Jestes 41036133 gosciem na naszej stronie
Piotr Kurczab wygrał w Szklarskiej Porębie

Startowali Wielkopolanie i stawali na podium

Piotr Kurczab wygrał na dystansie Giga Bike Maraton w Szklarskiej Porębie. To jego drugi triumf w tym cyklu.

Kolarz SGR Srebrna Góra nie dał szans swoim rywalom i drugiego Bartosza Janowskiego (Romet MTB Team) pokonał o 3,5 minuty. Trzecie miejsce zajął Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team).

Na dystansach Mega i Mini triumfowali kolejno Patryk Kaczmarczyk z Wrocławia (Mitutoyo Dema PWR Team) oraz Grzegorz Kubaczka ze Skoczowa (WWW.ag-architekci.pl/Specialized). Wśród kobiet najlepsza na dystansie Mega była Ewa Karchniwy ze Smolnicy (SCS OSOZ Racing Team), na Mini - Dominika Niemiec z Kamiennej Góry(Physio-Sport).

W Szklarskiej Porębie licznie startowali Wielkopolanie i stawali na podium, jak choćby Jan Zozuliński - najlepszy maratończyk na dystansie Giga w kategorii M5. Z tym dystansem zmierzyli się i dojechali do mety: Tomasz Czerniak, Piotr Majer, Tomasz Dopierała, Marcin Wichłacz, Wojciech Polcyn, Marcin Urbaniak - wszyscy z Poznania. Trasę 77 km pokonało tylko 56 startujących, w tym gronie nie było żadnej pani.

Na dystansie Mega (54 km) drugie miejsce w kategorii M5 zajął Marek Witkiewicz z Poznania, na Mini (23 km) Tomasz Zozuliński zajął siódme miejsce w klasyfikacji open i czwarte w swej kategorii wiekowej - M2. Czwarty na Mini w M4 był także Piotr Niewiada z Poznania. Na podium w najmłodszej kategorii wiekowej M1 (dystans Mini) trzecie miejsce zajął Bartosz Tomiński z Wolsztyna.