Jestes 41036530 gosciem na naszej stronie
Andrzej Kaiser najlepszy w Chodzieży

Analiza wyników Skandia Maraton Lang Team
jest wielce zajmującym zajęciem

Andrzej Kaiser, bytowianin - reprezentant grupy kolarskiej DHL-Author, w chodzieskim Skandia Maraton Lang Team był nie do pokonania na najdłuższym dystansie Grand Fondo.

Przejechał go w 2 godziny 59 minut 24 sekundy. Następny zawodnik Robert Banach z Gdańska (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl),  zameldował się na linii mety  (Rynek Miejski w Chodzieży) jako drugi i uzyskał czas 3 godziny 1 minutę 23 sekundy.

Za chwilę Czesław Lang chwyci pistolet w dłoń, podniesie go w górę, wystrzeli i 870 pasjonatów MTB ruszy na trasę chodzieskiego maratonu.

Trzeci był Radek Lonka z Wrześni (Corratec Team Poznań) - 3:02:43 h, czwarty Aleksander Dorożała z Rokietnicy (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl), obaj w tym samym czasie.

Kolejne miejsca zajęli: 5. Krzysztof Maciejewski (Corratec Team Poznań), 6. Marcin Piecuch (Szik Eska Team), 7. Roman Pietruszka (Vitesse Bergamont bikeWorld.pl), 8. Roman Janowski (Kraków), 9. Rafał Łukawski (Corratec Team Poznań), 10. Zbigniew Górski (Corratec Team Poznań).

Dobry zawodnik MTB, maratończyk, przyjaciel Andrzeja Kaisera, jakim jest Paweł Wiendlocha (też DHL-Author) zajął dopiero jedenaste miejsce. Ale nie ma się czemu dziwić, w noc poprzedzającą maraton został szczęśliwym ojcem. Czekał na urodziny córki (Emilia - przyszła na świat nad ranem w dniu maratonu), nie spał i na trasę ruszył niezbyt wypoczęty, ale bardzo szczęśliwy.

Roman Kołodziejczyk, prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego, zajął 19. miejsce - z czasem 3:19:17 h. I był pierwszy w swej kategorii M4.

Zdzisław Baran ze Złotowa, rocznik 1955, (Corratec Team Poznań), zajął 21. w klasyfikacji open, ale wygrał w kategorii M5. Jego czas - 3:22:27 h.

Najlepszą kobietą w Chodzieży była Sylwia Kapusta (rocznik 1982) z Rzeszowa, reprezentująca Corratec Team Poznań. Jej czas 3:37:51 h. Cztery sekundy za nią przyjechał Eduard Tomaszewski, Rosjanin z Kaliningradu o polskim rodowodzie. Anna Sadowska z Krakowa, przed rokiem startowała także w Chodzieży, była druga za Sylwią Kapustą (3:38:30). Z analizy wyników wynika, że Grand Fondo przegrała z Sylwią o 39 sekund.

Najdłuższy dystans ukończyło 91 zawodniczek i zawodników.

Krótki komentarz

Analiza wyników dla kogoś, kto kocha i zna się trochę na kolarstwie, jest wielce zajmującym zajęciem. Andrzej Kaiser z Bytowa wczoraj w lasach, na wzniesieniach Gontyńca i nad jeziorami Karczewnik oraz Strzeleckim był nie do pokonania.

To był piękny dzień - świeciło słońce i było ciepło, ale temperatura walki kolarskiej na najdłuższym dystansie trwała do ostatnich metrów wyścigu. Podobnie było na innych trasach - Medio, Mini, Rodzinnym - gdzie w sumie ścigało się 870 zawodniczek i zawodników. Maraton Czesława Langa i Skandii w Chodzieży zapisuje się jako rekordowy.

Nigdy dotąd, a było tych maratonów w minionych latach (2007 - 5, 2008 - 6) w sumie jedenaście nie zgromadził tylu startujących. Chodzież wyznacza poziom najwyższy, jeśli chodzi o uczestnictwo, o zaangażowanie miejscowych władz (burmistrz Jacek Gursz, jego zastępca Piotr Witkowski - obaj wystartowali i dojechali do mety), także o klimat imprezy, która dwa lata temu rozpoczęła się właśnie w Chodzieży, i która ma szansę być wkrótce największym maratonowym przedsięwzięciem MTB w Polsce.