R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29480427 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2019-01-18

 
Nasze maratony są dla każdego

 

Rozmowa z prezesem Zarządu Skandia Życie TU S.A. Pawłem Ziembą


Paweł Ziemba z synem Michałem przed startem do maratonu MTB w Gdańsku.  

– Jak pan ocenia tegoroczną edycję Skandia MTB Maraton?

– Uważam, że impreza Skandia MTB Maraton jest fantastyczna. I nie mówię tego z pozycji organizatora, ale uczestnika i obserwatora . To co ujmuje każdego, kto choć raz brał udział w Skandia MTB Maraton, to charakter masowy tego wydarzenia: maratony są dla każdej osoby zainteresowanej jazdą na rowerze, aktywną formą wypoczynku dla całej rodziny. Dodatkowym wyróżnikiem jest wspaniała atmosfera oraz dostępność imprezy bez względu na wiek i umiejętności. Jest to impreza dla każdego, kto ma rower i kask. Staramy się tak dobrać i przygotować trasy, aby mogli je pokonać wszyscy. Muszę obiektywnie stwierdzić, że dojrzewamy i nabieramy doświadczenia, gdyż tegoroczna edycja przerosła nasze oczekiwania. Cieszy liczba uczestników, których przybywa z edycji na edycję. Przyjeżdżają naprawdę z odległych zakątków Polski.

– Startował pan we wszystkich edycjach, która trasa była najtrudniejsza, a który wyścig najbardziej przyjazny dla kolarzy amatorów?

– Z sześciu edycji zdecydowanie najtrudniejszą była Bielawa. Chociaż wyścig odbywał się w maju, pogoda tego dnia nie była naszym sprzymierzeńcem i nie dopisała. Padało i było rzeczywiście zimno. W tych warunkach trasa była wymagająca. Natomiast etapy, które wspominam jako najprzyjemniejsze, to Nałęczów i Gdańsk. Obydwie piękne turystycznie, ciekawie zróżnicowane pod względem usytuowania w terenie. Bardzo różne, ale zachęcające do sportowej rywalizacji.

– Czy start w zawodach, sponsorowanych przez firmę, którą się zarządza, nie jest ewenementem w skali Polski? Czym dla pan jest udział w maratonie?

– Nie wiem, nie śledzę tego, ani nie zastanawiam się nad tym. Ktoś, tak jak ja, kto aktywnie uprawia sport, nie wdaje się w takie rozważania. Wydaje mi się, że w przypadku Skandii oferta, jaką przygotowaliśmy wspólnie z Lang Teamem umożliwia udział wszystkim ludziom w maratonach MTB, w tym także i mnie. Z drugiej strony traktujemy Skandia MTB Maraton jako jeden ze sposobów budowania zespołu, który wspólnie tworzy strategię firmy i bezpośrednio wpływa na jej dalszy rozwój. Cieszę się, że w naszych maratonach uczestniczyło tak wielu pracowników Skandii, jak również z faktu rosnącego z roku na rok zainteresowania bezpośrednim udziałem coraz większej liczby osób w kolejnej imprezie. Obserwując jakie towarzyszą temu emocje, jak ludzie się wzajemnie wspierają i pomagają sobie jest niezmiernie budujący dla mnie jako osoby zarządzającej tą właśnie firmą. Tak więc z jednej strony start w maratonach jest dla mnie przyjemnością, jak również w pewnym sensie obowiązkiem! Osobiście lubię sport i ta forma aktywności sportowej bardzo mi odpowiada. Jest to również doskonały sposób na budowanie relacji w rodzinie poprzez wspólną aktywność, na co bardzo często, niestety, brakuje nam czasu i pomysłu. Czy to jest ewenement, coś dziwnego? Chyba nie. Jedni jeżdżą konno, surfują a ja akurat jeżdżę na rowerze.

- Jak pan ocenia swoją dyspozycję, miejsca, czasy w porównaniu z ubiegłym rokiem?

- Zdecydowanie lepiej niż rok temu. W ogólnej klasyfikacji zająłem 23. miejsce, ale daleko mi jeszcze do formy, jaką chciałbym osiągnąć. Mam swoje cele wyrażone odpowiednimi czasami przejazdu, jak również miejscem w klasyfikacji, ale to na dziś pozostawię dla siebie.

Materiał prasowy firmy Lang Team

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL