R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29479969 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2019-01-18

 
Mateusz Kanoniczak wygrał Skodę Fabię
w wielkim finale cyklu Skandia MTB Maraton

 

Mateusz Kanoniczak z Poznania był w niedzielę tak bardzo szczęśliwym człowiekiem, że nie potrafił wydobyć z siebie słowa. Mowę odebrała mu na chwilę ogromna, nie do opisania radość. Uczeń Technikum Łączności z ulicy Przełajowej miał najwięcej szczęścia w losowaniu głównej nagrody - Skodii Fabii - na zakończenie tegorocznego cyklu Skandia MTB Maraton.

Czesław Lang, jako główny organizator maratonów na rowerach górskich pod znakiem Skandii, już przed pierwszą imprezą w Chodzieży, 29 kwietnia, zapowiedział publicznie, że po ostatniej edycji w Gdańsku (5 października) losowana będzie główna nagroda - wyżej wspomniany samochód. Uprawionymi byli ci, którzy wystartowali we wszystkich sześciu zawodach i je ukończyli: Chodzież, Szczawno-Zdrój, Bielawa, Nałęczów, Jelenia Góra i Gdańsk.


Mateusz Kanoniczak z Poznania i jego Skoda Fabia.

W niedzielę okazało się, że takich osób jest dokładnie 67, w tym wielu Wielkopolan - między innymi z Poznania, Chodzieży, Wrześni. Także autor tych słów startował we wszystkich imprezach i był jednym z pretendentów do auta. Ostatecznie okazało się, po pełnym emocji i dramaturgii losowaniu, że szczęśliwym posiadaczem czarnej Skody Fabii został Mateusz Kanoniczak.


Paweł Ziemba (2), Piotr Wadecki (2663) i Iwona Bocian Zaciewska na kilka chwil przed startem.

- Mam 19 lat, mieszkam w Poznaniu, na rowerze jeżdżę od szóstego roku życia. Zawsze mi dwa kółka towarzyszyły do teraz, od kilku chwil jest posiadaczem Skody Fabii. Swej radości nie potrafię opisać słowami. Nie spodziewałem się tego. Teraz wiem, że warto było startować we wszystkich edycjach Skandii MTB Maraton. Od trzech lat ścigam się w zawodach cross country i maratonach na rowerach górskich. W tym roku przejechałem na rowerze siedem tysięcy kilometrów.

Sukces syna obserwował ojciec zwycięzcy Krzysztof Kanoniczak, który też pedałuje i zaliczył dwa tegoroczne maratony - w Gdańsku właśnie i w Nałęczowie. Ojciec i syn jechali ten sam dystans - Mini. Syn był 18. - czas 58:08 h., ojciec 105. - czas 1:27:13 h.


Wojciech Przybylski, lekarz rodzinny z Wrześni, i Bartosz Huzarski - kolarz grupy Mróz Action Uniqa.

W niedzielnym maratonie, bardzo udanej imprezie, startowało 518 osób, w tym trener kadry polskich szosowców Piotr Wadecki. Na linii startu obok niego stanęli Iwona Bocian Zaciewska z Telewizji Polskiej, prezes Skandii Paweł Ziemba, również szef grupy kolarskiej Mróz Action Uniqa Piotr Kosmala.

Maratończycy z całej Polski, także pięciu Rosjan z Kaliningradu, miało do wyboru trzy dystanse - 19 km, 42 km, 82 kilometry. O ich długości i przebiegu trasy decydowali Lech Piasecki, szef ds. sportu w firmie LangTeam i Robert Banach z Gdańska, czołowy polski maratończyk MTB.


Czesław Lang i silna grupa kolarzy promująca nasz Tour de Pologne.

Sobota była dość chłodna, nie inaczej było i w niedzielę, gdy zawodnicy stanęli na starcie. Ruszyli punktualnie o godzinie 11, kiedy temperatura wynosiła 11 stopni Celsjusza. Większość z nich założyła cieplejsze spodnie i ocieplacze, by ochronić się przed zimnem.

Czesław Lang, główny organizator imprez kolarskich w Polsce, od dwóch lat organizujący maratony MTB, tym razem nie siadł na rower, tylko chwycił pistolet startowy w dłoń i promieniach jesiennego słońca dał sygnał jazdy. Pierwsze metry były spokojne, ale już na asfaltowej ścieżce rozpoczęło się ściganie na całego.


Piotr Kosmala, szef grupy kolarskiej Mróz Action Uniqa, także wystartował w gdańskim maratonie MTB.

– To było dla mnie niesamowite przeżycie - powiedział już na mecie Tomasz Miara z Wrześni, dyrektor ds. personalnych w kompanii cukrowej o nazwie Pfeifer & Langen Polska. – Przez wiele kilometrów, przez całe 25 minut jechałem na końcu czołowego peletonu kolarzy górskich. Dotrzymałem przez ten czas koła Andrzejowi Kaiserowi, Robertowi Banachowi, Tadeuszowi Korzeniowskiemu. Ale dalej nie dałem już rady.


Znakomici kolarze - Kazimierz Gogolewski, Andrzej Kaczmarek, Lech Piasecki i Marek Szerszyński - uczestniczyli w gdańskim finale Skandia MTB Maraton.

I dodał: - Jechałem najdłuższy dystans. Średnia prędkość - 19,9 km/h, maksymalna 55,3 km/h, temperatura w przedziale od 11 do 19 stopni Celsjusza, suma podjazdów - 1255 metrów, utracone kalorie - 3583, maksymalne tętno - 177, średnie - 154.


Autor tej strony nie tylko jechał, ale i fotografował kolarzy. Na najtrudniejszym z podjazdów Radek Lonka (780) z Wrześni.

Brałem udział w pięciu tegorocznych maratonach i na finał cyklu Skandia MTB Maraton do Gdańska, rowerowej stolicy Polski, pojechałem z prawdziwą przyjemnością. To radość ścigać się w naprawdę ładnej okolicy, spotkać liczące setki ludzi grono, których wspólna jazda i wysiłek, także trudne warunki pogodowe - jak w Bielawie, czynią znajomymi.


Najtrudniejszy podjazd kolarze pokonywali w promieniach jesiennego słońca.

Iwona Bocian Zaciewska (Warszawa), Paweł Ziemba (Warszawa), Kinga Zozulińska (Poznań), Anna Sadowska (Kraków), Dorota Warczyk (Tomaszów Mazowiecki), Andrzej Kaczmarek (Poznań - cztery razy jechał w Wyścigu Pokoju za czasów kolarskiego panowania Ryszarda Szurkowskiego), Kazimierz Gogolewski (Poznań), małżeństwo Dorota i Roman Kołodzieczykowie z Chodzieży, silna grupa kolarska przyjaciół z Nałęczowa, bardzo liczna ekipa Corratec Team Poznań, to tylko kilka nazwisk i zespołów, które czynią maratony Skandii i Czesława Langa sympatycznymi spotkaniami pasjonatów kolarstwa, doskonale zorganizowanymi, jak prestiżowe dla polskiego sportu Tour de Pologne.


Dorota Kołodziejczyk z Chodzieży do niedawna kibicowała mężowi Romanowi w jego kolarskich sukcesach, w tym roku postanowiła jednak spróbować swych sił w maratonach Skandii. I to udanie.

Na siedemnastym kilometrze, jechałem dystans mini - wyszło na moim komputerku 22225 metrów, usłyszałem za swymi plecami odgłosy, dźwięki szybko zbliżających się kolarzy. Prowadził Robert Banach, za nim w odległości metra jechał Andrzej Kaiser, rocznik 1973, z Bytowa. Na mecie okazało się, że Robert Banach wygrał rywalizację na dystansie Medio, Andrzej Kaiser na Grand Fondo.


Grzegorz Napierała (od lewej), Marek Zubrzycki, Ryszard Bruździński i Piotr Rakowski - poznańscy fani MTB zgodnie orzekli: warto było przyjechać do Gdańska i ścigać się w oliwskich lasach.

Sympatyczny bytowianin wygrał wszystkie edycje Skandii na najdłuższym dystansie. Król polskich maratonów MTB do Gdańska przyjechał w asyście syna Adriana, ucznia szkoły podstawowej, który wystartował na dystansie Mini. I zajął 118. miejsce. Co tu dużo pisać, Andrzej Kaiser był w niedzielę bardzo dumny z syna, rocznik 1997, który próbuje swych sił w rowerowej jeździe.


Joanna Jabłczyńska często dojeżdża na plan filmowy rowerem. W Gdańsku przejechała dystans 42 km i stanęła do zdjęcia z prezesem Skandii Pawłem Ziembą - wielkim pasjonatem rowerów.

Joanna Jabłczyńska (nr startowy 2665) jest czołową postacią serialu telewizyjnego "Na Wspólnej". Jest zapracowaną aktorką, kończy studia (prawo) na Uniwersytecie Warszawskim i w Gdańsku pokazała klasę. Na rowerze górskim. Wystartowała, jechała, ukończyła dystans Medio (244. miejsce, czas - 2:17:38 h), i zapowiada w przyszłym roku kobiecym rywalkom, że będzie jeszcze bardziej wysoko klasyfikowana.

Od 29 kwietnia do 5 października trwał cykl Skandia MTB Maraton. Sześć pięknych imprez, w różnych miejscach Polski, z pięknymi nagrodami, w niepowtarzalnej atmosferze. Zapewnia ją Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980), człowiek o ogromnej wiedzy o kolarstwie i tym, jak organizować wielkie imprezy.

Finał Skandii MTB Maraton w Gdańsku, pełne napięcia i dramaturgii losowanie czarnej Skody Fabii, był wydarzeniem, które zapamiętają zawodnicy i kibice. I ta wielka radość Mateusza Kanoniczaka. Ucznia Technikum Łączności z Poznania.


Mateusz Kanoniczak stał się posiadaczem Skody Fabii.

Od 5 października ten ambitny kolarz górski z Poznania stał się symbolem Skandii MTB Maraton. Cyklu niezapomnianych imprez, które w 2009 odbędą się kilku nowych miejscach naszego kraju, jak choćby w Puszczy Białowieskiej.

Zwycięzcy

Mini (19 km)
Dominik Oględziński - Vitesse Bergamont bikeWorld.pl
Magdalena Hałajczak - KONS-BET FAN SPORT Zielona Góra

Medio (42 km)
Robert Banach - Vitesse Bergamont bikeWorld.pl
Jadwiga Mudyn - MLKS Baszta Bytów

Grand Fondo (82 km)
Andrzej Kaiser - DHL-AUTHOR
Anna Sadowska - KTM Woman's Racing Team

Przepiękne zdjęcia z gdańskiego Skandia MTB Maraton do obejrzenia na stronie Piotra Rakowskiego, głównego informatyka Polskapresse - Oddział Poznański, wydawcy dziennika "Polska Głos Wielkopolski".

Ten wielki pasjonat rowerów i fotografii startował w gdańskiej edycji Skandia MTB Maraton (ukończył dystans Medio) i znalazł czas, by uwiecznić zmagania kolarzy na końcowych metrach, jak również uchwycić klimaty imprezy.

Adres strony: http://rakpol.eu

TEKST NAPISANY: 6 października 2008.

 

 
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL