Magdalena Hałajczak i Sebastian Swat
zwycięzcami na dystansie 100 kilometrów

Maraton MTB Michałki w Wieleniu
z udziałem 401 startujących i prawie setki dzieci

Niesamowita radość. - Wygrałem - tak odczytujemy gest Sebastiana Swata (234) z Przeźmierowa, studenta Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, który dziś w Wieleniu dystans Giga (100 km) pokonał najszybciej - w czasie 4 godzin 1 minuty i 32 sekund. Jedną sekundę za nim linię mety przejechał Zbigniew Wiktor (347) z Poznania.

Ośma edycja Michałków - najstarszego wielkopolskiego maratonu MTB - zgromadziła na starcie 401 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Na dystansie Giga (100 km) triumfowali Magdalena Hałajczak i Sebastian Swat - oboje z Poznania. W wyścigach dzieci wzięło udział ponad 90 najmłodszych, w przedziale 2-15 lat, adeptów kolarstwa.

Magdalena Hałajczak lubi startować w Wieleniu. Wygrała dzisiaj, 17 września 2011, na dystansie Giga, triumfowała także przed rokiem.

Na dystansie Mega (57 km) zwyciężył Oskar Pluciński z Konina przed Rafałem Chmielem (Strzelce Krajeńskie), wśród pań na tej trasie najlepsza była Małgorzata Zellner z Poznania.

Oskar Pluciński (Konin) wygrał na dystansie Mega, za nim Rafał Chmiel (Strzelce Krajeńskie), Bartosz Kołodziejczyk (Chodzież) i Michał Kowalczyk (Swarzędz). Finał jazdy na dystansie 57 kilometrów przypominał rywalizację szosowców.

Mateusz Nowicki, student leśnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, 30 kilometrów Mini pokonał jako pierwszy i to przed upływem godziny.

Losowanie roweru marki Merida, ufundowanego przez Bogdana Bogackiego i Marka Słomczyńskiego, było czymś niesamowitym. W pierwszym losowaniu szczęście przechyliło się w stronę Katarzyny Pomin, która Meridę wygrała w Wieleniu w losowaniu - przed rokiem. Jej piękny gest, by losować dalej sprawił, że właścicielem Meridy został Cyprian Nowakowski (562), 11-letni uczeń z Wielenia. Młody kolarz i zarazem bardzo zdolny uczeń.

Wyścigi dzieci za sprawą startujących, ich rodziców i dziadków były wspaniałą i fantastyczną zabawą. Kończyło ją losowanie roweru górskiego marki Merida... Emocje były lepsze i większe niż w scenariuszach rodem z Hollywoodu.

Dzieci (prawie setka startujących), rodzice i dziadkowie stworzyli piękne dopełnienie Michałków 2011 - maratonu MTB, z którego Wielkopolska może być dumna.

Tomasz Kaczmarek, główny organizator Michałków, władze Wielenia z jego burmistrzem Zbigniewem Stochajem, jego zastępczynią Magdaleną Sobczak mogą być dumne z faktu, że impreza z roku na rok ma coraz większy rozgłos i zyskuje nowych zwolenników.

xxx

Wieleń 2011 to wiele tematów i wątków. Po pierwsze, 401 startujących. A zatem rekord uczestnictwa. Tego nigdy wcześniej nie było w tym pięknym mieście nad Notecią.

Poziom sportowej rywalizacji wyznaczali dziś ci, którzy są ozdobą największych imprez MTB w Polsce: Magdalena Hałajczak, Małgorzata Zellner, Sebastian Swat, Oskar Pluciński, Bartosz Kołodziejczyk, Michał Kowalczyk, Rafał Chmiel.

Powiem najkrócej, jak tylko można: Michałki rosną, są rozpoznawalnym znakiem kolarstwa MTB w Polsce. Dziś był rekord startujących, za rok zapewne będzie ich znowu więcej.