R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40502732 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Dariusz Baranowski razem z Marcinem Sapą

 

Znani kolarze poprowadzą BDC Team
do sukcesów w sezonie 2011


Marcin Sapa i Dariusz Baranowski jeździć będą w sezonie 2011 razem. Na zdjęciu z Czesławem Langiem przed prezentacją reprezentacji Polski na 65. Tour de Pologne. Warszawa, 11 września 2008.

Nowym kolarzem teamu BDC został jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników ostatnich lat - Dariusz Baranowski. To kolejne wielkie wzmocnienie tego zespołu po podpisaniu kontraktów między innymi przez Marcina Sapę i Roberta Radosza.

Baranowski jako jeden z najlepszych polskich kolarzy otrzymał w 2005 licencję cyklu Pro Tour (obok Sylwestra Szmyda i Piotra Mazura). Startując w barwach klubów amatorskich wygrywał trzy razy Tour de Pologne na początku lat 90. W 1996 roku reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, zajmując 9. miejsce w jeździe indywidualnej na czas. W tym samym roku został kolarzem zawodowym. Giro d'Italia 2005 było jego dziesiątym ukończonym wielkim tourem. Dwukrotnie zajmował 12. miejsce – w Tour de France 1998 i Giro 2003 (w drugim z wymienionych wyścigów, po dyskwalifikacji Raimondasa Rumsasa awansował na 11 pozycję).

Skład BDC Team na zgrupowaniu w Hiszpanii: Robert Radosz, Marcin Sapa, Wojciech Ziółkowski, Mateusz Komar, Damian Walczak, Dariusz Rudnicki, Mariusz Kowal, Łukasz Ziemka, Adrian Banaszek, Dariusz Baranowski.

Rozmowa Dariusza Banaszka z Markiem Balą/naszosie.pl - czytaj zakładka /Przeczytane u innych/ Nie musimy, ale możemy...
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL