R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40489141 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Robert Taciak zaprasza do Kórnika

 

Wielki festyn rowerowy dla dzieci

W najbliższą niedzielę, 5 września, w Kórniku odbędzie się wielki festyn rowerowy dla dzieci, ogólnopolskie kryterium uliczne o puchar burmistrza miasta oraz Memoriał Franciszka Przecinkowskiego.

W tym święcie rowerów i kolarstwa, organizowanym przez Roberta Taciaka, ojca Mateusza Taciaka (kolarza grupy Mróz Active Jet), mogą uczestniczyć dzieci przedszkolne, młodzież szkolna oraz dorośli.

Najmłodsze dzieci, do lat 4, wystartują o godzinie 14. Pojadą całe sto metrów. Dziesięć minut później - dzieci do lat 6. O 14.45 żacy i młodziczki ruszą na trasę, po nich młodzicy. Ścigać się będą juniorki mlodsze i juniorki, także juniorzy młodsi i juniorzy.

O 17.30 rozpocznie się parada VIP-ów, przyjaciół kolarstwa oraz wszystkich chętnych. Do przejechania będzie 5 kilometrów. Pół godziny później ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

xxx

Robert Taciak był kiedyś kolarzem, teraz jest trenerem i siłą napędową kórnickiego kolarstwa. Przygotował swego syna Mateusza (Mróz Active Jet) do zawodowego cyklizmu. Imprezy, jak ta niedzielna, powstały z jego inspiracji, są jego dziełem. Od lat gromadzą wiele ludzi. Także z powiatu poznańskiego i Grodu Przemysła.

Przed laty miałem okazję startować z burmistrzem Kórnika Jerzym Lechnerowskim, Andrzejem Kaczmarkiem (jechał kilka razy w Wyścigu Pokoju - debiutował w tej imprezie w 1970 roku), Kazimierzem Gogolewskim, Grażyną Głowacką i innymi znamienitymi goścmi w wyścigu VIP-ów. Było co jechać, emocji nie brakowało.

Ale najważniejsza była radość dzieci. Tych najmłodszych, którzy w okolicy kórnickiego ratusza przypinali numery startowe, ścigali się, przeżywali to wszystko i później odbierali nagrody.

Jeśli ktoś z Państwa jest rodzicem lub dziadkiem, powinien zabrać w niedzielę syna, córkę, wnuczkę lub wnuka i pojechać do Kórnika. Zapisy przy ratuszu, od 12 do 13.30, i następnie przez godzinę, od 14 do 15, wyścigi dzieci od lat 4 do 12. Warto ze swymi pociechami przeżyć rowerową przygodę w mieście Białej Damy.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL