R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 27298781 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-07-20

 
Na starcie ponad 1500 kolarzy!

 

Rekord frekwencji w Krakowie
podczas Skandia Maraton Lang Team


Skandia Maraton Lang Team w Krakowie (31 maja) zapisuje się rekordowo pod względem frekwencji. Następna edycja cyklu - 14 czerwca w Bytowie, w rodzinnych stronach Czesława Langa.
Fot. LANG TEAM

Ponad 1500 zawodników stanęło na starcie sobotniego wyścigu Skandia Maraton Lang Team w Krakowie. To rekord frekwencji w historii tego cyklu, organizowanego od 2007 roku. Wśród mężczyzn najszybszy był Mariusz Kowal, a wśród kobiet jako pierwsza na metę przyjechała Anna Szafraniec.

Przed startem wyścigu organizatorzy imprezy martwili się o pogodę. Niepotrzebnie. Po prawie całym tygodniu w towarzystwie deszczu i chmur, uczestników wyścigu powitało słońce. Przed startem z zawodnikami przywitał się Czesław Lang. - Ponad półtora tysiąca uczestników to nasz nowy rekord - cieszył się organizator cyklu wyścigów.

W kategorii Mini (22 km) jako pierwszy przyjechał na metę Grzegorz Kubaczka (ag.architekci.pl), a najszybszą zawodniczką była Zofia Rzeszutek z MLKS Baszty Bytów.

Kategorię Medio zwyciężył Grzegorz Czytyrko (Cycling Team Olsztyn). - Starałem się trzymać kontakt z czołówką. Raz zgubiłem się na trasie, ale udało mi się wrócić i wygrać - mówi. Wśrod kobiet triumfowała Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów).

Na najdłuższym dystansie liczącym 88 kilometrów Grand Fondo Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team) wyprzedził o zaledwie sześć sekund Dariusza Batka (Sante BSA Whistle Team). Trzeci na metę przyjechał Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk). Wśrod pań nie było niespodzianek. Wygrała Anna Szafraniec z Kross Racing Team. - Bardzo fajna trasa. Trochę asfaltu, trochę szutrów, podjazdów i zjazdów. Było wszystko! - tłumaczyła zwyciężczyni.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna Eurobike Kaczmarek Electric Team z Poznania, która okazała się szybsza od ekip Hotel Cztery Brzozy Gdańsk i Reanult Eco 2 Team.

Na medal spisali się również krakowianie, którzy przejechali ponad 500 km na rowerach stacjonarnych. Każdy kilometr jest warty 3 zł, które firma Skandia i Lang Team wpłacą do dobroczynnej puli dla dzieci z domów dziecka.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL