R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40517660 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Nagroda Rowertouru

 

Ponad trzy godziny spotkania z podróżnikami


Andrzej Zadworny z Praszki samotnie przez 23 dni pokonał 3975 kilometrów - z Polski do Gruzji. I został w sobotę nagrodzony. Redaktor Henryk Sytner z Polskiego Radia (z lewej), Andrzej Zadworny, Izabela Dachtera-Walędziak - redaktor naczelna "Rowertouru", Lech Kruszona - prezes Domu Wydawniczego "Kruszona". 
 

Redakcja "Rowertour" wręczyła w sobotę 12 lutego w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu nagrody turystom rowerowym za rok 2010.

Redakcja ogólnopolskiego magazynu „Rowertour” z siedzibą w Poznaniu, co roku, planuje przyznawać nagrody za najciekawsze wycieczki i wyprawy rowerowe. Ponieważ wiemy, że turyści rowerowi na równi cenią sobie poznawanie najbliższej okolicy, jak i dalsze wyjazdy, organizatorzy konkursu postanowili wyróżnić trzy kategorie: Polska, Europa i świat.

„Rowertour” łącznie otrzymał około stu propozycji. Weryfikując zgłoszenia starano się zwracać uwagę na niebanalny pomysł i walory poznawcze proponowanej trasy, a liczba przejechanych kilometrów naprawdę nie była najważniejsza.

Do prac Kapituły Konkursowej zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni z redakcją: Ryszard Szurkowski, Henryk Sytner oraz Dominik Szmajda i to oni z nominowanych wypraw wybrali te najciekawsze. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach poznano podczas uroczystości wręczenia nagród "Rowertouru", którą poprowadził Sławomir Bajew - dziennikarz Radia "Merkury".

Polska (nagroda) - Daniel Zaręba z Wrocławia i Tomasz Kliś z Kamiennika, tygodniowa wyprawa po województwie śląskim.

Europa (nagroda) - Andrzej Zadworny, Praszka - samotna, prawie miesięczna wyprawa do Gruzji.

Świat (wyróżnienie) - Maciej Czapliński, Ryszard Karkosza i Mariusz Mirowski z Warszawy za wyprawę przez Afrykę.

Gośćmi specjalnymi uroczystości byli znani z łamów „Rowertouru” podróżnicy rowerowi – Anna i Robb Maciągowie, który zaprezentowali pokaz slajdów z Jedwabnego Szlaku. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL