, realistycznie liczą, iż na mecie może pojawić się ponad trzystu rowerzystów.

xxx

Kiedy w grudniu ubiegłego roku przez dwa tygodnie w Poznaniu odbywała się konferencja klimatyczna ONZ, szefowie grupy Allegro postanowili, iż w trakcie jej trwania od każdej transakcji internetowej 10 groszy przeznaczonych zostanie na cel ekologiczny.

Jak się okazało, suma ta wyniosła aż 500.000 złotych i o jej przeznaczeniu zadecydowali internauci. Optowali oni za tym, by przeznaczyć ją na modernizację szlaków rowerowych w Wielkopolsce. Tym właśnie projektem rozpoczęła swoją działalność Fundacja All For Planet, która decyduje o optymalnym wykorzystaniu pół miliona złotych.

6 czerwca na poznańskiej Malcie odbyło się uroczyste oddanie do użytku węzła szlaków rowerowych w Grodzie Przemysła. Rajd z Trzemeszna do Wilczyna wpisuje się jako impreza numer dwa, chodzi o kolejność, zorganizowaną przez Fundację All For Planet. We wrześniu oddany zostanie do użytku zachodni odcinek Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego: z Poznania do Międzychodu, co nastąpi dzięki współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji All For Planet.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL