R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40509179 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Trzynaście polskich wyścigów

 

BGŻ Pro-Liga 2011 wystartuje w Sobótce

Wyścigiem "Ślężański Mnich" w Sobótce oficjalnie otwierającym sezon kolarski w Polsce zainaugurowany zostanie cykl kolarskiej Pro-Ligi 2011. Tytularnym sponsorem tegorocznego cyklu będzie Bank BGŻ a w skład BGŻ Pro-Ligi 2011 wejdzie 13 wyścigów. Dzięki nawiązaniu współpracy z TVP Sport planowane są półgodzinne relacje z trasy każdego z wyścigów.

Jedną z nowości wprowadzonych przez organizatorów będzie włączenie do rywalizacji w Pro-Lidze wyścigów nie mających statusu UCI z uwagi na ich istotną rolę w polskim kolarstwie. W 2011 roku taki status przyznano wyścigowi „Ślężański Mnich” w Sobótce, który otworzy zmagania BGŻ Pro-Ligi 2011.

Cykl BGŻ Pro-Liga to cykl punktowanych szosowych wyścigów kolarskich dla elity (seniorów), które przez organizatorów zostały zgłoszone do Międzynarodowej Unii Kolarskiej - UCI, a więc spełniają wszelkie wymogi związane z organizacją i poziomem sportowym. W rywalizacji biorą udział polscy kolarze, z których najlepsi zdobywają w każdym wyścigu punkty. Po każdym wyścigu BGŻ-Proligi obliczana jest bieżąca klasyfikacja, a kolarz mający najwięcej punktów otrzymuje koszulkę lidera BGŻ-Proligi.

Pomysłodawcą i organizatorem Proligi jest Stowarzyszenie Sympatyków Zawodowych Grup Kolarskich, reprezentowane przez prezesa Tomasza Jarońskiego. Celem BGŻ-Proligi jest podniesienie rangi kolarstwa zawodowego w Polsce oraz popularyzacja kolarstwa w mediach.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL