Jestes 41038109 gosciem na naszej stronie
Kurz, pot i słońce

Bursztynowy Bike Maraton w Wieluniu
na ponad 1100 rowerów z sukcesami Wielkopolan

Prawie samotny kolarz MTB: Andrzej Jaroszonek z Barlinka (Corratec Team) na trasie sobotniego maratonu w Wieluniu.

Ponad 1100 zawodników stawiło się w sobotnie przedpołudnie, aby sprawdzić swoje umiejętności na Bursztynowym Maratonie MTB w Wieluniu. Honorowym starterem był burmistrz Wielunia Janusz Antczak, na jego sygnał zawodnicy wyruszyli na trasę trzeciej już w tym sezonie edycji Bike Maratonu w pełnym słońcu. Wieluńska trasa nie należała do zbyt trudnych, ale słońce i brak deszczu sprawiły, że największym utrapieniem wszystkich zawodników okazał się wszechobecny kurz.

Na najcięższej trasie Giga liczącej 91 km najlepszy okazał się Andrzej Kaiser z Bytowa (Corratec Team) z czasem 03:23:44. Najszybszą panią w tym roku w Wieluniu była również zawodniczka Corratec Teamu Agnieszka Gulczyńska z Poznania, która ten dystans pokonała w 03:58:36.

Ponad 1100 zawodniczek i zawodników ścigało się w Wieluniu.

Dystans Mega należał do Łukasza Pihulaka z BOPLIGHT AMINOSTAR TEAM, któremu pokonanie 61 kilometrów zajęło 02:07:56 . Pierwszą zawodniczką na wieluńskiej mecie na tym dystansie okazała się Magdalana Hałajczak z Poznania (Corratec Team) z czasem 02:28:53.

Zwycięzcą dystansu Haro został Albert Fokt z HONDA RECO KAŹMIERCZAK, który 34 kilometry przejechał w zaledwie 01:07:55. Pierwsza z pań na mecie to Aleksandra Misterska z czasem 01:26:50.

Podczas Bursztynowego Bike Maratonu odbyły się również Mistrzostwa Województwa Łódzkiego, zdominowane przez zawodników Haro Team Zasada. Najkrótszy dystans wygrał Michał Kuś właśnie z tej drużyny z czasem 01:12:11, najszybszą panią była natomiast Magdalena Dąbrowska z GHOST RIDERS DĄBROWSCY z czasem 01:48:38. Linię mety na Mega pierwszy przeciął Mateusz Flegiel z Haro Team Zasada z czasem 02:16:30, a najszybszą panią była jego koleżanka z drużyny Dorota Włodarczyk z czasem 02:42:22. Na najdłuższym dystansie niestety nie wystartowała żadna zawodniczka reprezentująca województwo Łódzkie a wśród panów najszybszy był Łukasz Matusiak z Łasku, który 94 kilometry pokonał 03:50:25.

Dzięki wspaniałej pogodzie na starcie i mecie nie brakowało kibiców. Dużą atrakcją cieszyły się zawody dla dzieci, czyli Mini Bike Maraton, wesołe miasteczko, czy tradycyjne już poszukiwania bursztynu w wielkiej piaskownicy pod sceną. Dla wszystkich uczestników i kibiców wieluński Dom Kultury przygotował koncerty lokalnych zespołów oraz konkursy dla dzieci.