R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338596 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Gdzie będzie jeździć Jacek Morajko?

 

Pegasus Sport bez licencji Professional Continental

Międzynarodowa Unia Kolarska(UCI) ostatecznie odrzuciła wniosek australijskiego zespołu Pegasus Sport i nie przyznała mu licencji Professional Continental na przyszły rok. W ten sposób drużyna mające ambicje startów w największych wyścigach świata została pozbawiona takiej możliwości i będzie musiała brać udział w mniej ważnych imprezach. W barwach Pegasus Sport ma jeździć Jacek Morajko, szosowy mistrz Polski 2010.

Początkowe starania o licencję ProTeam spełzły na niczym, jednak wydawało się, że na poziomie profesjonalnie kontynentalnym nie powinno być problemu. Okazało się, że według UCI nawet to są zbyt wysokie progi dla zespołu Pegasus Sport. Dyrektor sportowy grupy Chris White jest zszokowany tą decyzją, gdyż praktycznie przekreśla wszystkie plany jakie mieli na sezon 2011. Może się ona starać o status Continental Team (III dywizja).


Szosowy mistrz Polski 2010 Jacek Morajko na mecie  szóstego etapu 67. Tour de Pologne. Bukowina Tatrzańska, 6 sierpnia 2010.

Jak można przeczytać na stronie internetowej UCI, Komisja Licencyjna Międzynarodowej Unii Kolarskiej podjęła taką decyzję biorąc pod uwagę opinię firmy Ernst & Young (światowy lider w zakresie audytu, doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego oraz doradztwa transakcyjnego). Decyzja ta kończy procedurę przyznawania licencji teamom pierwszej i drugiej dywizji. Na sezon 2011 licencję UCI Professional Continental Team otrzymały 23 zespoły, w tym grupa CCC Polsat Polkowice.

Enrico Carpani z UCI powiedział dziennikarzom, że pełniejsze uzasadnienie decyzji może zostać przedstawione opinii publicznej w najbliższych kilku dniach.

Australijska ekipa dokonała kilku sporych wzmocnień, zasilając swe szeregi między innymi takimi kolarzami jak Robbie McEwen, Robbie Hunter, Sven Tuft, Luke Roberts, Trent Lowe, Daryl Impey czy Christain Knees. Teraz zachodzi niebezpieczeństwo, że nie będą chcieli startować w mało znaczących wyścigach. Sporo mówi się, że ci zawodnicy mają klauzulę w kontrakcie, która umożliwi im teraz odejście z zespołu. To kolejny problem dla White'a, który prawdopodobnie będzie musiał budować zespół od zera.

W zespole Pegasus Sport ma w sezonie 2011 startować Jacek Morajko, szosowy mistrz Polski 2010. Kolarz, który w tym sezonie startował w grupie Mróz Active Jet, jesienią podpisał kontrakt z teamem CCC Polsat Polkowice, następnie zaś przeszedł do australijskiego projektu kolarskiego o nazwie Pegasus Sport.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL