Marek Galiński i Katarzyna Solus-Miśkowicz
wygrali w Kielcach na dystansie Giga

Finał cyklu Bike Maraton z udziałem
ponad 900 startujących

To był trudny i zarazem piękny maraton MTB. Kielce, 8 października 2011. Monika Pawłowska (2085) z Brzegu na trasie dystansu Mega.

Marek Galiński, czterokrotny olimpijczyk i zarazem wielokrotny mistrz Polski, w sobotę wygrał w Kielcach maraton MTB na dystansie Giga. Trasę 61 km pokonał w czasie poniżej trzech godzin: 2:23:42.

Drugi na mecie był Bartosz Janowski - 2:42:04, trzeci Andrzej Kaiser - 2:42:06. Robert Banach zajął miejsce czwarte - 2:46:02, piąte - Dariusz Poroś - 2:46:29, szóste Radosław Rękawek - 24:46:29. Najlepszą z kobiet na dystansie Giga była Katarzyna Solus-Miśkowicz - 3:08:57. Trasę 61 km, bardzo trudną i uciążliwą, ukończyło aż 151 zawodniczek i zawodników.

Rafał Chmiel i Agnieszka Gulczyńska przed startem do sobotniego maratonu MTB. Kielce, 8 października 2011.

Impreza w Kielcach była wielkim finałem cyklu Bike Maraton, który organizuje Maciej Grabek i jego ekipa. Wzięło w nim udział ponad 900 startujących, którzy ścigali się na trzech dystansach: Haro, Mega i Giga.

Dariusz Baranowski ( z lewej) i Marcin Sapa, dwaj znakomici polscy kolarze, nie startowali w sobotnim maratonie. Byli jednak w Kielcach na Bike Expo i swą obecnością potwierdzili, że BDC Bike to rozwijająca się firma i także silna ekipa kolarska, której oni są członkami i liderami.

Bardzo młode pasjonatki rowerów i mistrzowie polskiego MTB: Krzysztof Krzywy (od lewej), Robert Banach i Andrzej Kaiser (siedzi).

Sobotni Bike Maraton był najważniejszą imprezą sportową Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike Expo, które rozpoczęły się w piątek, i które zakończą się w niedzielę.