R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36588073 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Marek Konwa w wielkim zespole MTB

 

Od 1 lutego 2011 zielonogórzanin będzie
trenować i ścigać się pod okiem Barta Brentjensa


Marek Konwa ma 20 lat i rozpoczyna nową przygodę z kolarstwem górskim pod okiem Barta Brentjensa - mistrza olimpijskiego z Atlanty w 1996 roku. Na zdjęciu, z numerem 414, podczas tegorocznego finału Pucharu Wielkopolski - Thule Cup. Wągrowiec, 10 października 2010.

Marek Konwa, tegoroczny mistrz Polski w kolarstwie górskim - kategoria U23, w przyszłym sezonie jeździć będzie w wielkim zespole: Milka-Trek Mountain Bike Team. Swą przygodę w holenderskiej ekipie rozpocznie z dniem 1 lutego 2011.

Marek Konwa wzmacnia team razem z Holendrami. Są nimi Jeroen Boelen (32 lata, były kolarz szosowy) i Anneke Beerten (trzykrotna triumfatorka Pucharu Świata w fourcrosie - 2007, 2008, 2009).

– Możliwość pracy z Milka-Trek MTB Racing Team i Bartem Brentjensem jest dla mnie wielką sprawą – powiedział Marek Konwa. – Moją ambicją jest zdobycie tęczowej koszulki mistrza świata i medalu olimpijskiego, zaś Bart Brentjens (mistrz olimpijski w kolarstwie górskim z Atlanty) wie najlepiej, jak to osiągnąć.

– To będzie mój pierwszy sezon jako zawodowego kolarza z profesjonalnym poparciem mego teamu podczas zawodów XC i już nie mogę doczekać się pierwszego wyścigu w sezonie 2011.

– Marek Konwa jest bardzo utalentowanym kolarzem - powiedział Bart Brentjens, który kieruje Milka-Trek MTB Racing Team. – On jest bardzo dobry technicznie w jeździe i jest głodny jazdy. Jest ciągle młody (20 lat) i może się wiele nauczyć. Sądzę, że my możemy mu pomóc, by osiagnął wyższy technicznie poziom - dodał Bart Brentjens.

Marek Konwa rozpoczął przygodę z rowerem w wieku 13 lat. Jego najważniejsze osiągnięcia to piąte miejsce w mistrzostwach świata MTB w Australii (U-23), tytuły mistrza Polski w tej kategorii wiekowej w w latach 2009 i 2010 i brązowy medal (także U-23) w przełajowych mistrzostwach świata w czeskim Taborze - 2010.


Marek Konwa w pięknym stylu wygrał maraton MTB w Osiecznej pod Lesznem. 12 września 2010.

Marek Konwa jeździć będzie także w swym nowym zespole z Holendrem Jelmerem Pietersmą, Belgiem Timem Wynantsem i Finem Jukką Vastarantą i ,co oczywiste , z Bartem Brentjensem - pierwszym mistrzem olimpijskim w kolarstwie górskim w Atlancie (1996), gdy debiutowało ono za sprawą Amerykanów jako dyscyplina olimpijska.

Marek Konwa kilka razy ścigał się w tym roku w Wielkopolsce (Puszczykowo, Osieczna i Wągrowiec), za każdym razem wygrywając i pokazując swój ogromny talent sportowy.

xxx

Marek Konwa, którego znam od lat, rozpoczyna nowy rozdział swej kariery. Będzie jeździł na Trekach, także 29-calowych, pod okiem Barta Brentjensa. 42-letniego Holendra, który cztery razy startował na olimpiadach, ale na tej pierwszej - w Atlancie, gdy debiutowało kolarstwo górskie - zdobył złoty medal w wyścigu XC.

Marek Konwa trafił, po okresie prób i poszukiwań, do wielkiego teamu MTB i należy mu życzyć w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia, by jego marzenia o tęczowej koszulce mistrza świata i medalu olimpijskim w Londynie spełnily się całkowicie.

Więcej o Marku Konwie na stronie
Zawodnicy/ Marek Konwa wygrał w Osiecznej 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL