R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36587412 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Tradycja liczona latami

 

Kolarski opłatek w Poznaniu


Opłatkowe spotkanie członków i sympatyków Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. Poznań, 17 grudnia 2010.

Marek Kluj to bardzo znane w Poznaniu nazwisko. Nie tylko w środowisku kolarskim. Przed laty ścigał się z sukcesami na szosie, wcześniej jego starszy brat Lech startował w Wyścigu Pokoju, a w 1946 roku, podczas pierwszych po II wojnie światowej mistrzostwach Polski, ich ojciec Jan, też kolarz, w pięknym stylu wywalczył krajowy championat.

Marek Kluj należy do tych tych ludzi w Poznaniu, którzy współorganizują wyścigi kolarskie dla mastersów, w tym także corocznie - w czerwcu - poświęcony pamięci ojca, brata Lecha i Adama Frasińskiego.

Teraz były kolarz postanowił zabrać się za organizację kolejnej imprezy: nocnego kryterium ulicznego w Poznaniu. Termin został już ustalony na 10 września, by mogli w nim startować najlepsi polscy szosowcy.

I choć szczegóły tego wydarzenia sportowego muszą być precyzyjnie ustalone (długość rundy, wysokość nagród, także inne kwestie), to jednak wiadomo już, że w sobotę 10 września 2011 roku po ulicach Grodu Przemysła ścigać się będą przez kilka godzin kolarze. Także mastersi i imiennie zaproszone Bardzo Ważne Persony.

O tym, że taka impreza się odbędzie Marek Kluj poinformował w piątek 17 grudnia 2010 podczas opłatka poznańskiego środowiska cyklistów w Hotelu 222 przy ulicy Grunwaldzkiej 222.

Nocne kryterium we wrześniu 2011 to jedna z kilkunastu imprez kolarskich, które w przyszłym roku zorganizują działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. Początek sezonu wyznaczy VIII Wyścig Przełajowy im. Mariana Kegela w Swarzędzu. Ostatnią imprezą będzie ogólnopolski wyścig integracyjny w dniu 1 października na torze samochodowym "Poznań."

Dwanaście imprez szosowych odbędzie się kolejno w Poznaniu (9 kwietnia - tor samochodowy "Poznań"), w Gnieźnie (15 maja), w Suchym Lesie (22 maja), na poznańskich Smochowicach (28 maja), w Kobylnicy (11 czerwca), w Pobiedziskach (12 czerwca), w Biedrusku (24 czerwca), w Kleszczewie (25 czerwca), w Tarnowie Podgórnym (26 czerwca), w Wągrowcu (16 lipca), w Mogilnie (17 lipca) i na torze "Poznań" (1 października).

Spektakularnym i mocnym wejściem w nowy rok będzie spotkanie rowerzystów 1 stycznia 2011 roku o godzinie 13 nad Rusałką. Będzie to już piętnaste takie spotkanie, jak ten czas pędzi, podczas którego pasjonaci cyklizmu składają sobie życzenia, pedałują wokół poznańskiego jeziora i uczestniczą w losowaniu upominków i gadżetów. Jak przed rokiem, fanty dla cyklistów przygotowały: Urząd Miasta Poznania, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, firma BCM Nowatex z Puszczykowa, Allegro i Piotr Wadecki - dyrektor sportowy grupy kolarskiej CCC Polsat Polkowice oraz zarazem selekcjoner kadry polskich szosowców.

Przed rokiem nad Rusałką był razem z cyklistami Ryszard Grobelny - prezydent Poznania. Jako człowiek o sportowym zacięciu, pokazał wobec licznie zgromadzonych rowerzystów, że zima mu niestraszna, że w takich warunkach potrafi w dresie biegać, otwierać szampana, być przyjacielem cyklistów. Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że Ryszard Grobelny będzie 1 stycznia 2011 roku nad Rusałką razem z rowerzystami.

Na kolarskim opłatku byli w piątek obecni: Romuald Szaj - prezes PTC, Bogdan Bartkowiak - poprzedni prezes PTC, Kazimierz Marchewka - człowiek kolarstwa od dziesięcioleci, Tadeusz Kubiak - wiceprezes PTC, Marek Kluj, Bogdan Malke, Jerzy Drzewiecki, Marek Szymański, Waldemar Czarnecki, Artur Kozal, Władysław Gładysiak, Eugeniusz Orlicki, Ryszard Jankowski, Wiesław Kmieciak, Eugeniusz Stiller, Zbyszko Zybała i inni pasjonaci rowerów.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL